Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zeta

Co zrobić z takim pracownikiem?

Polecane posty

Gość zeta

Witam. Jestem kierownikiem w pewnym zakładzie produkującym podzespoły elektroniczne. Mam pewien problem z jednym z pracowników. Chodzi o to,że chyba ma on problemy z alkoholem.W czasie pracy dziś wypił 8 warek strong, a gdy wyszedł z pracy wypił jeszcze dwie butelki po 200ml wódki.Co dziwne nie bełkotał nawet i szedł w miarę prosto. Takie sytuacje zdarzają się ostatnio prawie codziennie.Normalnie wywaliłbym go na zbity pysk z roboty,ale... jest kilka powodów dla których muszę przymykać oko na ten fakt.

Po pierwsze jest to mój kolega z którym znam się od dziecka.

Po drugie jest cenionym fachowcem, bez problemu znajdzie inną pracę, nawet lepiej płatną

Po trzecie zastąpienie jego innym człowiekiem wymagałoby szkolenia co najmniej 3 letniego, a tu produkcja musi iść ostro.

Po czwarte robota ta wymaga dużych zdolności manualnych, ten kolega robi takie rzeczy w ciągu godziny,co innym zajmuje 3 godziny.Nie trzeba po nim nigdy poprawiać.

Co mam z takim zrobić? Jeśli wyjdzie jego pijaństwo przy prezesie to ja też będę za to odpowiadał. Jeśli przypadkiem porazi go prąd i zginie to zapewne prokurator może też mnie ścigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeta

Zapomniałem jeszcze o jednym. Po piąte razem jeździmy samochodem, oczywiście on nigdy nie prowadzi, ale pokrywa jakieś 75% kosztów paliwa. Mamy o pracy ponad 20km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111

daj mu jechac samochodem to przejedzie po drodze pare ludzi 8 piw strong strong ma 6.5% 8 piw + 2 to 10 i oblicz po 10 piw 6.5 % troche promili ma on w zasadzie jest pijany w pracy i po 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111

bym wczesniej napisal ale kafeteria blokue brzydkie slowa nawet te niebrzydkie bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111

internet blokuje brzydkie slowa krwawe widoki i nagość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111

u musze od nowa pisac caly tekst 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111

zwolnij go to alkoholik juz skonczony przegryw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111

bo ma pieniadze i wydaje na piwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeta

Jak bym mu dał prowadzić, to rozbiłby moją furę, a nie jest to polonez. Człowiek ten oczywiście jest alkoholikiem, do tego mieszka z mamą i w zasadzie całą pensję wydaje na alkohol i papierosy oraz inne używki. Problem leży w tym, że jak go wywalę to firma nie nadąży z realizacją zamówień, a za to ja będę musiał odpowiadać. Zatrudniłem dwóch nowych pracowników, ale nawet razem nie są w stanie ogarnąć tematu. Na rozmowę kwalifikacyjną przyszedł też jeden typ co miał dużą wiedzę i umiejętności, ale chciał 4x tyle kasy. Do tego skąd mam wiedzieć,czy nie ma podobnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×