Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zaskoczona

Czy rodzice są ślepi?

Polecane posty

Gość Zaskoczona

Czekałam dziś z dzieciakami na busa i obok nas siedziały 2 dziewczynki, myślę, że maks 12 lat. Jedna, że tak powiem normalna, widać, że dziecko 😛 a druga króciutkie spodenki, koszulka na ramiączkach i połowa cycków na wierzchu 😱 skórzana ramoneska w ręku. Gdyby tak ubrać kilka lat starszą to można by powiększyć, że jest ubrana seksownie, może nawet w jakimś stopniu wyzywająco. Ale co powiedzieć o takim dziecku, które przez 10 minut wdzięczy się do telefonu i robi sobie zdjęcia? Ja akurat mam synów, ale nie pozwoliłabym córce w tym wieku tak wyjść. Chodzi mi o ten dekolt. Teraz dziewczyny szybciej dojrzewają ale to nie jest powód żeby w tym wieku świecić cyckami... Toż to istny raj dla pedofili😫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znam gowniare, która zdjęcia w bieliźnie wystawia na fb, cyc na wierzchu, albo jak opiera się o jakieś bmw, a matka jeszcze komentuje i lajkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rodzice nie zwracają uwagi na dzieci. Teraz brak czasu dla dziecka zapycha sie iphonem, kasa, ubraniami i rosną ewenementy ktore w wieku 14 lat juz dawno są po pierwszym razie, po pierwszym blancie i innych tabsach. A że nikt z nimi nie rozmawia,a wiedzę czerpią z instagrama to upodabniaja sie do swoich idolek, a tam liczy się bycie seksi, bo wtedy masz sponsora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co prawda dzieci nie mam bo mam dopiero 19 lat ale widziałam już wiele rzeczy w moim gimnazjum. Zaczynając od 14 latek w ciąży kończąc na aferach kiedy to ktoś z fejkowego konta wstawił na fb zdjęcia dziewczyny z mojej szkoły (lat13/14)  która była całkiem naga, albo w erotycznej bieliźnie w różnych pozach pomijając fakt że było nawet zdjęcie jak rozkraczona dotyka się wiadomo gdzie. I milion innych jeszcze ,,ciekawszych" sytuacji. Tylko nie wiem czy tutaj jest wina rodziców czy po prostu temu nie da się zapobiec. Jakoś mnie potrafili wychować na normalną dziewczynę która ubiera się normalnie, nie wysyła nikomu swoich nagich zdjęći generalnie nie robi tego wszystkiego co niektóre 14/15 latki a nawet może i mniej aż strach myśleć. Nieststy wydaje mi się że nawet jeśli rodzić się stara to i tak ciężko jest upilnować taką nastolatke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaskoczona

Ale to było jeszcze dziecko... Po buzi widać, maks 12 lat ale to takie naciągane 12😛 syn ma 8, a ona była wyższa od niego o głowę, a nie jest z tych wysokich..

Rozumiem że 15 latkę ciężko upilnować ale że rodzice się nie boją? Że nie przyjdzie im do głowy sprawdzić telefonu czy fejsa? Najstarszy teraz ma 15, FB ma od 4 lat, pozwoliłam, uświadomiłam i dałam zakaz zmiany hasła. Miałam możliwość wejść i zobaczyć, teraz tego nie robię, ale jak miał 11 czy 12 a miał starszych kolegów to wolałam trzymać rękę na pulsie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaskoczona

Ale to było jeszcze dziecko... Po buzi widać, maks 12 lat ale to takie naciągane 12😛 syn ma 8, a ona była wyższa od niego o głowę, a nie jest z tych wysokich..

Rozumiem że 15 latkę ciężko upilnować ale że rodzice się nie boją? Że nie przyjdzie im do głowy sprawdzić telefonu czy fejsa? Najstarszy teraz ma 15, FB ma od 4 lat, pozwoliłam, uświadomiłam i dałam zakaz zmiany hasła. Miałam możliwość wejść i zobaczyć, teraz tego nie robię, ale jak miał 11 czy 12 a miał starszych kolegów to wolałam trzymać rękę na pulsie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaskoczona

Ale to było jeszcze dziecko... Po buzi widać, maks 12 lat ale to takie naciągane 12😛 syn ma 8, a ona była wyższa od niego o głowę, a nie jest z tych wysokich..

