Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kaska&

Nieprawidłowo pełza

Polecane posty

Gość Kaska&

Hej dziewczyny, mam problem ze swoją córką 7 miesięcy. Zaczęła pełzać już jakis czas temu, ale odpycha się tylko rączkami, podnosi bioderka a nogi ciągnie wyprostowane. Wyczytałam, że taka postawa jest nieprawidłowa. Obecnie czekamy na wizytę u neurologa, bo mała ma wadę wzroku to od razu zapytam, ale kawałek czasu jeszcze jest. Do fizjoterapeuty mamy dopiero pod koniec maja... Najwcześniejszy wolny termin prywatnie. Nie wiem czy mam się martwić i czy któraś z mam miała podobną sytuację. Ogólnie młoda pełza dosyć szybko, już coraz szybciej siada sama, no i na czworaka też staje, ale chyba jeszcze nie wie o co chodzi. Najbardziej martwi mnie to, że nie odpycha się nóżkami. Może miałyście jakieś proste ćwiczenia, które nie zaszkodzą? Cos bym juz chciała zacząć robić, bo do tych wizyt jeszcze daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn też tak pełzał nie przyszło mi do głowy że to nieprawidłowo🤔wyglądało to tak jak żołnierze się czołgają, potem tak jak twoja zaczął siadać na czworaka, a teraz tak zasuwa ,że nadążyc za nim nie idzie mnie się wydaje ,że córeczka jeszcze nie pojęła ze tak powiem co do czego ale to kwestia czasu twoja ma dopiero 7 miesiecy a moj syn 9 miesiecy ,2 miesiace to dużo w przypadku tak małych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do neurologa bo wada wzroku??? Byłam u okulisty mój też ma wadę oczko ucieka jedno ale nikt nie mówił mi że do neurologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LLLL

Hej moja też pełzała jak ktoś wyżej napisał jak żołnierz i też preferowała jedną stronę. I już mi zaczęto mówić, że to bardzo niedobrze, ja oczywiście zaczęłam już fiksować, gdy nagle z dnia na dzień mała zaczęła normalnie raczkować. Chyba odkryła, że tak szybciej się przemieszcza, choć pełzała naprawdę szybko 😉 Dobrze zrobiłaś że zapisałaś się do fizjoterapeuty - zawsze warto sprawdzić - jeśli coś cię niepokoi , ale myślę, że nie masz się czym stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska&

Hej, dzięki za odpowiedzi. Najbardziej martwi mnie to, że te nogi ciągnie za sobą wyprostowane. Ogólnie nogami rusza, macha, to wiadomo. Sama się może niepotrzebnie nakręcam, ale już się naczytałam różnych głupot... Do fizjoterapeuty pójdziemy na pewno, bo jedna strona jest u niej mocniejsza i chciałabym poćwiczyć też nad symetrią.

A jeżeli chodzi o wizytę neurologa to zasugerowała nam to pediatra, bo nadwzroczność jest duża, az +8 na oba oczka i astygmatyzm. Podobno dzieci urodzone przez cc powinny być przebadane przez neurologa tak profilaktycznie. Nie wiem czemu, bo 10 lat temu jak urodziłam syna przez cc nikt mi czegoś takiego nie mówił. Nie zaszkodzi nam pojechać, a do tego czasu może znajdziemy jakieś ćwiczenia na yt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kurcze mój ma +4  byłam u okulisty powiedziała że raczej to zmaleje i że dzieci mają większe wady  ale jednocześnie  wątpi by do 0 wiec będą okulary kazała przyjść za pól roku jak mały skończy rok ale nikt nie sugerował neurologa ani pediatra ani okulista dziecko tez urodzone przez cc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nakrecaj sie

Moja też tak pelzala, aż odkryła, że raczkowanie jest szybsze☺ Nie przyszło mi do głowy żeby się martwić. Nie czytaj tych bzdur w Internecie. To tak, jakbyś wpisała w Google, że masz katar i kaszel, a wyszloby Ci, że z tych objawów to masz raka. Jeżeli coś Cię niepokoi to skonsultuj się ze specjalistą i tyle ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pediatrzy córek zawsze mówili, że ważne, że się przemieszcza. A jak i do przodu, tyłu, czy na boki, to nie ma znaczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska&
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

Kurcze mój ma +4  byłam u okulisty powiedziała że raczej to zmaleje i że dzieci mają większe wady  ale jednocześnie  wątpi by do 0 wiec będą okulary kazała przyjść za pól roku jak mały skończy rok ale nikt nie sugerował neurologa ani pediatra ani okulista dziecko tez urodzone przez cc 

Byłam u ponoć świetnego okulisty z malutką, powiedział, że do +3 jest u dzieci w normie, to jest tzw. nadwzroczność fizjologiczna, myślę, że u was do 0 może zejść spokojnie. Inny okulista mówił, że przy dobrze dobranych okularach wada najczęściej się cofa, zwłaszcza u tak malutkich dzieci. U nas raczej nie ma szans, że zejdziemy do 0. Może spróbujcie jeszcze skonsultować z innym okulistą i jeszcze raz zbadać wzrok. My też się wybieramy niebawem znowu żeby potwierdzić, bo mała coś okularów nosić nie chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×