Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Zaległy urlop wypoczynkowy

Polecane posty

Gość Gość

Cześć czy ktoś z was miał podobną sytuację- będąc w 2 miesiącu ciąży przeszłam na L4, następnym urlop macierzyński, a teraz jestem na urlopie wychowawczym. Czy mogę się ubiegać od pracodawcy zapłaty za zaległy urlop wypoczynkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Chyba powinnaś go wybrać po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ogólnie jest to niezgodne z prawem pracy - urlop wypoczynkowy jako taki ma zostać wykorzystany przez pracownika. Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop należy się tylko, jeżeli odchodzisz i nie masz kiedy tych dni wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie możesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

O jakim roku mówisz? Jeśli w roku (np. 2017), w którym weszłaś na L4 miałaś przysługujący urlop, a go nie wykorzystałaś - należy ci się zaległy urlop (jest to 26 dni, bez względu czy byłaś na L4 od marca czy grudnia). Jeśli np. cały 2018 nie było cię w pracy - nie należy się urlop. Jeśli teraz wracasz do pracy, to za rok 2019 przysługuje ci: 26:12=2.17 dnia 2,17 dnia x 8 miesięcy = 17,36 dnia, czyli 18 dni urlopu a 2019 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

O jakim roku mówisz? Jeśli w roku (np. 2017), w którym weszłaś na L4 miałaś przysługujący urlop, a go nie wykorzystałaś - należy ci się zaległy urlop (jest to 26 dni, bez względu czy byłaś na L4 od marca czy grudnia). Jeśli np. cały 2018 nie było cię w pracy - nie należy się urlop. Jeśli teraz wracasz do pracy, to za rok 2019 przysługuje ci: 26:12=2.17 dnia 2,17 dnia x 8 miesięcy = 17,36 dnia, czyli 18 dni urlopu a 2019 rok.

Zapomniałam dodać, że powinnaś wykorzystać urlop. Tylko w razie, gdy pracodawca nie może ci udzielić urlopu - płaci ekwiwalent, ale to jego decyzja, czy woli ci dać UW czy zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×