Rozumiem że 15 latkę ciężko upilnować ale że rodzice się nie boją? Że nie przyjdzie im do głowy sprawdzić telefonu czy fejsa? Najstarszy teraz ma 15, FB ma od 4 lat, pozwoliłam, uświadomiłam i dałam zakaz zmiany hasła. Miałam możliwość wejść i zobaczyć, teraz tego nie robię, ale jak miał 11 czy 12 a miał starszych kolegów to wolałam trzymać rękę na pulsie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EinLied

Ja uważam że to nic złego, mam córkę, na razie jest malutka ale na pewno nie robiłabym problemów odnośnie jej wyglądu. Z resztą, ja zawsze lubilam ubierac się wyzywająco, ubieram się tak do tej pory. Rodzice walczyli, ale sama wiem po sobie że nie da się upilnować. Odnośnie kontrolowania telefonu, facebooka itp, uważam że to ingerowanie w prywatność. Na szczęście tego moi rodzice nie robili, ale było wiele innych rzeczy o które się z nimi wykłócałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Też to zauważyłam. Okropne. Za 3 miesiące nasza córeczka będzie na świecie i jakby tak chciala się ubrać w tym wieku to po prostu spuszczam łomot i od razu wybije taki pomysł z głowy. 

Wydaje mi się że matki takich dziewczynek wcale lepsze nie są 😅😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaskoczona
4 godziny temu, Gość EinLied napisał:

Ja uważam że to nic złego, mam córkę, na razie jest malutka ale na pewno nie robiłabym problemów odnośnie jej wyglądu. Z resztą, ja zawsze lubilam ubierac się wyzywająco, ubieram się tak do tej pory. Rodzice walczyli, ale sama wiem po sobie że nie da się upilnować. Odnośnie kontrolowania telefonu, facebooka itp, uważam że to ingerowanie w prywatność. Na szczęście tego moi rodzice nie robili, ale było wiele innych rzeczy o które się z nimi wykłócałam. 

Czyli rozumiem, że nie widzisz zagrożenia dla takiej dziewczynki ze strony innych osób, dla których taki wygląd jest wręcz zaproszeniem? 

I tu nie chodzi o narzucanie stylu ubierania się, ale o bezpieczeństwo. Wystarczy koszulka z mniejszym dekoltem i uświadomienia dziecka, że na takie rzeczy ma jeszcze czas. Epatowanie kobiecością w takim wieku nie jest dobrym pomysłem, ani w realu ani w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość Zaskoczona napisał:

Ale to było jeszcze dziecko... Po buzi widać, maks 12 lat ale to takie naciągane 12😛 syn ma 8, a ona była wyższa od niego o głowę, a nie jest z tych wysokich..

Rozumiem że 15 latkę ciężko upilnować ale że rodzice się nie boją? Że nie przyjdzie im do głowy sprawdzić telefonu czy fejsa? Najstarszy teraz ma 15, FB ma od 4 lat, pozwoliłam, uświadomiłam i dałam zakaz zmiany hasła. Miałam możliwość wejść i zobaczyć, teraz tego nie robię, ale jak miał 11 czy 12 a miał starszych kolegów to wolałam trzymać rękę na pulsie..

A wiesz, że żeby założyć konto na FB trzeba mieć minimum 13 lat? Twoje dziecko musiało skłamać, zakładając tam  konto 4 lata temu a ty musiałaś to zaakceptować, skoro pozwoliłaś. Ciekawych rzeczy to dziecko uczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EinLied
4 godziny temu, Gość Zaskoczona napisał:

Czyli rozumiem, że nie widzisz zagrożenia dla takiej dziewczynki ze strony innych osób, dla których taki wygląd jest wręcz zaproszeniem? 

I tu nie chodzi o narzucanie stylu ubierania się, ale o bezpieczeństwo. Wystarczy koszulka z mniejszym dekoltem i uświadomienia dziecka, że na takie rzeczy ma jeszcze czas. Epatowanie kobiecością w takim wieku nie jest dobrym pomysłem, ani w realu ani w necie.

