Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Jaki krem do pupy dla noworodka ?

Polecane posty

Gość Gość

Jaki krem stosujecie jak pojawią się odparzenia? Typu:sudokrem bo słyszałam że sudocrem nie jest dobry na odparzenia więc jakie podobnie kremy polecacie jak juz sie problem pojawi  oraz czy smarujecie czymś pupe przy każdym przewijaniu ? Czy po prostu wycieracie chusteczkami i zakładacie pieluszke? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie używam chusteczek, odkąd je odstawilam praktycznie nie ma odparzen. Sudocrem sporadycznie można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Ja jak nic się nie dzieje to nie smaruje w ogóle wyznaje zasadę im mniej tym lepiej. A jak pojawią się jakieś odparzenia/otarcia to używam sudodremu właśnie. Też słyszałam różne opinie ale nam pomaga to jak pomaga to używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Nie używam chusteczek tylko płatki kosmetyczne (te kwadratowe) i woda. I linomag zielony, olej ze słodkich migdałów, olej z nasion konopii zamiennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak

Nie używam kremu przy każdej zmianie pieluszki tylko jak jest jakieś zaczerwienienie. I wtedy smaruję bepantenem sensiderm, dosyć drogi ale bardzo skuteczny i w sumie na długo wystarcza bo jak napisałam używam tylko jak się coś pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość Mama napisał:

Ja jak nic się nie dzieje to nie smaruje w ogóle wyznaje zasadę im mniej tym lepiej. A jak pojawią się jakieś odparzenia/otarcia to używam sudodremu właśnie. Też słyszałam różne opinie ale nam pomaga to jak pomaga to używam.

Dokładnie tak jak ja, smarowalam za każdym razem przy pierwszym dziecku bo byłam młoda i głupia, biedne dziecko się nacierpialo bo ciągle przez to pupa czerwona, przy drugim tylko zmieniłam pieluche i już chyba że miał kupkę to wycieralam naliczony wacikiem, albo jak czułam po prostu że mu pupa brzydko pachnie, ale kapalam za to codziennie, wiem że dużo osób namiętnie dziecko wyciera chusteczkami nawilzonymi a do tego smaruje pupę za każdym razem, a później twierdzi że nie trzeba kąpać codziennie bo tyle razy myli mu się pupę chusteczka,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dąbrowianka

Moja córcia miała duże problemy z pupką. Skończyły się, gdy zrezygnowałam z mokrych chusteczek. Myłam pupkę pod kranem, zwykłym mydełkiem. Ewentualnie sudocrem lub zwykły puder (tylko puder nie na ranki). No i wietrzyć pupkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przy każdej zmianie bephanten, ale to tylko na początku jak jest dużo kup. Żadnych oparzeń nie było. Polecam zamówić z apteki internetowej będzie taniej gemini lub doz. Podobno jeszcze linomag zielony jest dobry. Ja uwielbiam bephanten na różne zaczerwienienia, podrapania też jest swietny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Julci i Antosia

Najlepsze co możecie zrobić przy odparzeniach to oblać zaczerwienienia swoim mlekiem, rozsmarować i poczekać, aż wyschnie. Sprawdzone w rodzinie mojego męża od pokoleń!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×