Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czerwcowamama

Starzejące łożysko 37 tc

Polecane posty

Gość Czerwcowamama

Witam wszystkie obecne i przyszłe mamy. Byłam dziś u lekarza (37 tydzień ciąży-koncowka). Szyjka miękka, skrócona o polowe. Podczas usg wszystko ok, tylko lekarza powiedzual ze jedyna rzecz jaka go niepokoi to starzejące się łożysko. Powiedział ze nie mam się martwić i jeśli w ciagu 2 tyg nie urodzę to mam do niego przyjść. A za tydzień mam iść na ktg do szpitala. Czy któraś z was tak miała, czy to powód do niepokoju?? Kiedy urodzulyscie?? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola

Witaj, 

Dokładnie tak jak Ty w 37 miałam nawet zwapnienia. Moj lekarz powiedział, że trzeba obserwować, byłam na badaniu przepływów w szpitalu i kazał czekać do dnia terminu. Martwiłam się okropnie. Dostałam skierowanie do szpitala gdybym nie urodziła w terminie i mam jeszcze wtedy tego samego dnia się zgłosić. Urodziłam dwa dni przed terminem. Ale pamiętam łożysko dosłownie czarne, brzydkie. Córka malutka się urodziła niecałe 3kg. 

Badz dobrej myśli. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcowamama

Ktoś ma jeszxze jakieś doświadczenie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja miałam już w 32tc stwierdzony III st zestarzenia się łożyska. Miałam zalecone częstsze kontrolne USG (akurat tak sie złożyło że w wyniku pewnych dolegliwości byłam w szpitalu od 34 do 38tc wiec miałam raz w tyg usg) i na szczęście przepływy były w porządku. Poród miałam wywoływany prawie tydzień po terminie i wszystko było ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcowamama

Mi lekarz powiedział ze łożysko ma lekkie zwapnienia, czy to samo oznacza co III stopień dojrzałości łożyska ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Są 4 stopnie starzenia łożyska (0,I,II i III) i z tego co pamiętam i zrozumiałam lekarza (mam nadzieję że dobrze) to chyba od ilości zwapnień określa się który to stopień (im więcej zwapnień tym wyższy stopień). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×