Oj tam oj tam. Skoro chce tak wyglądać niech wygląda. Ja w tym wieku też chodziłam z cyckami na wierzchu i żyję. Każdy może wyglądać jak chce, a to że jakiś ... odbierze to za zaproszenie, nosz ku...wa nikt nie ma prawa nic robić i to jest jego problem. Są dużo gorsze rzeczy niż większy dekolt i coś wiem na ten temat, ja i moi rodzice. Próby kontrolowania mnie przez rodziców nieciekawie się skończyły. W skrócie ucieczka z domu, życie na ulicy, alkohol, problemy z policją; przecież nikt nie rzuci pracy tylko po to żeby mnie odwozić i przywozić ze szkoły a i tak zawsze mogłam uciec w trakcie. Dopiero jak poznałam obecnego partnera i urodziłam dziecko (miałam 19 lat, teraz mam 21) ogarnęłam się i tylko on jest jedyną osobą która choć trochę potrafi na mnie wpłynąć.

Mam dosyć luźne podejście że tak powiem do wychowywania dziecka, bardzo dużo wolności i swobody i nie wyobrażam sobie mówić córce jak ma wyglądać. Jedynie na tatuaże się nie zgodzę wcześniej niż 16+ bo jednak to jest na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz
1 godzinę temu, Gość EinLied napisał:

Oj tam oj tam. Skoro chce tak wyglądać niech wygląda. Ja w tym wieku też chodziłam z cyckami na wierzchu i żyję. Każdy może wyglądać jak chce, a to że jakiś ... odbierze to za zaproszenie, nosz ku...wa nikt nie ma prawa nic robić i to jest jego problem. Są dużo gorsze rzeczy niż większy dekolt i coś wiem na ten temat, ja i moi rodzice. Próby kontrolowania mnie przez rodziców nieciekawie się skończyły. W skrócie ucieczka z domu, życie na ulicy, alkohol, problemy z policją; przecież nikt nie rzuci pracy tylko po to żeby mnie odwozić i przywozić ze szkoły a i tak zawsze mogłam uciec w trakcie. Dopiero jak poznałam obecnego partnera i urodziłam dziecko (miałam 19 lat, teraz mam 21) ogarnęłam się i tylko on jest jedyną osobą która choć trochę potrafi na mnie wpłynąć.

Mam dosyć luźne podejście że tak powiem do wychowywania dziecka, bardzo dużo wolności i swobody i nie wyobrażam sobie mówić córce jak ma wyglądać. Jedynie na tatuaże się nie zgodzę wcześniej niż 16+ bo jednak to jest na całe życie.

Gwałt też jest na całe życie. Albo niechciana ciaża. Albo poczucie własnej wartości i szacunku do siebie. Oj tam, oj tam.

Współczuje ci, że rodzice nie znaleźli sposobu jak do ciebie dotrzeć, zrozumieć cie i pokazać, że robisz sobie krzywde. 19 lat i dziecko ? Dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pedofil na cycki nie leci. Za to stary lubiący świntuszyć ramol już tak. Bardziej bym się obawiała podstarzałego świntucha, niż pedofila. To, że rodzice powinni jakoś dziecko uświadomić to się zgodzę. Mam dwie córki, które już były w tym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawa
13 godzin temu, Gość Gość napisał:

Rodzice nie zwracają uwagi na dzieci. Teraz brak czasu dla dziecka zapycha sie iphonem, kasa, ubraniami i rosną ewenementy ktore w wieku 14 lat juz dawno są po pierwszym razie, po pierwszym blancie i innych tabsach. A że nikt z nimi nie rozmawia,a wiedzę czerpią z instagrama to upodabniaja sie do swoich idolek, a tam liczy się bycie seksi, bo wtedy masz sponsora. 

