Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gośc

Noworodek śpi tylko na brzuchu buzią w poduszkę.

Polecane posty

Gość Gośc

Mój syn ma 3 tygodnie i nie potrafi spać na plecach czy w wózku czy w łóżeczku musi spać ma brzuchu wszystko by było ok gdyby nie to że on leży centralnie twarzą w poduszeczke nie mam pojęcia jak on oddycha a jakakolwiek próba obrocenia glowki tak żeby miał tą buzke odkrytą kończy się tym że po 5 minutach znowu wsadza nos i usta w poduszkę i tak śpi a ja siedzę całą noc nad łóżeczkiem bo boję się że mi się dziecko udusi . Próba obracania na plecki to jeden wielki ryk a obracanie samej glowki jak wyżej napisałam nic nie daje . Próbowałam zabrać mu podusie bo myślałam że jak nie będzie miał tak miękko to nie będzie wtryniał buzi w materac ale jemu to jedno czy ma miękko czy twardo. Czy wasze dzieci też tak spały? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Moja tak spala, ale bez poduszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Moja córka też tak spała też się całą trzęsłam jak widziałam jak ona ten mały dziubek ma cały zakryty. Lekarz uznał że dziecko jak każda istota samo jak będzie brakować powietrza zrobi tak żeby wziąć oddech więc jak po prostu będzie dziecku brakować powietrza to obróci samo główkę tak żeby się lepiej oddychało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja bym tak dziecka nie kładla, przecież 3 tygodniowy maluch sam nie kładzie się na brzuchu. Kładź na boku lub na plecach i wywal tą poduszkę. Przecież to grozi śmiercią łóżeczkową. Moje dzieci spały na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dzieciom poniżej roku nie wolno dawać poduszki że względu na ryzyko uduszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja bym tak dziecka nie kładla, przecież 3 tygodniowy maluch sam nie kładzie się na brzuchu. Kładź na boku lub na plecach i wywal tą poduszkę. Przecież to grozi śmiercią łóżeczkową. Moje dzieci spały na boku.

Przecież napisałam wyraźnie że zabranie poduszeczki nic nie daje bo i tak wsadza twarz w materac tak samo napisałam wyraznie że położenie dziecka na plecach kończy się rykiem i to nie jakims chwilowym placzem a moje dziecko az sie robi sine od płaczu aż się zanosi i krztusi przecież gdyby dało się to jakkolwiek inaczej położyć żeby spokojnie spał nie zadawałabym pytania ...logiczne  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość Gość napisał:

Dzieciom poniżej roku nie wolno dawać poduszki że względu na ryzyko uduszenia

Przeciez napisałam że nawet jak zabiorę poduszeczke ( jest to taka cieniutka nie jakiś jasiek) to i tak mały wsadza twarz w materac przecież nie zabiorę też materaca i nie położę dziecka na desce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mala

SPi jak spi ale poduszka won. Takim malym dzieciom poduszki sie nie daje ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Przeciez napisałam że nawet jak zabiorę poduszeczke ( jest to taka cieniutka nie jakiś jasiek) to i tak mały wsadza twarz w materac przecież nie zabiorę też materaca i nie położę dziecka na desce 

Poduszki nie daje się tak małym dzieciom. Niezależnie czy śpi na plecach, na boku czy na brzuchu. To była dygresja a nie rozwiązanie Twojego problemu. Zabierz poduszkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschla

Kladz na boku, raz na jednym, raz na drugim, na plecach dziecka sie nie kladzie. Taki maluch jeszcze przez dlugi czas nie potrafi sie obrocic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dużo dzieci śpi tylko na brzuchu. Zabierz poduszkę,  dziecko i tak ma ciągle nieproporcjonalnie dużą głowę więc ta poduszka nie jest mu do niczego potrzebna,  nie tak jak dorosłym którzy bez poduszki mają wygięty kręgosłup szyjny. Materac nie zasłoni buzi i nosa tak szczelnie jak poduszka, nawet cienka.  Jak się boisz o jego bezpieczeństwo to kup monitor oddechu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciu

Ja mam takie same odczucie jak nosze w chuscie, nosek wiecznie wtulony we mnie.

Moje dzieci spia na poduszkach "klin" zwyklej poduszki bym sie bal

Ukladanie dziecka na brzuchu i na boku zwieksza ryzyko naglej smierci lozeczkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Przecież napisałam wyraźnie że zabranie poduszeczki nic nie daje bo i tak wsadza twarz w materac tak samo napisałam wyraznie że położenie dziecka na plecach kończy się rykiem i to nie jakims chwilowym placzem a moje dziecko az sie robi sine od płaczu aż się zanosi i krztusi przecież gdyby dało się to jakkolwiek inaczej położyć żeby spokojnie spał nie zadawałabym pytania ...logiczne  

A może małego coś boli albo uwiera jak leży na plecach? Pewnie od początku próbowałaś kłaść na plecach, noworodki są raczej jeszcze za małe żeby mieć jakieś szczególnie upodobania. Weź go do lekarza żeby go dokładnie zbadał, może do innego albo do ortopedy, który specjalizuje się w noworodkach albo neonatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×