Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dziewczyna

W jakim wieku poczułyście instynkt macierzyński?

Polecane posty

Gość Dziewczyna

Jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W żadnym tzn po urodzeniu pierwszego dziecka w wieku lat 29 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Mam dwojke dzieci, dwie wpadki z duzą roznicu wieku.Instynktu nigdy nie czulam, urodzilam,mam i kocham.Czasem zastanawiam sie co to jest ten instynkt i wielka chęc posiadania dzieci,mnie to ominęlo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Mam dwojke dzieci, dwie wpadki z duzą roznicu wieku.Instynktu nigdy nie czulam, urodzilam,mam i kocham.Czasem zastanawiam sie co to jest ten instynkt i wielka chęc posiadania dzieci,mnie to ominęlo 😄

Odczuwam dokładnie to samo. Mam 30 lat i dwa lata temu urodziłam pierwsze dziecko i nie chce ich więcej. Mam, kocham, dbam, ale ogólnie nie przepadam za dziećmi. Szaleńczy poryw serca na widok maluch dzieci mnie ominął też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Od zawsze czułam, już jako nastolatka. Rzecz jasna z rozsądku matką jeszcze długo nie zostałam ;) W wieku 25 lat już chciałam bardzo, ale jeszcze trochę przeciągnęliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

Nie poczulam go : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa

Ja w wieku 38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka

32 lata,  zaraz po tym, jak poznałam swojego już exa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
17 minut temu, Gość Gosc napisał:

Odczuwam dokładnie to samo. Mam 30 lat i dwa lata temu urodziłam pierwsze dziecko i nie chce ich więcej. Mam, kocham, dbam, ale ogólnie nie przepadam za dziećmi. Szaleńczy poryw serca na widok maluch dzieci mnie ominął też. 

ja pierwsze urodzilam w wieku 25 lat, wpadka.Pominieta tabletka,przyznaje sie bez bica. Pozniej zalozylam spirale, wymienilam na nowa i ciaza byla w nastepnym miesiacu. Tak wiec mam 2 synow z 10 letnia roznica wieku. cudowne chłopaki, kocham,ale sama bym chyba sie nie zdecydowala na dzieci. Nie potrawie dać porwac sie macierzynstwu,czesto brakuje mi wolnosci,odczuwam frustracje ,ze czegos nie moge bo dzieci,albo ze wszystko jest podstosowane pod dzieci. Zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szybko

W wieku 16 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosc

Mam 30 lat i nie lubie dzieci. Zero... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takarakakika

ja bardzo zachcialam dziecka majac... 25 lat. serio, tak mlodo. plakalam, rozczulalam sie nad zdjeciami bobasow.

rok pozniej wpadlismy i naprawde nie byla to 'planowana wpadka'. cieszylam sie bardzo, maz tak srenio, pierwsze po lrok uzycia dziecka miedyz nami bylo kiepsko, ale dziecko oboje od razu bardzo pokochalismy.

obecnie mamy po 39 lat, dziecko ma 13. super chlopak.

wiecej dzieci nie mamy - ale to maz swego czasu chcial drugie, jednak zrozumial, ze glownie zalezy to ode mnie bo to ja jestem w ciazy, to ja rodze itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Gosc gosc napisał:

Mam 30 lat i nie lubie dzieci. Zero... 

Pytanie w poście jest o instynkt a nie czy ktoś lubi dzieci czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W  żadnym. Mam 46 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

NIE ISTNIEJE coś takiego jak instynkt macierzyński u kobiety bezdzietnej. Tzw. instynkt macierzyński uru.ch.amia się w kobiecie dopiero po urodzeniu dziecka. Przed urodzeniem dziecka można jedynie odczuwać chęć lub niechęć do dzieci.

Jest jeszcze coś takiego jak tzw. instynkt opiekuńczy - ale on też nie dotyczy ani jedynie ani głównie dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efka

Same bezdzietne i nielubiące dzieci na tym forum "ciąża, poród, macierzyństwo" 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gpo

uruchomił mi sie po urodzeniu dzieci i to nie od razu, zreszta nie wiem, czy to instynkt, po prostu je kocham i jest mi z nimi dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16 minut temu, Gość efka napisał:

Same bezdzietne i nielubiące dzieci na tym forum "ciąża, poród, macierzyństwo" 🙂

Wątek pojawia się na głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
48 minut temu, Gość efka napisał:

Same bezdzietne i nielubiące dzieci na tym forum "ciąża, poród, macierzyństwo" 🙂

Haha dokładnie🙄 ostatnio wysyp tematów pt „nie chcę dzieci” „ nienawidzę dzieci” - zastanawiam się tylko po co te osoby zakładają takie wątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak instynkt macierzyński ( ani tez ojcowski) Zwierzęta mają instynkty -przetrwania, rozrodcze, pokarmowe itp działają jakby „automatycznie” natomiast człowiek ma zdolność myślenia abstrakcyjnego ( w odróżnieniu do innych zwierząt ) i w zasadzie nie działa instynktownie, do tego dochodzi kultura i normy społeczne, co też odróżnia nas od innych ssaków, a  samo pojęcie instynktu macierzyńskiego powstało pod koniec XIX wieku, od tamtej pory chyba za wiele badań nie było prowadzonych w tej kwestii.... Wydaje mi się , że ten tzw instynkt to właśnie chęć posiadania dziecka, czy po prostu chęć opieki i miłość do  dziecka ( biologicznego jak i adoptowanego) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nigdy i mam nadzieję ze to nie nastąpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Po urodzeniu dziecka. Ja akurat mialam 31 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W jak

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak instynkt macierzyński szczególnie u kobiet które nie rodziły. Jest chęć posiadania i opieki nad potomstwem. Ja owa chec czułam od zawsze. Już jako 11 latka wstawalam w nocy do braciszka i karmilam go żeby mama mogła odpoczac. Zawsze ciągnęło mnie do dzieci. Uwielbiam je. Bardzo mocno chciałam je mieć jakoś ok 24 r życia. Dla męża to było za szybko. Teraz mam 33 i mi przeszło haha. Nadal lubię dzieci bardzo. Uważam je za cudowne istotki ale miec własnych nie zamierzam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nie poczułam nigdy, kocham swoje dzieci, ale nie uważam ze to instynkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×