Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ile wydajecie miesięcznie na jedzenie dla 4 osób rodziny

Polecane posty

Gość Gość

Policzyłam że ostatnio wydaje 1000 jest to kwota bez chemii i kosmetyków.Wiadomo do tego dochodzą rachunki itd.Wydaje mi się że coraz więcej wydaje choć to co kupuję nie jest jakimś rarytasem Ile wy wydajecie dla takiej 4 osobobowej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

2 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Policzyłam że ostatnio wydaje 1000 jest to kwota bez chemii i kosmetyków.Wiadomo do tego dochodzą rachunki itd.Wydaje mi się że coraz więcej wydaje choć to co kupuję nie jest jakimś rarytasem Ile wy wydajecie dla takiej 4 osobobowej rodziny

No to bardzo mało wydajesz na jedzenie. Trudno mi uwierzyć, że ktoś jest w stanie wyżywić się za 250zl. Chyba, że najtańsze , niezdrowe rzeczy. Nie oszczędzaj tak bardzo na jedzeniu, tym bardziej dla dzieci, które potrzebują białka , witamin, mikroelementów do prawidłowego rozwoju. Pamiętaj, na zdrowiu się nie oszczędza. Jak chcecie żyć skromnie to oszczędzajcie na innych rzeczach, np. kupujcie odzież w ciucholandzie. Ostatnio kupiłam piękne , oryginalne, niezniszczone rzeczy w second handzie internetowym. Mieli jakaś wyprzedaż i rzeczy dobre, niezmechacone, niezniszczone były nawet po 1,50zl, 2zl czy 3zl. Jeżeli chodzi o jedzenie to szukaj promocji, kupuj w markecie gdzie jest najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My robimy 'kupke'na jedzenie 1200 zł ale przy końcu miesiąca zawsze troche zabraknie a tez nie kupujemy żadnych rarytasow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bardzo mało wydajesz. Nam wychodzi coś ok 2000 zł na 4 osoby plus mięso dla kota. I nie, nie żremy jak świnie i nie mamy nadwagi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

2 tys

Tak, 500zl. na głowę to jest optymalna kwota, tym bardziej, jeżeli dzieci jedzą w miarę często słodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Bardzo mało wydajesz. Nam wychodzi coś ok 2000 zł na 4 osoby plus mięso dla kota. I nie, nie żremy jak świnie i nie mamy nadwagi. 

Nie wiem czemu sie tlumaczysz? Ja ostatnio kupilam troche wędliny, 3 mleka kokosowe, kurczaka, 3 różne przyprawy , kilka brzoskwiń, chleb, masło, ryż i 50 zł nimo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

My wydajemy na 4 dorosłe osoby £400 czyli około 2 tysiące zł. W tym chemia, kosmetyki, jakieś słodycze itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

My wydajemy na 4 dorosłe osoby £400 czyli około 2 tysiące zł. W tym chemia, kosmetyki, jakieś słodycze itd...

Miesięcznie? 😄 ja 200 tygodniowo, czasem wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość Gość napisał:

Miesięcznie? 😄 ja 200 tygodniowo, czasem wiecej

Jak się je poza domem to trzeba wydać nawet i tyle. A nie każdy ma czas gotować . Niektórzy pracują i np. studiują jednocześnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja raz w tygodniu robie zakupy w tesco za okolo 1000czk (w tym jest chemia) x 4 tygodnie

plus lunch na miecie 7 dni w tygodniu okolo 700czk x 4 tygodnie

to daje 6800czk (ok 1300pln) na 4 tygodnie na 1 osobe...

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Jak się je poza domem to trzeba wydać nawet i tyle. A nie każdy ma czas gotować . Niektórzy pracują i np. studiują jednocześnie .

Miałam na myśli ze mało wydajecie.ja mam 2 dzieci, gotuje i wydaje 200-250 tygodniowo na jedzenie i chemie. Mniej trudno wydać by zrobic obiady, kolację, śniadania, drugie śniadania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TezLubiePowedrowac

Ok 800€-900€ wydajemy miesiecznie na zakupy zywnosciowe. 

Nie licze w tym obiadow w tygodniu bo jemy poza domem (dzieci w szkole, my w pracy), tylko w weekendy jemy obiedy w domu, a i to o ile gdzies nie jedziemy. 

Pieniadze szybko ida jak sie nie chce jesc byle czego. Sa pomidory za 1,5€ a sa i takie za 5€, koszyczek 250g truskawek za 1,5€ nawet nie lezal kolo tych po 6€... Tak samo z miesem : miedzy kurczakiem a cielecina jest przepasc, tak jakosciowa jak i cenowa. Dobre ryby sa bardzo drogie. 