Zgadzam się,  seksualizacja dzieci jest teraz ogromna i moim zdaniem to nic dobrego. Na wszystko jest w zyciu czas. Znam dziewczynkę 12 lat , ktora czesto ma pelen makijaż, ubrania tylko obcisle, hybryda na paznokciach, stanik nosi juz od dawna choc piersi dopiero co zaczely rosnąć,  wciaz walczy z matka o buty na obcasie itd. Chce byc postrzegana jako dorosła i koniec. Non stop awantura doslownie o wszystko. Ona nawet nie rozmawia tylko krzyczy do rodziców.  Matka twierdzi, ze juz nie daje z nią rady ale niestety wina lezy po jej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaskoczona
7 godzin temu, Gość gość napisał:

A wiesz, że żeby założyć konto na FB trzeba mieć minimum 13 lat? Twoje dziecko musiało skłamać, zakładając tam  konto 4 lata temu a ty musiałaś to zaakceptować, skoro pozwoliłaś. Ciekawych rzeczy to dziecko uczysz...

Syn nie miał telefonu, głównie chodziło o kontakt z kolegami, przez te wszystkie lata nie dodał ani jednego swojego zdjęcia, pozwoliłam bo doceniłam to, że przyszedł i zapytał i wolałam mieć tego świadomość, niż żeby miał to robić za moimi plecami. Rozumiem, że twoje dziecko nie oglądało nigdy w wieku 6 lat bajek od 7, albo nie będzie oglądać? 

Zresztą tu nie chodzi o mojego syna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaskoczona
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Pedofil na cycki nie leci. Za to stary lubiący świntuszyć ramol już tak. Bardziej bym się obawiała podstarzałego świntucha, niż pedofila. To, że rodzice powinni jakoś dziecko uświadomić to się zgodzę. Mam dwie córki, które już były w tym wieku.

Jeden ... tak naprawdę, zwał jak zwał, grunt że o takiego to nie problem 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość JJaa Szkocja

Ja mam syna, 12 lat i kilka miesięcy.

Jego koleżanki tak nie wyglądają. naprawdę nie.

widuję nieco starsze dziewczynki, takie 14, 15 lat to już mają makijaże czy mini, to tak.

co do syna to on ma Instagram, z pełnym naszym nadzorem, zaglądamy mu tam tzn po prostu przychodzę i mówię chodź pokaż mi kto ciebie obserwuje, co za zdjęcia są itd. syn jest nieco zawiedziony, że nie pozwolilismy mu mieć fb jeszcze, ani kanału na yt. ale nie interesuje nas to, że 3/4 jego kolegów to ma, i jakies snapchaty czy inne cuda. i tak się cieszy bardzo że ma insta i wrzuca zdjęcia naprawdę fajne, głównie przyroda bo duzo spacerujemy,  oraz swoje budowle z lego czy jakies projekty  na komputerze. mąż jest grafikiem i też szkicuje sporo i syn ma żyłkę do tego po tacie. Syn ma zakaz podawania prawdziwego nazwiska  na insta oraz zakaz zamieszczania zdjęć twarzy. Nadal śpi z misiami. ba, syn mojej koleżanki ma 19 lat i nadal śpi z misiami, oraz z dziewczyną ;)

rany w sumei to bardzo cieszę, że nie mam córki jak tam czytam takie rzeczy.  jako dziecko marzylam o czarnowłosej i  brązowookiej córce, mam syna blondyna szarookiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 godzin temu, Gość Kawa napisał:

Zgadzam się,  seksualizacja dzieci jest teraz ogromna i moim zdaniem to nic dobrego. Na wszystko jest w zyciu czas. Znam dziewczynkę 12 lat , ktora czesto ma pelen makijaż, ubrania tylko obcisle, hybryda na paznokciach, stanik nosi juz od dawna choc piersi dopiero co zaczely rosnąć,  wciaz walczy z matka o buty na obcasie itd. Chce byc postrzegana jako dorosła i koniec. Non stop awantura doslownie o wszystko. Ona nawet nie rozmawia tylko krzyczy do rodziców.  Matka twierdzi, ze juz nie daje z nią rady ale niestety wina lezy po jej stronie.

A moglabys napisać,  dlaczego wina jest po stronie matki? W sensie jakie zachowania rodzicow powodują takie zachowania dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferwferwg

Kiedyś, gdy patrzyłam z boku, sprawa wydawała mi się oczywista. Dzieci bez wzorców, rozwydrzone, rodzice niewydolni wychowawczo.

