Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jkl

Kiedy przejść z mm 1 na mm 2

Polecane posty

Gość Jkl

Cześć Kobitki:) 

Moja mała jutro dokładnie kończy 6 miesięcy, jest ma mm 1 (na humanie dokładnie) - do 4,5 miesiąca była na piersi:) wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień na okazję szczepienia, dlatego radzę się Was - kiedy przejść na mm 2? Generalnie chciałam to zrobic od jutra (oczywiście metoda lyzeczkowa powoli), czyli jak książkowo skończy 6m. Jednak moja malutka dziś nie mogła zrobić kupki (jakoś wymeczyla), ogólnie ma z tym małe kłopoty, mimo podawania sliweczek (pić nic nie chce), ale jakoś to leci. W związku z tym podjęłam dziś wewnętrzna decyzję, że wprowadzę mm za tydzień, po wizycie u pediatry, gdzie jeszcze się w tym upewnię i jej poradzę. Jednak mam wątpliwości - wiem, że to tylko tydzień, ale czy dziecku nie zabraknie jakichś składników odżywczych, witamin, minerałów, które są już w mm2? Ona się najada i ma delikatnie rozszerzana dietę. Z jednej strony zatem logika mówi, że może zmiana od razu z dniem wejścia w 6 miesiąc jest zbyt szybka i warto poczekać chociaż kilka dni / tydzień, zwłaszcza, że jest "zaparciowa" i może jakoś to się jeszcze nieco unornuje. Z drugiej - nie chce odbierać małej jakichś składników odżywczych nawet przez tydzień. Proszę o rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jkl

Aaa dodam jeszcze, że z córką wszystko ok, na ostatniej wizycie przybrała książkowo, teraz nie wiem, będę wiedziała po wizycie za tydzień, ale widzę i czuję, że rośnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Mozesz teraz zmienic . Mozesz piczekac tydzien. Nic sie nie stanie. W ktirym tygodniu urodzilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jkl

41 Tc urodziłam. Czyli po terminie nieco. Jednak od skończenia 5 miesiąca rozszerzam dietę, ale robię to bardzo subtelnie, bo często są plastelinowate kupki, świadczące ponoć o niedojrzalosci na pokarmy, ale jak już zaczęłam, to kontynuuje, ale delikatnie, po pół sloiczka, raz warzywa, jak owoce, kaszek jeść nie chce choć namiętnie ja przekonuje 🙂 i teraz skoro ten układ trawienny mógłby być nie do końca dojrzały - tak intuicyjnie chciałam odczekać kilka dni dla bezpieczeństwa (dzisiejsze zaparcia mnie w tym utwierdzily), ale moja intuicja wielokrotnie już mnie zawiodła, zatem zdecydowałam się zapytać tutaj 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Zmiana mleka po 6 mcach to tak orientacyjnie jest. Nic nie stanie sie jak poczekasz tydzien. I tak mleka 2 bedziesz dodawac na poczstku po troszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jkl

Tak, tak, po troszku oczywiście 🙂 dziękuję 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×