Ciesze sie ze mozemy sobie pozwolic na zakup lepszej zywnosci, na tym nigdy nie oszczedzam, ale uwazam ze w niektorych wypadkach ceny sa zabojcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikusi8950

Ja wydaje mniej więcej na zakupy około 2,5 tysięcy,ale liczę ogólnie.W tym jest chemia gospodarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikusi8950

Nie wliczam w to jedzenia na mieście.To przeważnie raz dwa  w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jakies 450-500  euro miesiecznie dla 3osobowej rodziny + pies 🙂

Bez chemii ,bo ja chemii nie kupuje, bez kosmetykow, bo robie je sama 🙂

Sama spozywka. Obiady wylacznie domowe zadnych  stołówek przyzakladowych czy lanczyków na miescie. Dziecko je w szkole darmowe drugie sniadania i lunche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Gość TezLubiePowedrowac napisał:

Ok 800€-900€ wydajemy miesiecznie na zakupy zywnosciowe. 

Nie licze w tym obiadow w tygodniu bo jemy poza domem (dzieci w szkole, my w pracy), tylko w weekendy jemy obiedy w domu, a i to o ile gdzies nie jedziemy. 

Pieniadze szybko ida jak sie nie chce jesc byle czego. Sa pomidory za 1,5€ a sa i takie za 5€, koszyczek 250g truskawek za 1,5€ nawet nie lezal kolo tych po 6€... Tak samo z miesem : miedzy kurczakiem a cielecina jest przepasc, tak jakosciowa jak i cenowa. Dobre ryby sa bardzo drogie. 

Ciesze sie ze mozemy sobie pozwolic na zakup lepszej zywnosci, na tym nigdy nie oszczedzam, ale uwazam ze w niektorych wypadkach ceny sa zabojcze. 

U nas na 3 osoby schodzi jakieś 500 euro, tylko już z chemią, też nie oszczędzamy na jakości bo po pierwsze raz się żyje, a po drugie szkoda zdrowia na byle co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Napisałam że wydajemy 1000 bez chemii,kosmetyków i ubrań.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

No to bardzo mało wydajesz na jedzenie. Trudno mi uwierzyć, że ktoś jest w stanie wyżywić się za 250zl. Chyba, że najtańsze , niezdrowe rzeczy. Nie oszczędzaj tak bardzo na jedzeniu, tym bardziej dla dzieci, które potrzebują białka , witamin, mikroelementów do prawidłowego rozwoju. Pamiętaj, na zdrowiu się nie oszczędza. Jak chcecie żyć skromnie to oszczędzajcie na innych rzeczach, np. kupujcie odzież w ciucholandzie. Ostatnio kupiłam piękne , oryginalne, niezniszczone rzeczy w second handzie internetowym. Mieli jakaś wyprzedaż i rzeczy dobre, niezmechacone, niezniszczone były nawet po 1,50zl, 2zl czy 3zl. Jeżeli chodzi o jedzenie to szukaj promocji, kupuj w markecie gdzie jest najtaniej.

A skąd pomysł, że jak najtańsze to niezdrowe. Nieprzetworzone = zdrowe produkty kosztują dużo mniej niż przetworzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fwwc

Lacznie cos kolo 4.5 -5tys wydajemy mcznie. Na wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

250 zł tygodniowo to tak biednie na 4 osoby...Trzeba pewnie się nakombinowć, szukać promocji, wędlina za 20 zł i margaryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Weekendowe zakupy spożywcze to zawsze jakieś 500-600 zł, do tego w tygodniu zawsze coś trzeba dokupić, więc koło 3000 miesięcznie na samo jedzenie wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

A co jecie? Zwlaszcza dziewczyny ktore wydaja malo na jedzenie, dajcie jakies pomysly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

JAk ktoś ma duzo czasu i sam gotuje w domu nie korzystając z gotowców to 1000 zł wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg
6 minut temu, Gość gość napisał:

JAk ktoś ma duzo czasu i sam gotuje w domu nie korzystając z gotowców to 1000 zł wystarczy

Na 4 osoby? Mi tyle idzie na 2 plus dziecko 2 lata... a gotuje w domu, nie bazuje na gotowcach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Na 4 osoby? Mi tyle idzie na 2 plus dziecko 2 lata... a gotuje w domu, nie bazuje na gotowcach..."

No i ? Mialabyś mniej to tez musiałabyś sobie radzić. Czasami ludzie nie maja więcej i musza za tyle żyć (nie pisze tu o autorce )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ile jedzenia wyrzucacie? Próbowałyście to kiedyś przeliczyć na pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg
16 minut temu, Gość gość napisał:

JAk ktoś ma duzo czasu i sam gotuje w domu nie korzystając z gotowców to 1000 zł wystarczy

Na 4 osoby? Mi tyle idzie na 2 plus dziecko 2 lata... a gotuje w domu, nie bazuje na gotowcach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23 minuty temu, Gość Gość napisał:

A ile jedzenia wyrzucacie? Próbowałyście to kiedyś przeliczyć na pieniądze?

Nic nie wyrzucam, mam rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość Gość napisał:

A ile jedzenia wyrzucacie? Próbowałyście to kiedyś przeliczyć na pieniądze?

Raczej nie wyrzucam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×