Teraz sama mam córkę w wieku... dopiero 9 lat, jej koleżanki mają modne ubrania ze sklepów, przecież szyte na ich rozmiar a odkrywające ramiona niesymetrycznie, staniki i inne części garderoby nie pasujące do wieku, i wiem jak trudno jest przekonać dziecko, że to strój nie dla niego.

W zestawieniu z tym jaki spryt lub tupet mają dzieci trochę starsze, i jak przejmują się presją koleżanek, sprawa jest naprawdę trudna.

Mogę sobie wyobrazić tę dziewczynę z opisu, jak przebiera się w te ubrania gdzieś za krzakiem czy u koleżanki. 

Tu nie ma puenty. Mamy problem jako rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎18‎.‎05‎.‎2019 o 21:07, Gość Zaskoczona napisał:

Ale to było jeszcze dziecko... Po buzi widać, maks 12 lat ale to takie naciągane 12😛 syn ma 8, a ona była wyższa od niego o głowę, a nie jest z tych wysokich..

Rozumiem że 15 latkę ciężko upilnować ale że rodzice się nie boją? Że nie przyjdzie im do głowy sprawdzić telefonu czy fejsa? Najstarszy teraz ma 15, FB ma od 4 lat, pozwoliłam, uświadomiłam i dałam zakaz zmiany hasła. Miałam możliwość wejść i zobaczyć, teraz tego nie robię, ale jak miał 11 czy 12 a miał starszych kolegów to wolałam trzymać rękę na pulsie..

ja wieku 16 lat wyglądałam na 12 z większymi cyckami, smuteczeq 😞

ale ogólnie 12 w niektórych krajach, do których niedługo będziemy się zaliczać to już stara panna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EinLied
20 godzin temu, Gość xyz napisał:

Gwałt też jest na całe życie. Albo niechciana ciaża. Albo poczucie własnej wartości i szacunku do siebie. Oj tam, oj tam.

Współczuje ci, że rodzice nie znaleźli sposobu jak do ciebie dotrzeć, zrozumieć cie i pokazać, że robisz sobie krzywde. 19 lat i dziecko ? Dramat.

Mam nadzieję że będę miała z córką lepszy kontakt niż ja miałam ze swoimi rodzicami i odnośnie współżycia uda mi się jej to wytłumaczyć że nie ma się co spieszyć, a jak już koniecznie chce i czuje się gotowa to żeby się zabezpieczała. Tak żeby właśnie tej niechcianej ciąży nie było. A jakby się zdarzyło, zawsze ma we mnie pomoc i wsparcie. 

Gwałt nie jest winą ofiary, nie ma czegoś takiego jak prowokowanie do gwłatu. Ty możesz wyglądać jak chcesz. To gwałciciel jest zj..bany.

Szczerze? Mam nadzieję że uda się zbudować mojej córce duże poczucie wartości i inne niż moje które opierało się na tym, że mam duże cycki więc noszę dekolty bo tylko to mam do zaoferowania, a jak tak wyglądam to się faceci patrzą na mnie więc super. A wiem że to nie o to chodzi. Jak to kiedyś powiedziała Marilyn Monroe, gdy była małą dziewczynką nikt nie mówił jej że jest piękna. A małe dziewczynki powinny słyszeć że są piękne, nawet jeśli nie są. I to jest prawda, ja tego nigdy nie usłyszałam. Ale jak już będzie chciała wyglądać w określony sposób to niech sobie wygląda, byleby jej się to podobało, była sobą (a nie bo koleżanki tak chodzą) i żeby po prostu była szczęśliwa.

Z perspektywy czasu widzę że córka to najlepsze co mi się w życiu zdarzyło. Gdybym jej nie miała to pewnie teraz bym gdzieś w rowie leżała albo już byłabym pod ziemią. Taka prawda. Jestesmy razem z jej ojcem. On mnie teraz przypilnował i skonczyłam ostatni rok szkoły, zrobiłam sobie średnie wykształcenie i potem idę gdzieś dalej. Ale nie byłoby tego gdyby nie mój partner i dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×