Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anka

Przedszkole, dziecko nie dostało się

Polecane posty

Gość Anka

Moje dziecko nie dostało się nigdzie do przedszkola. Co mam teraz robić? Czy nie jest tak że każde dziecko powinno się dostać? Mam się odwoływać czy co? Ja na razie nie pracuje, ale chcę zaczac. Jednak to się nie liczy że chce. Lepiej czekać na rekrutację uzupelniajaca czy to będzie już za późno? Jak myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Odwoływać to chyba nie ma sensu bo jedynie zerówka jest obowiązkowa i wtedy przedzkola są zobowiązane do przyjęcia każdego zgłoszonego dziecka. Dzieci poniżej zerówki nie muszą się wszystkie dostać (zależy od ilości chętnych i spełnianych kryteriów). W moim mieście wybiera się 3 placówki do których chciało by się posłać dziecko i jeśli nie dostanie się do przedszkola pierwszego wyboru to wtedy przy rekrutacjach uzupełniających jest szansa, że dostanie się do kolejnego z tych dwóch pozostałych. Na Twoim miejscu poczekałabym na kolejny nabór bo może zwolni się miejsce i Twoje dziecko się dostanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Umnie też jest że do 3 się składa, i tak też złożyłam. Jednak do ani jednego się nie dostał. A rekrutacji uzupełniającej nie prowadzili w zeszłym roku więc nie wiem jak będzie teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zapisz do prywatnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na chwilę
1 godzinę temu, Gość Anka napisał:

Moje dziecko nie dostało się nigdzie do przedszkola. Co mam teraz robić? Czy nie jest tak że każde dziecko powinno się dostać? Mam się odwoływać czy co? Ja na razie nie pracuje, ale chcę zaczac. Jednak to się nie liczy że chce. Lepiej czekać na rekrutację uzupelniajaca czy to będzie już za późno? Jak myślicie? 

Nie ma obowiązku przedszkolnego dla 3 latków więc odwołanie i tak nic nie da. Pozostaje Ci czekać na uzupełniającą albo zapisać do prywatnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Dziecko ma 4 lata, i niby każdy ma się dostać ale coś mi się wydaje że to tylko taki /pic na wodę/. Na początku kwietnia dostałam ofertę pracy w firmie znajomej, ale jak składałam wniosek to jeszcze nie miałam tej oferty więc nic tam nie wpisywałam. Czy jak będzie rekrutacja uzupełniająca to się od nowa wypisuje wniosek i można to tam zmienić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość One
3 minuty temu, Gość Anka napisał:

Dziecko ma 4 lata, i niby każdy ma się dostać ale coś mi się wydaje że to tylko taki /pic na wodę/. Na początku kwietnia dostałam ofertę pracy w firmie znajomej, ale jak składałam wniosek to jeszcze nie miałam tej oferty więc nic tam nie wpisywałam. Czy jak będzie rekrutacja uzupełniająca to się od nowa wypisuje wniosek i można to tam zmienić? 

A jesteś już zatrudniona? Zapewne nie. Ewentualnie prywatne przedszkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Moge byc od maja zatrudniona, a uzupelniajaca jest w polowie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No a nie jest tak, że gmina albo miasto musi zapewnić dziecku miejsce w przedszkolu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No a nie jest tak, że gmina albo miasto musi zapewnić dziecku miejsce w przedszkolu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Dla każdego 3latka gmina ma obowiązek zapewnić miejsce w przedszkolu na terenie gminy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie ma takiego obowiązku no chyba ze 6 latek . 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Też mi się wydawało że każdy musi mieć miejsce bo już od dawna tak mówią. A teraz okazuje się że się nie dostał, nie rozumie tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vabsgs

Jeśli chciałas faktycznie żeby sie dostał to powinnas wpisac od razu ze pracujesz. Oni tego i tak nie sprawdzają.

Mi tez na szczerosc sie zebralo ale Pani dyrektor zadzwonila i powiedziała ze jak chcemy miec szanse to trzeba . poprawic wniosek" no i dostal się.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No bo właśnie chodzi o te dzieci, które się nie dostały. Im gmina zapewni miejsce, ale dopiero po uzupełnieniających

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moj tez sie nie dostal a pozniej zadzwonili do nas we wrzesniu, ze zapraszaja. Niektorzy rezygnuja wiec moze i tobie sie poszczesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
32 minuty temu, Gość Anka napisał:

Też mi się wydawało że każdy musi mieć miejsce bo już od dawna tak mówią. A teraz okazuje się że się nie dostał, nie rozumie tego 

Czego nie rozumiesz?

