Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda

Pies w bloku

Polecane posty

Gość Magda

Bardzo poważnie zastanawiam się nad wzięciem do domu psa. Konkretnie chodzi mi o suczkę rasy bokser. Stąd moje pytanie, czy może ktoś z Was jest szczęśliwym posiadaczem bądź posiadaczką tej cudnej rasy i mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań?  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy kiedyś mieszkańca boksera z dalmatynczykiem. Szczerze? To każdy pies nadaje się do bloku tylko później musi mieć wystarczająco długi spacer!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co to za bzdura? To, że ludzie trzymają psy w bloku nie oznacza, że psy się nadają do bloku. Może się i pies do bloku przyzwyczai, ale sąsiedzi do szczekania na każdy szmer na klatce już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziecko nie nadaje się do bloku, bo potrzebuje ruchu. Pies tez tym bardziej, bo w przeciwnym razie zdemoluje Ci mieszkanie. Musisz zapewnić mu wystarczająco ruchu, poza tym co będzie jak będziesz w pracy? Będzie siedzieć sam? My mamy kota w mieszkaniu i żałuję. Niestety to zwierzę jest uwiezione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też gość

Pamiętam czasy popularności bokserów, ludzie mieli w blokach, chodzili na spacery i było ok. Owszem, dość ruchliwe psy ale nie bardziej niż taki labrador., bardzo sympatyczne w relacjach z sąsiadami, znajomymi. Koleżanka miała mieszkając w segmencie, czyli nie bloku, miał ogródek 2 na 2, więc i tak potrzebował dłuższych spacerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludi

Jak nie masz pałacu 500 metrowego, do tego 20 ha działki to nawet nie mysl o psie, dziecku, odwiedzinach gości, wyprawianiu imprezy i innych takich. Nie stać cię to sznur na szyje bo nic innego ci nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Ludi napisał:

Jak nie masz pałacu 500 metrowego, do tego 20 ha działki to nawet nie mysl o psie, dziecku, odwiedzinach gości, wyprawianiu imprezy i innych takich. Nie stać cię to sznur na szyje bo nic innego ci nie wolno.

Smiszny sarkazm. A nie jest tak? Ja mam sąsiadów którzy mają psy. Pies ma przepustke 2 x dziennie na spacer i siku. A poza tym kisi sie w 50m mieszkaniu. Inni sąsiedzi tez maja psa, ale jak są w pracy to przyjezdza firma wprowadzająca psy i zabierają go na caly dzien. Po co kupować duże zwierze i wiezic je w domu? Masz dzieci i o ile posiadając dom i ogród to sobie wychodzą i bawią się w ogrodzie, a jak masz mieszkanie, to albo siedzą w mieszkaniu, albo ty wysuniesz sie z nimi na plac zabaw. Ile są na zewnątrz? 1-3 godziny w ciągu dnia? Trzeva myśleć tez o innych, a nie tylko o swoich zachciankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Ja uważam, że psy w bloku mogą mieć dużo lepsze życie niż na wsi. Mieszkam na wsi od kilku lat i psy są trzymane na stałe w małych kojcach lub na łańcuchach. Zero ruchu, zimą na mrozie, latem w upale, jedyny kontakt z drugą istotą to micha raz dziennie. Tu pies to "tylko" pies, w bloku pies to zazwyczaj członek rodziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbsbsbz
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Smiszny sarkazm. A nie jest tak? Ja mam sąsiadów którzy mają psy. Pies ma przepustke 2 x dziennie na spacer i siku. A poza tym kisi sie w 50m mieszkaniu. Inni sąsiedzi tez maja psa, ale jak są w pracy to przyjezdza firma wprowadzająca psy i zabierają go na caly dzien. Po co kupować duże zwierze i wiezic je w domu? Masz dzieci i o ile posiadając dom i ogród to sobie wychodzą i bawią się w ogrodzie, a jak masz mieszkanie, to albo siedzą w mieszkaniu, albo ty wysuniesz sie z nimi na plac zabaw. Ile są na zewnątrz? 1-3 godziny w ciągu dnia? Trzeva myśleć tez o innych, a nie tylko o swoich zachciankach.

No to pomysł o nas ze musimy czytać twoje wypociny i strzel sobie w łeb. Wtedy zrobisz coś pożytecznego dla ludzkości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Musica
56 minut temu, Gość Iubire napisał:

Ja uważam, że psy w bloku mogą mieć dużo lepsze życie niż na wsi. Mieszkam na wsi od kilku lat i psy są trzymane na stałe w małych kojcach lub na łańcuchach. Zero ruchu, zimą na mrozie, latem w upale, jedyny kontakt z drugą istotą to micha raz dziennie. Tu pies to "tylko" pies, w bloku pies to zazwyczaj członek rodziny. 

Zgadzam się. Moi rodzice tez trzymali psa w bloku. Mama nie pracowała wiec wychodziła z nim co 2-3 godziny. Co najmniej raz dziennie szła tez z psem na długi spacer po lesie gdzie mogl sie wyszaleć, wylatać za piłka itp. Wiec nie uważam ze miał takie „pieskie” życie. A tak ja osoba powyżej napisała. Często na wsi przy tym wielkim domu i na dużym placu pies ma budę i krótki łańcuch. I nawet nikt się z nim nie bawi i nie wychodzi bo przecież pies jest tylko od pilnowania. Oczywiście to nie reguła ale często tak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
24 minuty temu, Gość Bbsbsbz napisał:

No to pomysł o nas ze musimy czytać twoje wypociny i strzel sobie w łeb. Wtedy zrobisz coś pożytecznego dla ludzkości. 

Uuuu, ale mozesz  nie czytac  🙂 twoj wybor.  Widze, Ze poziom  frustracji  a twojej  strony  przekroczyl  norme.  Milo 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Iubire napisał:

Ja uważam, że psy w bloku mogą mieć dużo lepsze życie niż na wsi. Mieszkam na wsi od kilku lat i psy są trzymane na stałe w małych kojcach lub na łańcuchach. Zero ruchu, zimą na mrozie, latem w upale, jedyny kontakt z drugą istotą to micha raz dziennie. Tu pies to "tylko" pies, w bloku pies to zazwyczaj członek rodziny. 

To zalezy  od wlascicieli. Moi  rodzice maja  owczarka  I malamuta,  psy biegaja luzem po podworku. Maja kojec ,ale sa zamykane jak  przychodzi  ktos  obcy.  Maja poslanie  w garazu I dostep  do calego parteru w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×