Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Renata

hospicjum domowe - co właściwie o tym myślicie?

Polecane posty

Gość Renata

Nie daje juz rady sama. Mam etat, dwójke dzieci w szkole, a mąż jest kierowca i więcej go nie ma niż jest w domu, a mama sie pochorowała i w dodatku jest już w sędziwym wieku. Od dłuższego czasu myślałam o hospicjum, ale chyba bym się zapłakała, gdybym miała ją gdzieś oddac choc z drugiej strony zaczyna brakowac mi doby na ogarnęcie wszystkich obowiązków. 8h dziennie jestem przeciez poza domem i musze kombinowac co robic zeby mamy samej nie zostawiac. Okazalo sie ze pobliski Ośrodek oferuje hospicjum domowe. jak to wyglada w praktyce?? ktoś korzystal?? glownie zalezy mi na opiniach ludzi z Opola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawa

Czyżbyś rozważała Ośrodek Medyczny Samarytanin?:):) Bo jesli myślimy o tym samym, to kochana zwróć się do nich jak najszybciej. Niepotrzebne siebie i mamę męczysz. Zajmowali się mężem - nie miałam żadnych zastrzeżeń. Profesjonalna opieka, której nikt bez odpowiednich kwalifikacji nie jest w stanie zapewnić choremu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeta

Mój tata był pod opieką hospicjum domowego. Zmarł na raka płuc. Opieką zajmowała się moja mama, a pracownicy z hospicjum pomagali tacie w tzw.leczeniu paliatywnym. Przywieźli koncentrator tlenu,aby łatwiej mu było oddychać, robili zastrzyki z morfiny aby nie cierpiał.Odszedł od nas po 2 miesiącach od diagnozy. Przyczyną były papierosy. On nie palił, jego rodzice palili jednego za drugim.Dziadek już dawno zmarł, babcia chora, ale raka u niej zaleczono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata
21 godzin temu, Gość zeta napisał:

Mój tata był pod opieką hospicjum domowego. Zmarł na raka płuc. Opieką zajmowała się moja mama, a pracownicy z hospicjum pomagali tacie w tzw.leczeniu paliatywnym. Przywieźli koncentrator tlenu,aby łatwiej mu było oddychać, robili zastrzyki z morfiny aby nie cierpiał.Odszedł od nas po 2 miesiącach od diagnozy. Przyczyną były papierosy. On nie palił, jego rodzice palili jednego za drugim.Dziadek już dawno zmarł, babcia chora, ale raka u niej zaleczono.

Trzymaj się, wysyłam Ci moc ciepła i siły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata
Dnia 27.05.2019 o 10:27, Gość Ciekawa napisał:

Czyżbyś rozważała Ośrodek Medyczny Samarytanin?:):) Bo jesli myślimy o tym samym, to kochana zwróć się do nich jak najszybciej. Niepotrzebne siebie i mamę męczysz. Zajmowali się mężem - nie miałam żadnych zastrzeżeń. Profesjonalna opieka, której nikt bez odpowiednich kwalifikacji nie jest w stanie zapewnić choremu. 

Dziękuję za pomoc, właśnie o tym ośrodku myślałam. Tak ja wiem ze sama już nie dam rady, w czwartek mam wolne, to się tam wybiorę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrej
Dnia 28.05.2019 o 14:28, Gość Renata napisał:

Dziękuję za pomoc, właśnie o tym ośrodku myślałam. Tak ja wiem ze sama już nie dam rady, w czwartek mam wolne, to się tam wybiorę. 

Moja babcia sie opiekowali, bo rodzice dużo pracują. Najwyższy poziom zaangażowania, a pielegniarki są dobrze wyszkolone i wiedza jak obchodzic sie z chorym. Mysle ze nie masz sie czym martwic bo oddajac mame pod opieke specjalistów tak naprawde tylko jej pomagasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja korzystalam

Ja tez Ci polecam to rozwiazanie szkoda sie meczyc. Poza tym caly czas masz nad wszystkim kontrolę i widzisz jak przebiega opieka. Nie ma sie co zamartwiac wyjdzie wam to tylko na dobre. U nas tesciowa korzystala z tego rozwiazania i wszystko ok mozna im zaufać. Jak chcesz moge Ci dac do niej kontakt to ci wszystko wyjasni co i jak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja Kasprowicz

