Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama

Pyskujące 6letnie dziecko

Polecane posty

Gość Mama

W szkole to istny aniołek! Ciągle zachwalany przez nauczycieli jaki to on cichutki i grzeczny...za to w domu mały diabełek 🙂 mały "pyskacz" aż czasami brakuje mi cierpliwości do tych jego dyskusji. Kochane mamy jak sobie z tym radzić, aby nie wyjść z siebie? Zastanawiamy się również skąd taka różnica między zachowaniem w szkole, a zachowaniem w domu. W szkole jest wręcz nieśmiały 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dac

 W szkole się wstydzi, to potem musi gdzies odreagować emocje. A gdzie? - tam, gdzie czuje się swobodnie, czyli w domu 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chbc

Ha ha dokladnie taki jak ja jako dziecko. Jak pyskuje to przynajmniej wiesz ze myśli. Nic Ci nie poradzę poza cierpliwością bo ten typ tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

Jak sobie z tym radzic? Moze wypadaloby sie zastanowic nad tym kilka lat wstecz? Tak gonwychowalas wiec tak masz. W szkole Pani nie daje sobie wejsc na glowe i wie co to dyscyplina. Moze powinnas zaczac z dzieckiem do tej szkoly chodzic zeby sie od Pani czegos nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Gośc napisał:

Jak sobie z tym radzic? Moze wypadaloby sie zastanowic nad tym kilka lat wstecz? Tak gonwychowalas wiec tak masz. W szkole Pani nie daje sobie wejsc na glowe i wie co to dyscyplina. Moze powinnas zaczac z dzieckiem do tej szkoly chodzic zeby sie od Pani czegos nauczyc.

Weź na luz człowieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gośc napisał:

Jak sobie z tym radzic? Moze wypadaloby sie zastanowic nad tym kilka lat wstecz? Tak gonwychowalas wiec tak masz. W szkole Pani nie daje sobie wejsc na glowe i wie co to dyscyplina. Moze powinnas zaczac z dzieckiem do tej szkoly chodzic zeby sie od Pani czegos nauczyc.

🤦😂 

Autorko tak często bywa Ty też w pracy jesteś zapewne bardziej zachowawcza niż w domu 😉. Mieszkasz poza granicami że 6latek w szkole, czy po prostu wcześniej poslalas? Mój przedszkolak ogólnie super facet czasami w domu mnie czymś zaskoczy choć ogólnie jest ok, w przedszkolu wzór cnót. Jednakże zwracaj mu uwagę że źle się zachowuje by to zachowanie nie ewoluowalo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W szkole albo się wstydzi albo boi. 

Wiem że to bardzo źle zabrzmi ale wychowywanie dziecka a tresowanie psa (błagam nie zagryźcie mnie za porównacie) to to samo. Wynagradzasz dobre zachowanie a ignorujesz złe. 

Małe dzieci są pyskate, większość z nich! Sprawdzają limit rodzica. Musisz pokazać mu gdzie on jest. Wytłumacz że nie wolno tak. A jak będzie grzeczny to wynagrodz mu to jakoś (nie muszą być od razu słodycze)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc
8 godzin temu, Użytkowniczka napisał:

W szkole albo się wstydzi albo boi. 

Wiem że to bardzo źle zabrzmi ale wychowywanie dziecka a tresowanie psa (błagam nie zagryźcie mnie za porównacie) to to samo. Wynagradzasz dobre zachowanie a ignorujesz złe. 

Małe dzieci są pyskate, większość z nich! Sprawdzają limit rodzica. Musisz pokazać mu gdzie on jest. Wytłumacz że nie wolno tak. A jak będzie grzeczny to wynagrodz mu to jakoś (nie muszą być od razu słodycze)

pozdrawiam

Przypuszczam ze autorka ignorowala zle zachowanie i jest tego efekt. Sa tez kary ktore sie stosuje za zle zachowanie by to z dziecka wyplewic. Bo takie ignorowanie pokazuje ze nie ma konsekwencji zlego zachowania wiec po co wlasciwie tego nie robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×