Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mamy, traktujcie z przymrużeniem oka "diagnozy" pań z przedszkola o SI i innych zaburzeniach. Oni szukają zarobku na terapiach! oto co mi powiedział znajomy lekarz

Polecane posty

Gość gość

Po pierwsze mam w rodzinie psychiatrę, który jawnie mi mówi, że jak jakaś pani psycholog z przedszkola powiedziałaby że dziecko ma coś ze spektrum, to o ile gołym okiem nie widać że dziecko żyje tylko we własnym świecie (skrajne i rzadkie przypadki) o tyle jej wywody należy brać przez 2 i zasięgnąć porady MEDYKA, np. neurologa dziecięcego, bo teraz każdemu prawie diagnozują zaburzenia integracji sensorycznej ,w dużych miastach to plaga, po prostu naprodukowali tych tumanów pedagogów i psychologów i nie ma dla nich pracy więc trzeba im dać zarobić.

Druga sprawa: wujek mojego męża jak był w piątej kalsie to w szkole powiedzieli że jest upośledzony i skończy marnie, a dzis jest profesorem inżynierii biomedycznej tak że ten...

Mamusie, nie dajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc

Chyba nikt, kto ma podejrzenie, że z jego dzieckiem jest coś nie tak, nie bazuje wyłącznie na opinii nauczycielki z przedszkola. Pomysl trochę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coswtymjest

zgadzam sie z autorką, moj synek pieknie spiewa, zapamietuje piosenki w wieku 2,5 lat jak nikt inny z jego grupy przedszkolnej, zna mnostwo slów po angielsku, ma niesamowitą orientacje przestrzenną i jest mega inteligentny, umie sie bawic z kims ale i sam na dluzej sie soba zajmie, wyroznia sie intelektem, no to panie znalazly jakąś wade, ze za malo patrzy w oczy i za długo bawi się sam :) a nie wiedzą że w domu ciągnie rodziców do zabawy, widocznie u nich w przedszkolu czuje sie zbyt mało śmiały by bawic sie z innymi dziecmi. nie bojcie sie, motłoch nie da sie wyrozniac, znajdą haka na zdolne dziecko, trzeba je jakos zdyskredytować bo na tle ich Brajanka wypada lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coswtymjest
3 minuty temu, Gość Gośćgosc napisał:

Chyba nikt, kto ma podejrzenie, że z jego dzieckiem jest coś nie tak, nie bazuje wyłącznie na opinii nauczycielki z przedszkola. Pomysl trochę 

a co jeśli neurolog nie widzi nic złego w dziecku, a pani psycholog przedszkolna twierdzi ze ma zaburzenia integracji senosrycznej. Co wtedy, he?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coswtymjest
3 minuty temu, Gość Gośćgosc napisał:

Chyba nikt, kto ma podejrzenie, że z jego dzieckiem jest coś nie tak, nie bazuje wyłącznie na opinii nauczycielki z przedszkola. Pomysl trochę 

a co jeśli neurolog nie widzi nic złego w dziecku, a pani psycholog przedszkolna twierdzi ze ma zaburzenia integracji senosrycznej. Co wtedy, he?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
2 minuty temu, Gość coswtymjest napisał:

a co jeśli neurolog nie widzi nic złego w dziecku, a pani psycholog przedszkolna twierdzi ze ma zaburzenia integracji senosrycznej. Co wtedy, he?

To się wtedy szuka kolejnej opinii- proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obserwator

Zapanowała jakaś moda na choroby u dzieci. Dysleksje kiedyś nazywało nieuctwem. ADHD nazywało złym wychowaniem. Dzisiaj zdrowe dziecko kieruje sie na terapie... każde dziecko ma swoj niepowtarzalny charakter. Nie mozna dać sobie wmówić, ze cos dziecku dolega, jesli nie dolega. Dziecku trzeba zapewnić czas i uwage, a nie psychologa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Gość co napisał:

To się wtedy szuka kolejnej opinii- proste

proste? to czyjej opinii? skoro neurolog i psycholog już byli i mają odmienne zdanie? do psychiatry? no bez jajec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
Przed chwilą, Gość gość napisał:

proste? to czyjej opinii? skoro neurolog i psycholog już byli i mają odmienne zdanie? do psychiatry? no bez jajec...

