Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zdrowy obiad podajcie przykład

Polecane posty

Gość gość

Co to jest dla was zdrowy obiad?  podajcie przykład. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

I Danie:

Zupa krem z cukini i ziemniaków(bez mięsa)

Obierasz wszystko w kostkę i podsamażasz na oliwie małą cebulę  i pokrojone warzywa.Podlewasz wodą gotujesz do zmięknięcia ,potemprzyprawy sól pipeprz.Zblenderować na krem.Można zabielić delikatnie śmietaną lub wersja light jogurtem.Posypać koperkiem.

II Danie:

Kotlety z buraka i kaszy jaglanej.

3 buraczki gotowane zetrzeć na grubych oczkach(znalazłam w lidlu już ugotowane),saszetka ugotowanej kaszy jaglanej,sól,pieprz,mała cebula podsmažona mieszasz z jajkiem surowym oraz garśćią siekanej pietruszki lub kopru tak jak na mielone zagniatasz.Smażysz na złoty kolor.Zamiast bułki tartej do panierki daję panier z cieciorki dostępne w sklepach ok 8zł .

jak co mam i więcej przepisów bez mięsa bo bawimy się w zdrowe jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ziemniaczki z kefirkiem i suróweczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

schabowy , ziemniaki  z koperkiem , mizeria 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhy

Łosoś, brokuły i kasza- gotowne na parze. Pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Zdrowe jest to, w co wierzysz, że jest zdrowe  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllll

Co z tego,ze bez miesa, jak duzo smazeniny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mom

Zupy-  bez mięsa,  b.geste, z duza iloscic warzyw- np jarzynowa, ogorkowa, barszcz ukrainski, krupnik, dyniowa, doprawiam ziolami, troche masła, zabielam jogurtem.Albo chlodnik z jajkiem i karoflami.

na drugie np indyk duszony ze sliwkami, jaklakimi, cebula, co tam masz. moze byc w potrawce, ziemniaki puree, jarzyny, surowki Albo kasza gryczana z jajkiem. Albo kabaczek, cukinia, baklaza, pomidory  itd, miks z ryzem. W sumie mala miesa, duzo warzyw. Miesa nie pa=nieruję, dusze w welasnym sosie i jarzynach/cebuli

Duzo zielonej pietruszki, koperku salaty.

Na deser - owoce, bakalie, czasem twarozek z rodzynkami i oprzechami , jablka pieczone z miodem.

Robie na ogol 2 dania, nie 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wyeliminuj to co jest szkodliwe : smażenie, zasmażki, nadmiar tłustego mięsa, kostki rosołowe i masz zdrowe obiady. Im więcej warzyw tym lepiej, zamiast smażenia wystarczy upiec lub zrobić na parze. Ja nie mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania, ale nauczyłam się gotować bez kostek, rzadko smażę cos na tłuszczu. Dzis u nas na obiad było curry, zupa krem warzywna. Wczoraj zrobiłam paprykę faszerowana ryżem, warzywami, szpinakiem i fetą, dwa dni temu ryba pieczona, ziemniaki mlode gotowane, koperek, pomidorki, rzodkiewka, ogórek do wyboru. Często jemy kasze, dzieci uwielbiają owsianke. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

Jak dla mnie niezdrowe jest wszystko co zawiera chleb, ziemniaki, makaron, ryż, mąkę itp.  cukier,  słodkie napoje, piwo, słodycze, smażone na patelni , smażone w głębokim tłuszczu . Zdrowe jedzonko przykładowe: omlet z warzywami, twarożek z warzywami, zupy kremy bez kartofli,  chude mięso lub ryba i dużo warzyw blanszowanych lub surowych, maślanka z owocami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Pola napisał:

Jak dla mnie niezdrowe jest wszystko co zawiera chleb, ziemniaki, makaron, ryż, mąkę itp.  cukier,  słodkie napoje, piwo, słodycze, smażone na patelni , smażone w głębokim tłuszczu . Zdrowe jedzonko przykładowe: omlet z warzywami, twarożek z warzywami, zupy kremy bez kartofli,  chude mięso lub ryba i dużo warzyw blanszowanych lub surowych, maślanka z owocami 

Wszystko OK, tylko dlaczego ziemniaki mają być niezdrowe??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Akurat Polski ziemniak uważam że jest zdrowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgdsa
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Dzis u nas na obiad było curry,

curry trzeba zacząć od smażenia, nie da się inaczej.

ale ogólnie dobre curry nie jest złe  ;) ja uwielbiam curry z kalafiorem i dynią butelkową, oraz cieceirzycą, na koniec uprażone na suceh patelni fistaszki, no i koniecznie podany z brązowym basmati...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 0
16 minut temu, Gość Pola napisał:

Jak dla mnie niezdrowe jest wszystko co zawiera chleb, ziemniaki, makaron, ryż, mąkę itp.  cukier,  słodkie napoje, piwo, słodycze, smażone na patelni , smażone w głębokim tłuszczu . Zdrowe jedzonko przykładowe: omlet z warzywami, twarożek z warzywami, zupy kremy bez kartofli,  chude mięso lub ryba i dużo warzyw blanszowanych lub surowych, maślanka z owocami 

no widzisz, a dla mnie maslanka, twarozek i mięso jest niezdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgdsa

U nas wczoraj był taki obiad - domowe klopsiki (coś jak falafele)  z ciecierzycy (mocozna przez noc, rano ugotwana na połmiękko) , komosy ryżowej (ugotowanej wcześniej), czerwonej cebuli, dużo natki pietruszki i natki kolendry, świeża czerwona papryka, pestki slonecnzika, dużo zmielonej przyprawy kolendry, sporo kuminu, sol pieprz, trochę płatków chilli, sok z cytryny, nieco tahini. wszystko zblendować na prawie gładko ale zostawić nieco grudek. tzn wszyskto oprócz komosy i oprócz pestek słonecznika. to dodać na koniec, wymeiszac, ulepic kulki - jak trzeba to troche maki ryżowej lub owsianej dodac. piec w piekarniku, ale jak ktos woli można smażyc  - ja smażę  na oleju kokosowym.

do tego była sałatka - awokado, pomidorki koktajlowe, szpinak, rzodkiewki, nieco świeżej mięty, sos (sol pieprz, oliwa + sok z cytryny + odrobina płynnego dobrego miodu).

 

dziś mielismy rybę - pstrąg akurat smażony na patelni; do teog frytki domowe - ale z piekarnika, ze zwykłych oraz słodkich ziemniaków i z marchewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgdsa

U nas wczoraj był taki obiad - domowe klopsiki (coś jak falafele)  z ciecierzycy (mocozna przez noc, rano ugotwana na połmiękko) , komosy ryżowej (ugotowanej wcześniej), czerwonej cebuli, dużo natki pietruszki i natki kolendry, świeża czerwona papryka, pestki slonecnzika, dużo zmielonej przyprawy kolendry, sporo kuminu, sol pieprz, trochę płatków chilli, sok z cytryny, nieco tahini. wszystko zblendować na prawie gładko ale zostawić nieco grudek. tzn wszyskto oprócz komosy i oprócz pestek słonecznika. to dodać na koniec, wymeiszac, ulepic kulki - jak trzeba to troche maki ryżowej lub owsianej dodac. piec w piekarniku, ale jak ktos woli można smażyc  - ja smażę  na oleju kokosowym.

do tego była sałatka - awokado, pomidorki koktajlowe, szpinak, rzodkiewki, nieco świeżej mięty, sos (sol pieprz, oliwa + sok z cytryny + odrobina płynnego dobrego miodu).

 

dziś mielismy rybę - pstrąg akurat smażony na patelni; do teog frytki domowe - ale z piekarnika, ze zwykłych oraz słodkich ziemniaków i z marchewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

No właśnie 🙂 dla każdego coś innego jest zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena Koper

Może też być makaron pełnoziarnisty np z Arrighi, jest ono dostępne. Poza tym te kotlety z kaszy jaglanej i buraków jak dla mnie petarda ! 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena Koper

Może też być makaron pełnoziarnisty np z Arrighi, jest ono dostępne. Poza tym te kotlety z kaszy jaglanej i buraków jak dla mnie petarda ! 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
13 godzin temu, Gość hgdsa napisał:

curry trzeba zacząć od smażenia, nie da się inaczej.

ale ogólnie dobre curry nie jest złe  ;) ja uwielbiam curry z kalafiorem i dynią butelkową, oraz cieceirzycą, na koniec uprażone na suceh patelni fistaszki, no i koniecznie podany z brązowym basmati...

a co smazysz? ja mieso pieke chwile w piekarniku i nastepnie przesypuje do garnka. warzywa dusze na patelni z dodatkiem masła i dodaje mleka kokosowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagababa

1.Wszelkie zupy warzywne;

2. Lecho;

3. Cukinia pieczona z mięsem lub pieczarkami i warzywami;

4.Ryba z warzywami pieczona w piekarniku + ryż brązowy lub kaszę jaglana + surówka z kiszonej kapusty;

4.Dobre mięso, np. wołowe duszone w sosie własnym z warzywami + kasza gryczana biała + marchewka z groszkiem ;

5. Pulpety drobiowo warzywne gotowane na parze, sos na bazie jogurtu, np. koperkowy, chrzanowy, czosnkowy + ziemniaki lub kasza + mizeria z jogurtem zamiast śmietany;

6. Dziczyzna pieczona z jabłkami + kasza gryczana palona + buraczki duszone;

7. Makaron pełnoziarnisty ze szpinakiem + ewentualnie jajko sadzone i pomidory;

8. Kasza orkiszowa z duszonymi warzywami + ewentualnie kawałkami mięsa.

Dla nie jedzących mięsa, można odpowiednio zamienić na  kotlety pieczone np. z kalafiora lub jakiś ulubionych strączków, gulasz z duszonych warzyw, warzywa pieczone z pieczarkami itp. Najważniejsze aby zawsze, z mięsem czy bez, warzywa były w przewadze.

 

;

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aka
1 godzinę temu, Gość jagababa napisał:

 

2. Lecho;

Czy chodzi o poczciwe, swojskie leczo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×