Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Już nic nie rozumiem

Polecane posty

Gość Gosc

Byłam tydzień temu u lekarza  , powiedział mi że mam 3 stopień starzenia się łożyska i mam 1,5 cm rozwarcia, i że trzeba poród wywołać, dziś jestem w szpitalu na kontroli z racji tego co mi powiedział, mam 38+5 , lekarz twierdzi że nie mam rozwarcia i że przez łożysko nie trzeba porodu wywoływać,  mam czekać do terminu. Przez ten cały tydzień miałam skurcze dosyć mocne ale nie porodowe, to jak to jest możliwe że szyjka się zamknęła??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A skąd wie, ze jest stare? Ciekawe ze przez łożysko nie trzeba, skoro łożysko jest dziecku potrzebne jakby nie było, a skoro cos z nim nie tak to i z dzieckiem coś będzie się działo cos nie tak, czy źle myślę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A skąd wie, ze jest stare? Ciekawe ze przez łożysko nie trzeba, skoro łożysko jest dziecku potrzebne jakby nie było, a skoro cos z nim nie tak to i z dzieckiem coś będzie się działo cos nie tak, czy źle myślę? 

No tak mi powiedzieli że na usg jest 3 stopien w jakiejś tam skali, ale jest ok, wkurza mnie to że ci lekarze to każdy co innego gada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pojdz jeszcze raz do innego lekarza moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
42 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Pojdz jeszcze raz do innego lekarza moze.

Też myślę, żeby dla pewności skonsultować, może prywatnie? Może zobacz na stronie znanylekarz jaki jest najlepszy w twoim mieście. Bo dla mnie to dziwne z tym lozyskiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie wiem czy czytałaś na stronie mamo to ja. Wypowiedź lekarza. Jestem w 33. tygodniu ciąży. Podczas ostatniego badania USG lekarz stwierdził, że mam „stare łożysko”. Co to właściwie oznacza? Martwię się o swoje zdrowie, bo choć dużo czytałam na forach internetowych, to mimo to w dalszym ciągu nie umiem znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Czy moja ciąża jest zagrożona? Kamila

Na pytanie o stan łożyska w ciąży odpowiada dr n. med. Bożena Kowalska, ginekolog położnik:

Nazwa rzeczywiście może przestraszyć, ale nie musi oznaczać kłopotów. Lekarzowi chodziło najprawdopodobniej o to, że łożysko osiągnęło już III stopień dojrzałości wg skali Grannuma. 

Skala Grannuma to skala, której używa się do oceny rozwoju łożyska podczas badania USG. Ma cztery stopnie: 0, I, II i III. Ostatni, czyli trzeci, oznacza, że łożysko jest przygotowane do porodu. Nie należy jednak z tego wnioskować, że poród odbędzie się lada dzień, gdyż dojrzałe łożysko może nadal dobrze funkcjonować.

Gdyby lekarz przewidywał kłopoty, najpewniej skierowałby Panią do szpitala albo zalecił dodatkowe badania, np. częstsze wykonywanie badania KTG i USG. Na pewno warto teraz liczyć ruchy dziecka, a podczas USG można także wykonać tzw. badanie przepływów w tętnicach. Gdyby coś Panią niepokoiło, proszę kontaktować się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja już w 32tc miałam stwierdzony III stopień starzenia łożyska i lekarz zalecił tylko częste kontrole USG żeby sprawdzać czy przepływy są w porządku. Wszystko było w normie i poród miałam wywoływany po terminie więc przy odpowiednim kontrolowaniu sytuacji można jak najbardziej spokojnie donosić ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×