Szukasz np. Opinii kolejnego neurologa- boli Cię myślenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Obserwator napisał:

Zapanowała jakaś moda na choroby u dzieci. Dysleksje kiedyś nazywało nieuctwem. ADHD nazywało złym wychowaniem. Dzisiaj zdrowe dziecko kieruje sie na terapie... każde dziecko ma swoj niepowtarzalny charakter. Nie mozna dać sobie wmówić, ze cos dziecku dolega, jesli nie dolega. Dziecku trzeba zapewnić czas i uwage, a nie psychologa. 

akurat ADHD niestety nie ma nic wspolnego z brakiem kar, tym bardziej cielesnych. ADHD to normalne choroba, tłumaczenie takiemu dziecku nic nie daje, a lanie go pogarsza jego zachowanie, wiec akurat tutaj sie z toba nie zgodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość co napisał:

Szukasz np. Opinii kolejnego neurologa- boli Cię myślenie?

boli cię szacunek do innego człowieka? boli cię kultura wypowiedzi? Jak widać, masz problem z panowaniem nad emocjami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość co napisał:

Szukasz np. Opinii kolejnego neurologa- boli Cię myślenie?

boli cię szacunek do innego człowieka? boli cię kultura wypowiedzi? Jak widać, masz problem z panowaniem nad emocjami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Coś  w tym jest , mi kiedyś pani zaleciła wizytę u psychologa dziecięcego,  bo syn malował na czarno. A to po prostu jego ulubiony kolor. Wyrósł na normalnego maturzystę. 😉 A jak czytam tu te porady ludzi, którzy co drugie niemowlę chcą wysłać do psychologa, to mam polewę. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obserwator
2 minuty temu, Gość gość napisał:

akurat ADHD niestety nie ma nic wspolnego z brakiem kar, tym bardziej cielesnych. ADHD to normalne choroba, tłumaczenie takiemu dziecku nic nie daje, a lanie go pogarsza jego zachowanie, wiec akurat tutaj sie z toba nie zgodze.

Lanie go??? Czy bicie kiedykolwiek komuś pomogło? Nie kwestionuje, ze jakis procent moze i jest dotknięty schorzeniem, ale z pewnością większość to naciągane diagnozy, byle rodzice mieli spokojne sumienie, byle wydali pieniądze. Niech ktoś za nich wychowa dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obserwator
2 minuty temu, Gość gość napisał:

akurat ADHD niestety nie ma nic wspolnego z brakiem kar, tym bardziej cielesnych. ADHD to normalne choroba, tłumaczenie takiemu dziecku nic nie daje, a lanie go pogarsza jego zachowanie, wiec akurat tutaj sie z toba nie zgodze.

Lanie go??? Czy bicie kiedykolwiek komuś pomogło? Nie kwestionuje, ze jakis procent moze i jest dotknięty schorzeniem, ale z pewnością większość to naciągane diagnozy, byle rodzice mieli spokojne sumienie, byle wydali pieniądze. Niech ktoś za nich wychowa dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
Przed chwilą, Gość gość napisał:

boli cię szacunek do innego człowieka? boli cię kultura wypowiedzi? Jak widać, masz problem z panowaniem nad emocjami...

A ty  masz problem z moim brakiem panowania nad emocjami? Nie obraziłam  cie nigdzie. A jeśli już wytykasz mi brak szacunku, to  "Cię "piszemy z wielkiej litery- zgadnij dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość co napisał:

Szukasz np. Opinii kolejnego neurologa- boli Cię myślenie?

ciekawe co jesli jeden neurolog twierdzi ze jest choroba, a dwoch ze nie (hipotetyczna sytuacja) albo jesli dwoch psychologow twierdzi ze problem jest, a dwoch neurologow ze nie ma. odnosze wrazenie ze teraz jest moda na zrobienie z ludzi korpoludków, szczurów z ktorych kazdy ma byc tak naprawde przecietnym trybikiem w maszynie, te wszystkie przedszkola dwyjezyczne, przeładowane przedmiotami, łąduje sie tym dwulatkom juz tyle materialu, odbiera dziecinstwo, normalne to to nie jst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość co napisał:

