Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ala

Biegunka od 2 tygodni pomocy

Polecane posty

Gość Ala

Od 2 tygodni mam Non stop bóle brzucha i biegunkę 2-3 razy dziennie. Najczęściej na czczo i po posiłku. Przestałam już prawie jeść. Tylko pije herbatę i wode. Byłam u lekarza to pobrali krew, niby wszystko Ok i próbkę kalu ale wyniki maja być za tydzień. A ja ledwo żyje. Nie dostałam żadnych leków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

A czym się stresujesz ostatnio? Co takiego wydarzyło się dwa tygodnie temu, że chcesz się tego "pozbyć"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ursy

To mogą być różne choroby zrób kolonoskopię i gastroskopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przed jedzeniem duspatalin x2 rano wieczor

Po posilku debutir x3 rano polodnie i wieczorem

W razie biegunki Loperamid x2

W razie bolow brzucha Meteospazmyl

Masz najprawdopodobnej IBS (zespol jelita drazliwego). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Przed jedzeniem duspatalin x2 rano wieczor

Po posilku debutir x3 rano polodnie i wieczorem

W razie biegunki Loperamid x2

W razie bolow brzucha Meteospazmyl

Masz najprawdopodobnej IBS (zespol jelita drazliwego). 

A skąd wiesz ze to ibs? Z tego co czytałam za biegunkami i wzdeciami może się kryć praktycznie wszystko od stresu do raka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Ala napisał:

A skąd wiesz ze to ibs? Z tego co czytałam za biegunkami i wzdeciami może się kryć praktycznie wszystko od stresu do raka. 

Stres nasila objawy IBS. To co opisalas pasuje idealnie, sam kiedys przez to przechodzilem.

Wiadomo zawsze to moze byc cos powazniejszego jak zapalenie jelita czy rak...ale zazwyczaj nie jest, na internecie jak zaczniesz o tym wszystkim czytac to tylko sie bardziej zestresujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Stres nasila objawy IBS. To co opisalas pasuje idealnie, sam kiedys przez to przechodzilem.

Wiadomo zawsze to moze byc cos powazniejszego jak zapalenie jelita czy rak...ale zazwyczaj nie jest, na internecie jak zaczniesz o tym wszystkim czytac to tylko sie bardziej zestresujesz...

Dziękuje ci za odpowiedz. A jak było j ciebie? Bierzesz te wszystkie leki które wyżej wymieniłes? Udało ci się opanować te biegunki i wzdęcia po posiłkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość Ala napisał:

Dziękuje ci za odpowiedz. A jak było j ciebie? Bierzesz te wszystkie leki które wyżej wymieniłes? Udało ci się opanować te biegunki i wzdęcia po posiłkach?

Teraz po dwoch latach biore w minimalnych ilosciach (x1)

U mnie o dziwo kluczowym elementem okazaly sie antydepresanty (SSRi) i to one sprawily ze te biegunki i wzdecia po posilkach, ciagle bole brzucha, zniknely. A to naprawde byl koszmar...myslalem ze tak juz mi zostanie na zawsze...

Na start polecam ci tez diete na ryzu, ma on takie fajne wlasciwosci ze pomaga na biegunki...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Teraz po dwoch latach biore w minimalnych ilosciach (x1)

U mnie o dziwo kluczowym elementem okazaly sie antydepresanty (SSRi) i to one sprawily ze te biegunki i wzdecia po posilkach, ciagle bole brzucha, zniknely. A to naprawde byl koszmar...myslalem ze tak juz mi zostanie na zawsze...

Na start polecam ci tez diete na ryzu, ma on takie fajne wlasciwosci ze pomaga na biegunki...

 

Od dwóch tygodni jadę na ryżu, smażonych jabłkach, suchych bułkach. Właśnie ja tez się boje ze tak mi zostanie i tez o tym Myslalam ze może jakieś leki ogólnie uspokajające byłyby dobre bo jestem strasznie nerwowa a jeszcze zawodowo bardzo aktywna. Jestem już fizycznie i psychicznie zmęczona tymi biegunkami, wzdeciami i bulgotaniem w brzuchu.  A mogę jeszcze zapytać jakie badania miałeś robione  dzięki którym została postawiona diagnozę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan

Zalecenie jest proste. Stosować ciepłe posiłki mięsne (schabowy zagłoby, własnoręcznie mielone z łopatki, devolaille nawlekane boczkiem, pieczone pałki kurczaka) i do popijania soki wyciskanie z owoców i marchwi wyciskarką wolnoobrotową. Wieczorem zawsze należy zjadać 200 gramów miąższu cytrusowych owoców (mandarynki, pomarańcz, grejpfrut) i wypijać szklankę niesłodzonej ciepłej herbaty z Lipy. Biegunka przejdzie na czwarty dzień. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość Ala napisał:

Od dwóch tygodni jadę na ryżu, smażonych jabłkach, suchych bułkach. Właśnie ja tez się boje ze tak mi zostanie i tez o tym Myslalam ze może jakieś leki ogólnie uspokajające byłyby dobre bo jestem strasznie nerwowa a jeszcze zawodowo bardzo aktywna. Jestem już fizycznie i psychicznie zmęczona tymi biegunkami, wzdeciami i bulgotaniem w brzuchu.  A mogę jeszcze zapytać jakie badania miałeś robione  dzięki którym została postawiona diagnozę? 

Na kolonoskopie sie nie zgodzilem, wtedy lekarz zaproponowal rezonans magnetyczny jamy brzusznej zeby wykluczyc ewentualne gorsze choroby... wszystko wyszlo ok wiec nie nalegal dalej na kolonoskopie

Poza tym bylo chyba usg, badania krwi, ale najwazniejsze to wlasnie te objawy co mamy utrzymujace sie przez dluzszy czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Ok dziękuje ci bardzo za odpowiedz. Bardzo mi pomogłeś i rozjasniles sytuacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina

Myślę, że będzie Tobie w stanie pomóc Intesta z maślanem sodu. Idź do apteki i ją zakup i rozpocznij jak najszybciej kurację, wtedy od razu poczujesz ulgę i poprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×