Szczęście w nieszczęściu, cieszę się, że moja babcia spędziła właśnie tam ostatnie miesiące. Opiekę miała świetną, była bardzo zadowolona. Niestety, żadne z nas (wnuków) nie miało jak się zająć babcią, oni zapewnili jej to czego my nie mogliśmy. 
A jeśli jesteś właśnie z Opola, to niestety, tutaj juz nie znajdziesz nic lepszego 😕 powodzenia autorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra
19 godzin temu, Gość Alicja Kasprowicz napisał:

Szczęście w nieszczęściu, cieszę się, że moja babcia spędziła właśnie tam ostatnie miesiące. Opiekę miała świetną, była bardzo zadowolona. Niestety, żadne z nas (wnuków) nie miało jak się zająć babcią, oni zapewnili jej to czego my nie mogliśmy. 
A jeśli jesteś właśnie z Opola, to niestety, tutaj juz nie znajdziesz nic lepszego 😕 powodzenia autorko

Oj potwierdzam. Masakra to co sie dzieje w opolskim. Samarytanin na tle reszty wyraźnie odstaje. Nie ma w czym wybierać, więc w razie ostateczności Samarytanin to jedyne dobre rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata

Jak już hospicjum, to tylko samarytanin. Fachowa opieka, z wrażliwoscia podchodzi do pacjenta. Naprawde cieplo wspominam samarytanina, przy tak delikatnej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mads
Dnia 22.07.2019 o 13:26, Gość Agata napisał:

Jak już hospicjum, to tylko samarytanin. Fachowa opieka, z wrażliwoscia podchodzi do pacjenta. Naprawde cieplo wspominam samarytanina, przy tak delikatnej sprawie

dokladnie, tu trzeba sie troche bardziej postarac z wyborem i samarytanin bedzie najlepszym 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

Wiele dobrego słyszałam o Ośrodku Samarytanin, więc nie dziwią mnie pozytywne opinie które się tutaj pojawiły. Koleżanki mama jest właśnie w ośrodku i z tego co wiem wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwant

Jak sama nazwa mówi hospicjum domowe sprawuje opiekę nad starszą osobą w jego mieszkaniu. Hospicjum Ewdomed w Zielonce ma podpisany kontrakt z NFZ który refunduje koszty opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

Ja mogę polecić Ośrodek Samarytanin. Bardzo dobra opieka, człowieka traktują bardzo dobrze i można liczyć na pomoc. Możliwe wykonanie wielu, potrzebnych badań. Moja mama przebywała tam po udarze i jestem bardzo wdzięczna za opieke i pomoc w powrocie do pełnej sprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka

Myślę że jesli nie ma innego wyjscia to jest to bardzo dobra opcja. Trzeba dobrze sprawdzić najpierw opinie na temat ośrodka do ktorego chemy posłać bliską osobę. Ja miałam taki problem z babcią - bałam się zaufac i oddać ja gdziekolwiek ale znajoma poleciła ośrodek samarytanin. Więc myśle że to bardzo dobra opcja. Skoro babcia jest zadowolona to czego chciec wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz

Warto rozejrzeć się na rynku co jest i jakimi opiniami się cieszy, jak juz musimy posłać rodzinę do takiego miejsca to warto wybrać to z  głowa. Sam bylem sceptycznie nastawiony i nie wiedzialem co wybrac i czy w ogole ale kolezanka polecila samarytanina i to byl dobry wybor. Zecydowanie , widze po dziadku postępy wiec powoli stawiaja go na nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina

Warto powierzyć opiekę jakiemuś ośrodkowi bądź hospicjum. Ja też miałam dylemat parę lat wstecz i pomocą wykazał się ośrodek Samarytanin, któremu po dziś dzień jestem niesamowicie wdzięczna. Działają błyskawicznie i konkretnie. Moje schorzenie zostało wyleczone w szybkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Ośrodek Samarytanin,  ce...e go rzadko spotykany miły personel i stała, profesjonalna opieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2020 o 09:51, MagdaMM napisał:

Ja mogę polecić Ośrodek Samarytanin,  ce...e go rzadko spotykany miły personel i stała, profesjonalna opieka.

No taka sytuacja że dla Dziadka szukamy Ośrodka i właśnie o nich sporo dobrego słyszałem. Raczej się zdecydujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dla chorego taty uzyskałam pomoc w Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej cdwp.caritas.pl Niezmiernie przydatna okazała się pomoc pielęgniarska i lekarska a także opieka psychologiczna dla rodziny. Hospicja domowe Caritas działają w Warszawie i podwarszawskich miejscowościach, sprawdźcie sobie na stronie, gdzie dokładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×