Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kobieta

Bierzmowanie osoby dorosłej

Polecane posty

Gość Kobieta

Chciałabym zostać chrzestną dziecka mojej siostry, ale nie mam bierzmowania. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jak wygląda bierzmowanie osoby dorosłej, przygotowania i załatwianie tych wszystkich formalności czy muszę iść pogadać proboszczem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta
Przed chwilą, Gość Kobieta napisał:

Chciałabym zostać chrzestną dziecka mojej siostry, ale nie mam bierzmowania. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jak wygląda bierzmowanie osoby dorosłej, przygotowania i załatwianie tych wszystkich formalności czy muszę iść pogadać proboszczem?

 

Z proboszczem*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja byłam bierzmowana jako dorosła dwa lata temu. Teraz już nie zdążysz, dopiero w przyszłym roku, bo bierzmowanie jest zawsze na wiosnę, marzec, kwiecień, do czerwca a przygotowania u osób też trwają ok miesiąca. Najlepiej do proboszcza, on skieruje Ciebie do księdza, który prowadzi przygotowania. Różnie bywa z przygotowaniami, ale u dorosłych zazwyczaj wystarczą próby (ja tak miałam) ok miesiąc półtora przed. Młodzież szykuje się dłużej. Ja miałam szczęście, bo u mnie było mniej-więcej po równo dorosłych i młodzieży, dużo dorosłych szło, więc nie czułam się głupio. Wygląda tak samo, kilka prób, spowiedź i msza na której jest bierzmowanie. Wszyscy podchodzą po kolei, wraz ze świadkami. Formalności to pikuś, wystarczy zaświadczenie chrztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja również robiłam bierzmowanie przed chrztem siostrzenicy. W jednym z głównych kościołów były bierzmowania dla dorosłych raz w miesiącu przez cały rok. Przygotowanie - musiałam mieć zaświadczenie od mojego proboszcza który wystawił mi je bez problemów. Wszystko trwało krótko 🙂 musisz poszukać takiego bierzmowania dla dorosłych w swoim mieście lub większym 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×