A ty  masz problem z moim brakiem panowania nad emocjami? Nie obraziłam  cie nigdzie. A jeśli już wytykasz mi brak szacunku, to  "Cię "piszemy z wielkiej litery- zgadnij dlaczego

ja niczego nie muszę zgadywać, a dla mnie kafeteria to nie list do cioci, gdzie "Cię" wypada zawsze pisać z wielkiej litery, poza tym jesteś mega niesympatyczna i małostkowa, więc po co mam ci :) pisać z wielkich liter. Wiem co robię. Odczep się i znajdź inny worek treningowy bo tutaj go nie znajdziesz. Chyba, że boli Cię zmiana celu ataków. Ode mnie i tak riposty sie już nie doczekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dee
Przed chwilą, Gość gość napisał:

ciekawe co jesli jeden neurolog twierdzi ze jest choroba, a dwoch ze nie (hipotetyczna sytuacja) albo jesli dwoch psychologow twierdzi ze problem jest, a dwoch neurologow ze nie ma. odnosze wrazenie ze teraz jest moda na zrobienie z ludzi korpoludków, szczurów z ktorych kazdy ma byc tak naprawde przecietnym trybikiem w maszynie, te wszystkie przedszkola dwyjezyczne, przeładowane przedmiotami, łąduje sie tym dwulatkom juz tyle materialu, odbiera dziecinstwo, normalne to to nie jst.

Dla mnie proste jest to, że jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości na temat stanu zdrowia mojego dziecka, to idę do lekarza, jeśli uważam, że ta opinia mnie nie zadowala, to szukam kolejnego.  Jeżeli 2 mi powie, że moje podejrzenia są bezpodstawne, to wtedy dam spokój, chyba że faktycznie nadal coś mnie mocno niepokoi

2 minuty temu, Gość gość napisał:

boli cię szacunek do innego człowieka? boli cię kultura wypowiedzi? Jak widać, masz problem z panowaniem nad emocjami...

A ty  masz problem z moim brakiem panowania nad emocjami? Nie obraziłam  cie nigdzie. A jeśli już wytykasz mi brak szacunku, to  "Cię "piszemy z wielkiej litery- zgadnij dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co

Straszne, chyba się popłaczę :D, a jeśli próbujesz uczyć kogoś kultury i szacunku- zacznij od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc1990
6 minut temu, Gość Gość co napisał:

 

do pani dla ktorej wszystko jest proste...och jak ja nie lubie ludzi ktorzy "wiedzą"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co

Straszne, chyba się popłaczę :D, a jeśli próbujesz uczyć kogoś kultury i szacunku- zacznij od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość co napisał:

Straszne, chyba się popłaczę :D, a jeśli próbujesz uczyć kogoś kultury i szacunku- zacznij od siebie.

zejdź juz z podtematu i jak masz cos do powiedzenia w temacie to mów na temat. musisz jej ten temat zaśmiecać? masz jakies doswiadczenie w wizytach u specjalistow dzieciecych? nie? to wypad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gosc

Cię pisze się wielką literą? Od kiedy to?  Czytam tylko temat ale musiałam to skomentować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość co napisał:

Straszne, chyba się popłaczę :D, a jeśli próbujesz uczyć kogoś kultury i szacunku- zacznij od siebie.

to płacz i wypie//r///alaj :) swoje już powiedziałaś, pani dziękujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gość gosc napisał:

Cię pisze się wielką literą? Od kiedy to?  Czytam tylko temat ale musiałam to skomentować. 

od kiedy paniusia z przerostem ego ma takie widzimisię :P szacunku do innych nie ma, ale wobec siebie go wymaga. Powiedzenie "bez jajec" traktuje jako osobisty pojazd, no zaburzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gvhuhfv

U mojej córki pani psycholog stwierdziła mutyzm. A ja do niej ze raczej to indywidualistka. Czy będę ćwiczył z córką itd. A ja ze nie mam takiej potrzeby bo kto wystawia diagnozę po miesiącu pobytu w przedszkolu i kazała mi podpisać papier że odmawiam. Kulka dni później miałam wizytę z mopsu. Przyszły dwie baby i chciały mi w domu szperac. Akurat dzieci były z mężem na spacerze. I wyprosilam je. Kilka dni później dostaliśmy wezwanie do mopsu. Poszliśmy i musieliśmy się tłumaczyć. Dla spokoju poszłam do innego psychologa który nie zauważył żadnych odchylen. A co mi życia zatrula. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
Przed chwilą, Gość Gość gosc napisał:

Cię pisze się wielką literą? Od kiedy to?  Czytam tylko temat ale musiałam to skomentować. 

Od zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
Przed chwilą, Gość gość napisał:

od kiedy paniusia z przerostem ego ma takie widzimisię 😛 szacunku do innych nie ma, ale wobec siebie go wymaga. Powiedzenie "bez jajec" traktuje jako osobisty pojazd, no zaburzona.

Ty serio jesteś jeeebnieta i widać wyraźnie, że masz ewidentnie problem i szukasz zaczepki, mimo że twierdzisz inaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gvhuhfv

Dziewczyny nie kloccie się.. Życie jest trudne a my sobie je jeszcze utrudniamy lub kwasimy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×