Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Sabinka_90

Jaką antykoncepcję wybrać?

Polecane posty

Gość Sabinka_90

Cześć, szukam najskuteczniejszej metody antykoncepcji. Co polecacie? Słyszałam, że po tabletkach występuje dużo skutków ubocznych. Jakie są wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię że sama dużo z metodami antykoncepcyjnymi wspólnego nie mam. Jednak myślę że mogę się w tym temacie przynajmniej troszeczkę wypowiedzieć.

Jeśli chodzi o same prezerwatywy to tak. Wiadomo nie jest to antykoncepcja działająca w 100%. Ja z moim partnerem używaliśmy tylko kondomów. Zawiodły nas tylko trzy razy. Dwa razy gdy pękły. Na szczęście mój partner od razu się zorientował i ją zmienił. Trzeci jak się zsunęła i została we mnie. Mieliśmy duże szczęście na szczęście nie było "wpadki" bo on zorientował się na czas. 

Jeśli chodzi o tabletki koncepcyjne to tak. Mojego partnera siostra używała je jednak przez bardzo krótki czas. Wiadomo, tabletki są dostosowane do danej kobiety po spotkaniu z ginekologiem. U niej było tak że jej hormony zaczęły bardzo szwankować. Pierwsza paczka była ok. Druga? I tu się zaczęły schody. Miesiączka pojawiała się co 2 tygodnie. Nie jadła nic i bardzo schudła (może być też odwrotnie i możesz zacząć jeść jak świnia.) Po 3 miesiącach je odstawiła bo już miała dosyć. Teraz jej libido wynosi równe zero. Po odstawieniu tabletek okres wrócił jej dopiero po 4 miesiącach i jest bardzo nieregularny i bolesny. 

Teraz ta sama dziewczyna zdecydowała się na zastrzyk antykoncepcyjny. Na ten temat się nie wypowiem ale jedyne co wiem to to że podobno jest bardzo skuteczne. Na 3 lata. Jednak tu też może pojawić się taki sam problem jak z tabletkami. 

Więc kończąc moją wypowiedź, szczerze? Najbardziej polecam prezerwatywy. One także jako jedyne zabezpieczają przeciwko chorobom wenerycznym. 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleńka

Mi tabletki bardzo szkodziły, niskie libido i trądzik... i po odstawieniu ciężko było, by cykl był regularny a myślałam o dziecku.... dopiero Cyclotest MyWay okazał się świetnym rozwiązaniem ma zarówno tryb planowania ciąży i antykoncpecji. Do tabletek nigdy już nie wrócę, a dzięki komputerowi udało mi się zajść w ciąże. Bardzo precyzyjnie ukazuje płodny czas, dla mnie to świetne rozwiązanie. Trzeba myśłeć przede wszystkim o zdrowiu...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wazektomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka_90
Dnia 18.05.2019 o 09:25, Gość Oleńka napisał:

Mi tabletki bardzo szkodziły, niskie libido i trądzik... i po odstawieniu ciężko było, by cykl był regularny a myślałam o dziecku.... dopiero Cyclotest MyWay okazał się świetnym rozwiązaniem ma zarówno tryb planowania ciąży i antykoncpecji. Do tabletek nigdy już nie wrócę, a dzięki komputerowi udało mi się zajść w ciąże. Bardzo precyzyjnie ukazuje płodny czas, dla mnie to świetne rozwiązanie. Trzeba myśłeć przede wszystkim o zdrowiu...

 

Dzięki serdeczne za polecenie, muszę więcej poczytać. Właśnie chodzi głównie o zdrowie... Poszłam do ginekologa, który zapisał mi tabletki, ale nie skierował mnie na żadne badania. Słyszałam, że dobrze byłoby wykonać te na krzepliwość krwi (w kontekście zakrzepicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenkaa

Najlepiej wykonać badania genetyczne, dzięki nim sprawdzisz, czy ryzyko zakrzepicy jest u Ciebie duże. Dokładniej czy masz predyspozycje do tworzenia się zakrzepów. Dzięki temu dobierzesz odpowiednią antykoncepcję, unikniesz skutków ubocznych, zadbasz o swoje zdrowie - źle dobrana antykoncepcja zwiększa ryzyko zakrzepicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataly

Ja po ciąży nie wróciłam do antykoncepcji hormonalnej, postawiłam na tą naturalną, wyznaczam sobie dni płodne i wiem kiedy muszę bezwzględnie się zabezpieczać, używam komputera cyklu myway, a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka_90
Dnia 24.05.2019 o 13:22, Gość Nataly napisał:

