Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka o

Ślub i chrzest

Polecane posty

Gość Taka o

W czerwcu wybieram się na ślub i chrzest dziecka państwa młodych (impreza tego samego dnia). Jestem świadkową i chrzesną. Ile wypada dać do koperty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Taka o napisał:

W czerwcu wybieram się na ślub i chrzest dziecka państwa młodych (impreza tego samego dnia). Jestem świadkową i chrzesną. Ile wypada dać do koperty? 

Dziecku z 1000, młodym też chyba tyle, może 2 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka o

Aż tyle? Myślałam bardziej o kwotach 500 + 600 zł. Zarabiam zdecydowanie poniżej średniej krajowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kobieto, nie szarp się. Przecież to jest podwójna impreza ale jedna i jeszcze Cię wzięli do dwóch funkcji jednocześnie, a przecież kokosów nie zarabiasz. Uważam, że wystarczy jedna kwota jak na jedną imprezę, 500zł będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Taka o napisał:

Aż tyle? Myślałam bardziej o kwotach 500 + 600 zł. Zarabiam zdecydowanie poniżej średniej krajowej. 

Skoro tak, to dajesz na ile Cię stać, przecież nie będziesz się zadłużać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi

Moim zdaniem 1000 łącznie wystarczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlita

Moim zdaniem w tej sytuacji najlepiej jest olać imprezę ciepłym moczem i zachować 3000 zł w kieszenie w formie nienaruszonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

Nie badz skapa. O slubie chyba wiesz nie od dzisiaj o chrzcinach tak samo. Chyba mialas czas zaoszczedzic troche gotowki? Ale najlepiej obudzic sie miesiac przed i marudzic ze noe ma sie kasy na impreze o ktorej wiadomo z pol rocznym wyprzedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

a ile mozesz? dałabym 500 do koperty i dziecku pamiątke chrztu oraz jakas zabawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co

Autorko nie słuchaj tej wariatki, co twierdzi że jesteś skąpa.  500 i 600 w zupełności wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My też robimy taka imprezę,  moja Świadkowa jest jednocześnie chrzestna i nie oczekujemy od nikogo kokosow.  Jak kogoś stać niech da 3000 jeśli nie niech da 500 czy to aż tak ważne ile kto da w kopercie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Ptaczka napisał:

My też robimy taka imprezę,  moja Świadkowa jest jednocześnie chrzestna i nie oczekujemy od nikogo kokosow.  Jak kogoś stać niech da 3000 jeśli nie niech da 500 czy to aż tak ważne ile kto da w kopercie ? 

wg mnie to wesele znajomych,nawet rodziny to nie powod zeby wydac pol wyplaty :) wesela mozna nie robic,a w prezencie kwiaty i wino wystarcza, dziecku pamiątka chrztu. Jak ktos chce miec sporo kasy,to niech nie bierze kredytu na wesele i nie wydaje oszczenosci to bedzie mial pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka o

Tak, wiem o ślubie i chrzcie od pół roku i co miesiąc odkładam po 200 zł. Więcej nie jestem w stanie odkładać bo i tak jest ciężko. Powinnam się zadłużyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia

Cześć, myślę że 1 tys wystarczy i nic więcej nie musisz, może jakiś drobiazg medalik z grawerem i wio😂 to i tak świat i ludzie na imprezę 2 w 1! Powiedz mi a jak to organizacyjnie planują zrobić w jakich godzinach i czy w restauracji? Na ile osób? Pytam bo sama planuje ślub i chrzest, ale wesele w sytuacji małego dziecka jakieś wielkie odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28 minut temu, Gość Taka o napisał:

Tak, wiem o ślubie i chrzcie od pół roku i co miesiąc odkładam po 200 zł. Więcej nie jestem w stanie odkładać bo i tak jest ciężko. Powinnam się zadłużyć? 

A daj spokój dziewczyno. Jeżeli się nie zarabia kokosów, a ma się oprócz zwykłego życia wydatki typu jakieś raty, kredyt hipoteczny albo odkladasz na coś ważnego to wiadomo, że nie ma z czego odkładać, czasami też życie jest tak drogie, że niewiele uzbierasz. Ja jestem w podobnej sytuacji ale jestem chrzestną na komunii i teraz mam małe dziecko, do pracy dopiero co wróciłam, mam kredyt na mieszkanie, remont nas pociągnął i tak samo dziecko ale przyjdzie i taka i powie odkładać cza było.... Tak, chyba już musiałabym nie jeść. Nie słuchaj pacana. Ja niedawno zakladalam temat, że nie rozumiem tych powinności finansowych względem chrzestnych i gości w ogóle i tak samo się nasluchałam jaki ze mnie krzywy ryj i że powinnam ten swój badziewny prezent czyli książki i złote kolczyki dać pod kościołem, a na przyjęcie nie przychodzić z mężem, bo to nie wypada przy takim prezencie. Lepiej żeby dziecko było bez chrzestnej w tym dniu. Takie mądrości tylko na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Sonia napisał:

Cześć, myślę że 1 tys wystarczy i nic więcej nie musisz, może jakiś drobiazg medalik z grawerem i wio😂 to i tak świat i ludzie na imprezę 2 w 1! Powiedz mi a jak to organizacyjnie planują zrobić w jakich godzinach i czy w restauracji? Na ile osób? Pytam bo sama planuje ślub i chrzest, ale wesele w sytuacji małego dziecka jakieś wielkie odpada

My mamy późno w kościele bo o 17 A później normalna impreza na sali . Mały będzie myślę że z 2 3 godzinki i później jedzie z opiekunką do domu a  my się bawimy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka o

Wesele będzie w lokalu, który obsługuje głównie chrzty, komunie i małe wesela (to będzie wesele na Maks. 40 osób). Dziecko najpierw będzie ze wszystkimi a później z nianią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×