Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Druga ciąża kiedy z pierwszym dzieckiem były problemy?

Polecane posty

Gość Gość

Czy ktoś z was miał taka sytuację?

Mam synka który ma zdiagnozowanie zaburzenia autystyczne. Oczywiście żaden lekarz nie jest mi w stanie powiedzieć skąd się to wzięło. Zauważyłam że duża część lekarzy o tym zaburzeniu wie bardzo mało albo NIC. 

Czy ktoś z was w takiej sytuacji miał dylematy co do 2 dziecka ? Czy lekarze zalecsli wam jakieś badania?

Nie chciałabym aby zaburzenie synka odebrało nam szansę na drugie dziecko i rodzeństwo. Ale boję się powtórki z rozrywki.

Mimo naszej sytuacji mamy stabilne i ułożone życie. Młody nie jest już malutkim dzieckiem i nie chciałabym żeby był cały czas sam. Ale boję się psuć nasze życie nowa sytuacja która nie wiadomo jak się potoczy.

Ewidentnie włączył mi się instynkt macierzyński a że mam już 32 lata to chciałabym podjąć decyzję; teraz albo nigdy bo będzie już za późno.

co robić??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Znam matkę co ma 2 synów autystów.Módl się o córkę one rzadziej mają autyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala

Nie ryzykowalabym... Co jeśli  drugie będzie chore? Może lepiej adoptować zdrowe dziecko? Pomyśl o tym, to wasza jedyna szansa na pewność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota

Witaj, 

Mam niespełna 3 letnia corke z zaburzeniami autystycznymi oraz kilka podobnych. Powiem Ci, że po roku gdy dowiedziałam się z nią może być coś nie tak nigdy bym się w tamtym momencie nie zdecydowała na rodzeństwo dla niej. Masa beznadziejnych lejarzy, terapeutów aż znaleźliśmy odpowiednich ludzi aby jej pomóc. Byliśmy z mężem tak nie raz zmęczeni, że aż trudno sobie wyobrazić. I nagle jestem w drugiej ciąży. I nie nastawiam się aż tak źle ponieważ jeśli urodzę drugie dziecko z podobnymi j.w mamy już spore doświadczenie. Zawsze musisz brać pod uwagę ten fakt, że tak może się wydarzyć. Pogodziłam się z tym. Dużo mnie to nauczyło cierpliwości i pokory (a do takich osób nie należałam). Analizując za i przeciw mysle, że może być ciężko w opiece nad dwojka takich dzieci ale rodzeństwo dla mojej córki będzie uważam dla niej dobre. 

Musisz przede wszystkim przemyśleć za i przeciw i czy sobie poradzisz jeśli tak by się wydarzyło. A może będzie wszystko dobrze czego nam wszystkim z całego serca życzę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matkaniepolka

Jest tysiące chorób z którymi może przyjść na świat dziecko lub zachorować w trakcie swojego życia czy to w okresie niemowlęcym,dziecięcym czy jako dorosły.Tu na kafe siedzi mnóstwo osób zdrowych dziś,mających zdrowe dzieci i nawet nie podejrzewających że jutro,za miesiąc,rok ich życie może wywrócić się o 180 stopni.Ja sama przeszłam z pierwszym dzieckiem wiele i pamiętam jak zarzekałam się nigdy więcej!!!Minęło 7 lat i urodziłam kolejne.Problemów nie brakowało i tym razem.Ale mimo tego nauczyłam się,że życie to nie tylko wypasiony dom,auto,podróże...teraz mam coś najcenniejszego na świecie i choć każdego dnia drżę o zdrowie mojej rodziny to nie zamieniłabym tego na życie jakie miałam zanim założyłam rodzinę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No właśnie ale idąc tym tokiem rozumowania to każda matka przed urodzeniem powinna drzec że starachu i zastanowić się czy da radę jak dziecko będzie chore ?

jest tyle chorób na świecie i to jedna wielka loteria.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 godzin temu, Gość Dorota napisał:

Witaj, 

Mam niespełna 3 letnia corke z zaburzeniami autystycznymi oraz kilka podobnych. Powiem Ci, że po roku gdy dowiedziałam się z nią może być coś nie tak nigdy bym się w tamtym momencie nie zdecydowała na rodzeństwo dla niej. Masa beznadziejnych lejarzy, terapeutów aż znaleźliśmy odpowiednich ludzi aby jej pomóc. Byliśmy z mężem tak nie raz zmęczeni, że aż trudno sobie wyobrazić. I nagle jestem w drugiej ciąży. I nie nastawiam się aż tak źle ponieważ jeśli urodzę drugie dziecko z podobnymi j.w mamy już spore doświadczenie. Zawsze musisz brać pod uwagę ten fakt, że tak może się wydarzyć. Pogodziłam się z tym. Dużo mnie to nauczyło cierpliwości i pokory (a do takich osób nie należałam). Analizując za i przeciw mysle, że może być ciężko w opiece nad dwojka takich dzieci ale rodzeństwo dla mojej córki będzie uważam dla niej dobre. 

Musisz przede wszystkim przemyśleć za i przeciw i czy sobie poradzisz jeśli tak by się wydarzyło. A może będzie wszystko dobrze czego nam wszystkim z całego serca życzę.

Pozdrawiam

Życzę dużo zdrowia.

Kiedy rodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Życzę dużo zdrowia.

Kiedy rodzisz?

Termin mam na początek listopada. Obecnie 14 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madka
11 godzin temu, Gość Matkaniepolka napisał:

Jest tysiące chorób z którymi może przyjść na świat dziecko lub zachorować w trakcie swojego życia czy to w okresie niemowlęcym,dziecięcym czy jako dorosły.Tu na kafe siedzi mnóstwo osób zdrowych dziś,mających zdrowe dzieci i nawet nie podejrzewających że jutro,za miesiąc,rok ich życie może wywrócić się o 180 stopni.Ja sama przeszłam z pierwszym dzieckiem wiele i pamiętam jak zarzekałam się nigdy więcej!!!Minęło 7 lat i urodziłam kolejne.Problemów nie brakowało i tym razem.Ale mimo tego nauczyłam się,że życie to nie tylko wypasiony dom,auto,podróże...teraz mam coś najcenniejszego na świecie i choć każdego dnia drżę o zdrowie mojej rodziny to nie zamieniłabym tego na życie jakie miałam zanim założyłam rodzinę!

Jesteś bardzo wartościową osobą. Tu na kafe to tylko licytacje, kto ile zarabia, kto siedzi w domu i jest nudną kurą domową,  a kto pracuje i ma dzieci w dupie, kto lepiej ogarnia bo codziennie ma makijaż na pysku. Aż się wzruszyłam, że ktoś potrafi docenić to co najważniejsze, i bierze życie takim jakie jest. Życzę wam dużo pomyślności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Dorota napisał:

Termin mam na początek listopada. Obecnie 14 tc.

Wspaniale. Bardzo Ci zazdroszczę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hej. 

ja miałam podobne tyle dylematy. 

teraz jestem mama pięknej zdrowej córeczki:)

każda ciąża jest w pewnym sensie ryzykiem i trzeba brać pod uwagę że coś może pójść nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam 3 dzieci w tym jedno środkowe ma zespół apergera

zgadzam się że to wszystko loteria i nie wiesz co dostaniesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam podobny dylemat. 

konsultowałam się z najlepszym psychiatra dziecięcym  w mieście i genetykiem ( badania )

żaden z nich nie widzi przeciwwskazań ale nikt nie da też gwarancji że wszystko będzie ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×