To była wyborcza obietnica PiS.

Spełniona jak wszystkie inne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Teraz wiem że mogłam kombinować. Lecz myślałam że teraz każdy musi się dostać więc chciałam być uczciwa. A tu widać przynco... Nie warto być uczciwym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas jest tak, że wszystkie 5 latki muszą mieć zapewnione miejsce w przedszkolu na terenie miasta. Czyli np na drugim końcu miasta 40 min jazdy. A zaświadczenia o zatrudnieniu musieliśmy dołączyć do wniosku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Też mi się właśnie tak wydaje że masz mieć zapewnione miejsce w tym mieście ale wiadomo że może być gdzieś daleko. I mamy elektroniczny nabór i też trzeba dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Oczywiście ze gmina ma obowiazek zapewnić miejsce w przedszkolu dziecku kyorw skończyło co najmniej 3 lata. Tyle że w dowolnym przedszkolu, dalej obowiązują różne kryteria i jak ktoś wyżej zauważył, może się okazać że w ekstremalnym wypadku to miejsce będzie na drugim końcu miasta. Jeśli dziecko się nie dostało do żadnego z wybranych, spróbuj w drugiej rekrutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Będę musiała spróbować. Jutro pójdę zobaczyć listę zakwalifikowanych i ilu się nie zakwalifikowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

27 się nie dostało, a 5 bierze udział w rekrutacji uzupelniajacej. Czyli ci co się nie dostali to już nie mogą brać udziału w rekrutacji uzupelniajacej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zapytaj w przedszkolu,  albo przeczytaj regulamin rekrutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsawe

Nie rozumiem co Ciebie dziwi. Kryteria naboru są  jasno określone. Ty jako niepracujący rodzic masz możliwość zapewnić opiekę dziecku. Chcesz podjąć zatrudnienie, chwali się to, ale w chwili naboru nie pracowałaś i nie ma pewności, że podejmiesz pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Er123
13 godzin temu, Gość dsawe napisał:

Nie rozumiem co Ciebie dziwi. Kryteria naboru są  jasno określone. Ty jako niepracujący rodzic masz możliwość zapewnić opiekę dziecku. Chcesz podjąć zatrudnienie, chwali się to, ale w chwili naboru nie pracowałaś i nie ma pewności, że podejmiesz pracę.

Bez sensu to kryterium zatrudnienia. A jest pewnosc ze bedzie sie pracowac po przyjeciu dziecka do przedszkola? Prace mozna stracic lub pracowac na umowie terminowej. Ale rozumiem ze jakies kryterium musi byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Powinni zrobić jeszcze jedno kryterium np. z mniejszą liczbą punktów że oswiadczasz że chcesz poszukać pracy. Zawsze też by byla większa szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jdjdj

Dziecko do przedszkola chcecie oddać a tak plujecie na panie pracujące tam? 

Hoporkrytki do kwadratu. 

Przedszkole nie jest obowiązkowe zatem zostańcie bogaczki ze swoimi dziecmi albo nianie zatrudnijcie 😂😂🤷‍♀️ 

Lamenty teraz a tak to plujecie na ten zawod i tych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Jdjdj napisał:

Dziecko do przedszkola chcecie oddać a tak plujecie na panie pracujące tam? 

Hoporkrytki do kwadratu. 

Przedszkole nie jest obowiązkowe zatem zostańcie bogaczki ze swoimi dziecmi albo nianie zatrudnijcie 😂😂🤷‍♀️ 

Lamenty teraz a tak to plujecie na ten zawod i tych ludzi

Dokładnie. Przecież te nauczycielki to takie beznadziejne są, leniwe krowy. Więc siedzta ze swoimi cudownymi dziećmi w domu i edukujta je same. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala

My wybraliśmy w podobnej sytuacji prywatne Fair Play w Tarnowie, nie jest może tanio, ale przynajmniej mogłam wrócić do pracy. Czasami trzeba pokombinować niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×