Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paprotka

Znacie przypadek, gdzie USC wybrał imię dziecka?

Polecane posty

Gość Paprotka

Ostatnio się dowiedziałam, że jak nie zarejestruje się dziecka w urzędzie w ciągu 21 dni od urodzenia, urząd sam nada dziecku imię, żeby móc wypisać akt :D Oczywiście nie jest to tragedia, bo można je bez problemu zmienić do pół roku. Ciekawi mnie, czy znacie takie przypadki? ;) Chętnie poczytam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Nie jest tragedia ale w akcie będzie widniało na pierwszej stronie te nadane jako pierwsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbb

A co ani ty ani mąż nie możecie ruszyć dupki do urzędu? Ja byłam równe 7 dni po porodzie w USC 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka
12 minut temu, Gość Bbb napisał:

A co ani ty ani mąż nie możecie ruszyć dupki do urzędu? Ja byłam równe 7 dni po porodzie w USC 

A czy ja gdzieś napisałam, że mam dzieci? Gratuluję, że poszłaś do urzędu. Założyłam wątek, bo jestem ciekawa, czy ktoś zna taką historię i jakie to imiona im USC wymyślił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbb

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. 21 dni to dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Bbb napisał:

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. 21 dni to dużo. 

Jprdle, że tacy ludzie mają internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość Bbb napisał:

A co ani ty ani mąż nie możecie ruszyć dupki do urzędu? Ja byłam równe 7 dni po porodzie w USC 

No popatrz, a ja urodziłam w sobotę a w poniedziałek wieczorem zarejestrowaliśmy małego przez internet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość Gość napisał:

No popatrz, a ja urodziłam w sobotę a w poniedziałek wieczorem zarejestrowaliśmy małego przez internet. 

Teraz można przez internet, to prawda. Nie trzeba z małym niezaszczepionym dzidziolem między ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Teraz można przez internet, to prawda. Nie trzeba z małym niezaszczepionym dzidziolem między ludzi.

Już nie wpadajmy w paranoję, moje dziecko od małego wszędzie że mną chodziło i żyje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Teraz można przez internet, to prawda. Nie trzeba z małym niezaszczepionym dzidziolem między ludzi.

Ale jak to z dzidziolem? to u was trzeba przynieść dziecko do USC? u nas wystarczy że przyjdzie jedna osoba np. ojciec i ma zaświadczenie od lekarza / ze szpitala o urodzeniu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka

A ktoś coś w temacie? :P Bo ja wiem, że to żaden problem zarejestrować dziecko do 21 dni czy to osobiście czy przez internet, ale chciałam poznać historie, gdzie ktoś tego nie zrobił bo zapomniał/nie umiał się zdecydować/ myślał, że ma więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Zimna Zośka napisał:

Ale jak to z dzidziolem? to u was trzeba przynieść dziecko do USC? u nas wystarczy że przyjdzie jedna osoba np. ojciec i ma zaświadczenie od lekarza / ze szpitala o urodzeniu dziecka.

Nie trzeba, chyba ze masz związek partnerski to wtedy musza przyjść oboje rodzice rejestrować (a wtedy gdzie dzidziola zostawić?) chyba ze przed porodem załatwicie papiery uznania dziecka żeby np od razu miało ojca nazwisko(pisze o tym bo w necie zamieszanie w tym temacie).  Jak jest ślub to jeden rodzic  może przyjść osobiście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Paprotka napisał:

A ktoś coś w temacie? :P Bo ja wiem, że to żaden problem zarejestrować dziecko do 21 dni czy to osobiście czy przez internet, ale chciałam poznać historie, gdzie ktoś tego nie zrobił bo zapomniał/nie umiał się zdecydować/ myślał, że ma więcej czasu.

Slyszlalam ze ktoś rejestrował po terminie- o imieniu nie wiem ale był problem z peselem. Inna sprawa ze musisz dziecko wcześnie zarejestrować żeby mieć pesel? Bez tego nie pójdziesz do przychodni pediatrycznej na szczepienia, położna musisz mieć na dziecko etc. Wiec chyba tylko kompletne eko świry, antyszczepionkowcy lub alko patologia czekają tak długo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
40 minut temu, Gość Paprotka napisał:

A czy ja gdzieś napisałam, że mam dzieci? 

To po co siedzisz na forum o macierzynstwie? Musi ci się mega nudzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
59 minut temu, Gość Mama napisał:

Nie jest tragedia ale w akcie będzie widniało na pierwszej stronie te nadane jako pierwsze..

Co ty gadasz? Dostajesz nowy akt urodzenia z nowym imieniem. Znam przypadek, gdzie po miesiącu matka zmieniła imię i jest w akcie tylko to, na które matka zmieniła. Gość w tej chwili jest po 30stce. Tak samo jak dorośli ludzie zmieniają sobie imię, to dostają nowy akt urodzenia, bez wzmianki o starym imieniu, czy dzieci adoptowane z nowym nazwiskiem, czy dzieci uznane dopiero po jakimś czasie. Wszyscy dostają nowy akt urodzenia bez wzmianki o starych imionach i nazwiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Co ty gadasz? Dostajesz nowy akt urodzenia z nowym imieniem. Znam przypadek, gdzie po miesiącu matka zmieniła imię i jest w akcie tylko to, na które matka zmieniła. Gość w tej chwili jest po 30stce. Tak samo jak dorośli ludzie zmieniają sobie imię, to dostają nowy akt urodzenia, bez wzmianki o starym imieniu, czy dzieci adoptowane z nowym nazwiskiem, czy dzieci uznane dopiero po jakimś czasie. Wszyscy dostają nowy akt urodzenia bez wzmianki o starych imionach i nazwiskach.

Jest akt skrócony oraz akt zupełny 🙂 w akcie skróconym jasne widnieje pewnie tylko to, którego używa teraz. W zupełnym są wszelkie adnotacje. Kiedyś były inne akty niż teraz 😉 od kilku lat są duże A4 tzw elektroniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Urodziłam dziecko 250 dni po rozwodzie i w akcie urodzenia mam na pierwszej stronie wbite mojego byłego męża mimo, że poszliśmy do sądu zaprzeczyć ojcostwo oraz, że aktualny mąż uznał dziecko (on jest na drugiej stronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina
7 minut temu, Gość gość napisał:
1 godzinę temu, Gość Mama napisał:

 

Co ty gadasz? Dostajesz nowy akt urodzenia z nowym imieniem. Znam przypadek, gdzie po miesiącu matka zmieniła imię i jest w akcie tylko to, na które matka zmieniła. Gość w tej chwili jest po 30stce. Tak samo jak dorośli ludzie zmieniają sobie imię, to dostają nowy akt urodzenia, bez wzmianki o starym imieniu, czy dzieci adoptowane z nowym nazwiskiem, czy dzieci uznane dopiero po jakimś czasie. Wszyscy dostają nowy akt urodzenia bez wzmianki o starych imionach i nazwiskach.

W skróconym będzie tylko nowe imię .W akcie zupełnym będzie i to stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×