Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czy chodzicie z waszymi dziećmi do kościoła?

Polecane posty

Gość Gosc

Tak jak w temacie. Interesuje mnie sytuacja matek z niemowlakami i małymi szkrabami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nie, bez dzieci też nie chodzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wcale nie chodzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co

Czasami chodzimy (z inicjatywy dziecka), ale kiedy kościół jest pusty. Ewentualnie z okazji świąt, czy uroczystości rodzinnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie, nie chodzilam i corka rowniez nie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie chodzimy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Slawek71 napisał:

Dziecko jest nie świadome,a nie którzy od niemowlaka nie dają mu prawa wyboru,zabierając do swoich kościołów i wyznań,nie dając prawa wyboru.

To ze ktos chodzi z dzieckiem do koscioła nie oznacza ze nie daje mu prawa wyboru. Uczy jedynie religii i pokazuje zeby wytrwac w wierze nie zaleznie od tego jaka ona jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Obowiązkowo co niedziela i swieta.od samego urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 minut temu, Gość Gosc napisał:

Uczy jedynie religii i pokazuje zeby wytrwac w wierze nie zaleznie od tego jaka ona jest.

... niezależnie od tego, jak GŁUPIA ona jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhakuro

zalezy w jakim celu.

w  religijnym nie. dziecko nie ma chrztu ani komunii. my nie mamy ślubu.

ale w celach kulturalnych, to tak. dziecko było z nami między innymi w katedrze w Mediolanie oraz w katedrze w Sewilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Raczej to nie uczy na tym etapie religii, A wyrabia w dziecku przyzwyczajenie, wg mnie. 

My nie chodzimy, bo nie jesteśmy wierzący. Ale znam sporo osób, które czy dziecko chore czy chętne do kościoła w niedzielę ma obowiązek iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Mniej więcej od kiedy skończył pół roku chodzimy z nim co niedzielę i w święta (jak był mniejszy to się wymienialismy, np. ja na poranna mszę a mąż na południową). Niedługo na świat przyjdzie drugie i też mamy taki sam plan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mam bliźniaki, więc jest to dla mnie nieco problematyczne. Głównie dlatego, że mąż do kościoła nie chodzi, a jak dzieci są razem, to niestety jedno drugie nakręca. Problemu nie było w wieku niemowlęcym, teraz problem jest, bo zwyczajnie ciężko mi je upilnować, żeby zachowywały się odpowiednio. Dlatego chodzę co tydzień z innym, a niekiedy nie idę wcale, bo niestety dużo chorują odkąd poszły do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zazwyczaj w okresie wiosenno-letnim zabieramy córke ze sobą bo mamy na prawdę bardzo zimno w kosciele i po prostu boję się żeby zimą się nie pochorowała. Jak będzie troszkę większa to już cały rok będzie z nami chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chodzimy wszyscy co niedziela.

Jak byli mali tak do lat 5 zostawali z babcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chodzimy regularnie w niedziele i święta. Dzieci też lubiły regularnie na roraty na 6.15 chodzić, tak szczególnie w wieku 8-10 lat. Teraz 15 latek dosypia, ale 12 latka chodzi. Moi rodzice nie chodzili ze mną, ale ja taką potrzebę czuję, moja babunia mnie czasem zabierała. Moje dzieci chodzą chętnie, ale też rozmawiamy o Bogu i wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×