Ja po ciąży nie wróciłam do antykoncepcji hormonalnej, postawiłam na tą naturalną, wyznaczam sobie dni płodne i wiem kiedy muszę bezwzględnie się zabezpieczać, używam komputera cyklu myway, a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Dzięki za polecenie. Jednak zanim postawię na naturalność chyba wolałabym zrobić kompleksowe badania i te ginekologiczne i te z krwi. Może akurat ginekolog wybierze dla mnie najlepszą metodę, ale chyba udam się do innego. Dotychczasowy nie przeprowadził ze mną żadnego wywiadu, nie skierował na żadne badania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenka_

Polecam zrobić wszystkie badania przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji. Często jest tak, że ginekolog z automatu wypisuje tabletki dwuskładnikowe, a te często prowadzą do groźnych powikłań. Jeśli lekarz sam nie zaproponuje Ci badań, to poproś go o badania ginekologiczne (cytologia, USG narządów rodnych, badanie piersi) oraz wykonaj badania krwi na krzepliwość - sprawdź, czy w najbliższym laboratorium diagnostycznym nie ma pakietów na "zakrzepicę". Dodatkowo zrobiłabym jeszcze badania genetyczne w kierunku zakrzepicy tzw. wrodzonej. Niestety dużo osób ma predyspozycje do tworzenia się zakrzepów (uwarunkowane genetycznie), a o tym nie wiedzą. Jak przyjdziesz do ginekologa z kompletem badań, to na pewno weźmie pod uwagę wyniki i wybierze coś najlepszego dla Ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeśli nie chcesz używać prezerwatyw, a masz stałego partnera  to polecam spiralę. Zapytaj swojego ginekologa, ja  w każdym razie polecam to, a zupełnie odradzam tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Jesli tabletki są dobrze dobrane to nie ma żadnych skutków ubocznych. Ja zmagałam się z bardzo bolesnymi miesiączkami, jestem na tabletkach prawie rok i czuje się dobrze :) 

Nie przytyłam, nie mam trądziku, a ochota na seks jest taka sama jak bez brania tabletek. Do tego komfort psychiczny - bez strachu ze zostanę mamusią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka_90
20 godzin temu, Gość gość napisał:

Jeśli nie chcesz używać prezerwatyw, a masz stałego partnera  to polecam spiralę. Zapytaj swojego ginekologa, ja  w każdym razie polecam to, a zupełnie odradzam tabletki.

Spiralę? A czy będę miała później problemy z zajściem w ciążę? Kiedyś (dość dawno temu) podpytywałam o spiralę ginekologa, ale mi odradził, ze względu na mój młody wiek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka_90
1 godzinę temu, Gość Aga napisał:

Jesli tabletki są dobrze dobrane to nie ma żadnych skutków ubocznych. Ja zmagałam się z bardzo bolesnymi miesiączkami, jestem na tabletkach prawie rok i czuje się dobrze 🙂

Nie przytyłam, nie mam trądziku, a ochota na seks jest taka sama jak bez brania tabletek. Do tego komfort psychiczny - bez strachu ze zostanę mamusią 

Super Aga, fajnie, że trafiłaś na odpowiednią dla siebie metodę. Robiłaś wcześniej jakieś badania? Są to pierwsze tabletki, które stosujesz i od razu trafione? Jedno, czy dwuskładnikowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę tabletki od lat i nie odczułam żadnych skutków ubocznych. Dobrane zostały odpowiednio. Nie mam niskiego libido, nie przytyłam. Więc to naprawdę różnie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat dobranie antykoncepcji jest bardzo indywidualną sprawą i to ginekolog o wszystkim decyduje. U mnie na początek była belara i te tabletki stosuję do dzisiaj. Libido ok, pms nie dokucza, lekkie skutki uboczne tyle co na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapp25

Biore tabletki (microgynon21) od 6 lat. Wszystko jest w porządku , nie utyłam (co więcej- schudłam pare kg) . Okres w porządku,samopoczucie tak samo. Z czystym sercem --> polecam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2019 o 15:27, Gość Sabinka_90 napisał:

Cześć, szukam najskuteczniejszej metody antykoncepcji. Co polecacie? Słyszałam, że po tabletkach występuje dużo skutków ubocznych. Jakie są wasze doświadczenia?

 

czesc. ja bralam tabletki i nie bylam zadowolona. uzywam teraz diafragma caya i jest super i przede wszystkim bezproblemowo! a nie ze codziennie brac tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak moge sie dolaczyc, dla mnie jedyna dobra antykoncepcja jest wlasnie diafragma caya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×