Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina

39 tydzień ciazy

Polecane posty

Gość Karolina

Cześć, jestem w 39 tygodniu ciąży. Termin mam za 9 dni. Starsznie dziwnie się dziś czuje. Jest mi lekko niedobrze, boli mnie kręgosłup, ale nie są to bóle krzyżowe tylko wyżej,jakby pod łopatkami. Całą ciążę nie bolal mnie kręgosłup dlatego się zdziwiłam. Do tego dochodzi takie klocie, jakby delikatny ból czy pulsowanie. Coś jak miesiączkowy ból na wysokości spojenia łonowego, ale w środku. Nie trwa caly czas tylko z przerwami,ale od rana. Myślę że to może organizm się powoli przygotowuje do porodu, albo mam gorszy dzień o prostu. Czy poród poznam od razu? Podobno nie da się tego przegapić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ciężko powiedzieć, bo podobno każda kobieta inaczej poród przechodzi.

Mojego porodu nie byłabym w stanie przegapić. Na początku doszukiwałam się objawów porodów, analizowałam każdy skurcz, ból. Wiele razy myślałam, że już się rozkręca, ale gdy naprawdę zaczęło się dziać to byłam aż w szoku, to jest nie do przegapienia. Silne bóle podobne do miesiączkowych, ale od strony kręgosłupa. Do tego wymioty, biegunka. Myślałam, że zaraz urodzę, a potem się okazało że to tylko przepowiadające, a rzeczywista akcja rozpoczęła się dopiero prawie 30 godzin później. 

Ale w szpitalu były też takie kobiety, które zamiast płakać z bólu jak ja, siedziały sobie i uśmiechały się. Skurcze lekkie, albo w ogóle brak, tylko wody im odeszły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

To faktycznie chyba każda kobieta inaczej to przechodzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja przed porodem dwa dni miałam mdłości i wymioty a dzień przed doszła biegunka bo organizm tak się oczyszcza. Te bóle mogą oznaczać że coś się zaczyna dziać więc bądź przygotowana jeśli się rozkręci bardziej zacznij liczyć co ile pojawia się ten ból zawsze jeśli nie będziesz pewna co się dzieje możesz podjechać do szpitala oni sprawdzą czy szyjka się rozwiera zrobią na pewno Ktg czy są jakieś skurcze. Ale jak się zacznie to na pewno się zorientujesz. 😉 w ostatnim miesiącu takie bóle to normalne bo macica ćwiczy ale w sumie to Ty już prawie termin więc może się rozkręcić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol aa

autorko ja mam za sobą 4 ciąże,w tym ciążę bliźniaczą i powiem ci że w żadnej ciąży nie bolał mnie kręgosłup,zaczął mnie boleć dopiero rok po urodzeniu ostatniego dziecka,miałam jeden poród naturalny i 3 cesarki.czytałam że kręgosłup może boleć po cesarkach już nawet do końca życia ponieważ w miejscu wkłucia podczas podania znieczulenia w kręgosłup tworzy się jakaś luka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kręgosłup boli przy porodzie, gdy masz tyłozgięcie macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×