Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc123

odpowiedzialność stażysty

Polecane posty

Gość gosc123

Cześć Wam , może ktoś doradzi bo niewiem co robić . Jestem od miesiącu na stażu na dziale produkcyjnym , niestety zamiast uczyć się tam, już po tygodniu traktują mnie tam jak ,, normalnego'' pracownika , za ewentualne pomyłki mam płacić z własnej kieszeni. Ponadto jest tam ogromny ZAPIERDZIEL, nie mam czasu nawet by coś zjeść, cały czas jestem na nogach , nogi mnie bolą tak , że jak przychodzę do domu to dosłownie padam. Czy ktoś rezygnował ze stażu ?? czy trzeba najpierw znaleźć jakieś inne miejsce . W umowie mam , że za zerwanie grozi kara finansowa i to nie mała , więc nie mogę ot tak zrezygnować.. Ratunku na samą myśl, że jutro mam tam iść jest mi niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Skąd wzięłaś ten staż?

Jak dokładnie sformułowana jest umowa?

Jaki dług jest staż?

Przypuszczalnie Twoja umowa jest nielegalna, ale podałaś tak szczątkowe informacje, ze trudno wywnioskować, przez kogo i na jakich warunkach jesteś zatrudniona, więc jeśli chcesz rady, to lepiej je uzupełnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc123

to jest staż zoorganizowany przez firmę zajmującą się projektami unijnymi. Trwa on 6 miesiecy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Na tych stazach się nie znam, jaki masz zatem status? Pracownika czy bezrobotnego? Jaka jest pensja? Umowę podpisywałaś z pracodawcą czy osobą z projektu? Co dokładnie jest na umowie na temat odpowiedzialności finansowej? Jak zapisane są opcje wypowiedzenia umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc123

Jestem stażystką , niewiem o jaki status chodzi. To nie jest staż z urzędu pracy , ale wynagrodzenie jest takie same czyli ok 1000zł. Umowę podpisuje się z pracodawcą oraz z firmą , która organizuje staż. Staż można zerwać w przypadku znalezienia normalnej pracy nawet zwykłej zleceniowki , której nie mogę znależć. Inaczej nie można bo jaki powód podam , że nogi mnie bolą od nadmiaru pracy , bo napewno kogoś to będzie interesowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Czyli nie masz na tym stażu praw pracownika. 

Ponawiam pytanie

Co dokładnie w umowie napisano na temat zerwania stażu? Tam muszą być określone powody i konsekwencje. Jak w umowie dokładnie zapisane jest, że ponosisz jakąkolwiek odpowiedzialność finansową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Na razie możesz pracować powoli i na wszelkie poganiania odpowiadasz, że jesteś stazystą i że się dopiero uczysz. Odpoczywaj sobie, możesz tez wyłudzić zwolnienie lekarskie. Masz tez prawo do dnia wolnego jak normalny pracownik. Na przerwę idż zjeść śniadanie, bo Ci przysługuje. Nagrywaj na dyktafon jak zabraniają Ci jeść śniadanie.

odpowiedz na moje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc123

za zerwanie umowy bez naprawdę konkretnego powodu jestem obciążona karą finansową czyli kilka tysięcy tyle ile ta firma ,, daje '' mi za cały staż . Czyli coś w stylu muszę im oddać ... Ale tu też nie chodzi o tę firmę co organizuje staż ale też o miejsce w którym go odbywam bo niby jestem stażystą a mimo to muszę ze swojej kieszeni oddawać za moje pomyłki , to chyba jest niezgodne z prawem no bo jestem uczniem więc mam prawo się mylić ale widocznie nie dla mojego szefa. Wkurza mnie to bo nie dość , że zarabiam grosze to jeszcze muszę dokładać do interesu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×