Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Altowiolistka

Dlaczego nie lubicie muzyki klasycznej?

Polecane posty

Gość Altowiolistka

Nie lubicie, bo tak naprawdę jej nie znacie i jedyne z czym wam się kojarzy to wyjącą baba z taniej operetki, która Widzialyscie przez kilka sekund w tv czy nie lubicie bo znacie już pewne utwory na których wyrobilyscie sobie zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

wcale nie masz racji.Wyjąca baba to raczej opera, muzyka klasyczna to sa utwory takich kompozytorow jak Mazart,Bach, Vivaldi, Chopin,Strauss, Wagner,Penderecki,Beethowen...doceniam, mam ulubione kawalki,ale nie przepadam.Wole rocka,metal i muzyke gdzie jest ze tak powiem prdolniecie, dobry tekst. To do mnie przemawia. Poza tym nie lubie instrumetow smyczkowych, dołują mnie. fortepian podobnie. Wolę gitare, perkusje. A wyjące baby nie są zle.Byla wokalistka Nightwish- Tarja jest spiewaczka operową i z okresu jej wokalu najbardziej lubie albumy tego zespołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

wcale nie masz racji.Wyjąca baba to raczej opera, muzyka klasyczna to sa utwory takich kompozytorow jak Mazart,Bach, Vivaldi, Chopin,Strauss, Wagner,Penderecki,Beethowen...doceniam, mam ulubione kawalki,ale nie przepadam.Wole rocka,metal i muzyke gdzie jest ze tak powiem prdolniecie, dobry tekst. To do mnie przemawia. Poza tym nie lubie instrumetow smyczkowych, dołują mnie. fortepian podobnie. Wolę gitare, perkusje. A wyjące baby nie są zle.Byla wokalistka Nightwish- Tarja jest spiewaczka operową i z okresu jej wokalu najbardziej lubie albumy tego zespołu

Obecna wokalistka też. I nie, nie masz racji, bo klasyczna muzyka, to nie tylko Wagner i cała reszta, co wymieniłaś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Obecna wokalistka też. I nie, nie masz racji, bo klasyczna muzyka, to nie tylko Wagner i cała reszta, co wymieniłaś. 

obecna wokalistka akurat do moich ulubionych nie nalezy.No masz racje, wszystkich nie wymienialam, sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cora

Wyjąca baba to raczej opera, muzyka klasyczna to sa utwory takich kompozytorow jak Mazart,Bach, Vivaldi, Chopin,Strauss, Wagner,Penderecki,Beethowen

x

 Przeciez Vivaldi, Mozart, Wagner i inni klasycy opery tworzyli

 Ja bardzo lubie" klasyczne hity" czesto operowe własnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Gość Altowiolistka napisał:

Nie lubicie, bo tak naprawdę jej nie znacie i jedyne z czym wam się kojarzy to wyjącą baba z taniej operetki, która Widzialyscie przez kilka sekund w tv czy nie lubicie bo znacie już pewne utwory na których wyrobilyscie sobie zdanie?

operetk i wycia to w ogóle nie toleruję

nudzi mnie muzyka klasyczna

lubię bardzo naszego Szopena

ja bym sobie niektóre utwory puszczała w tle do pracy, ale to pewnie profanacja

muszę się odchamić i więce j posłuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość cora napisał:

Wyjąca baba to raczej opera, muzyka klasyczna to sa utwory takich kompozytorow jak Mazart,Bach, Vivaldi, Chopin,Strauss, Wagner,Penderecki,Beethowen

x

 Przeciez Vivaldi, Mozart, Wagner i inni klasycy opery tworzyli

 Ja bardzo lubie" klasyczne hity" czesto operowe własnie

No tworzyli, ale autorka pyta o muzykę klasyczną, a za przykład podaje operę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Altowiolistka

Mam na myśli muzykę ogólnie nazywana klasyczna a nie konkretnie tworzona w okresie klasycyzmu. A tak na marginesie to opera również była w okresie jlasycyzmu tworzona :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Altowiolistka napisał:

Mam na myśli muzykę ogólnie nazywana klasyczna a nie konkretnie tworzona w okresie klasycyzmu. A tak na marginesie to opera również była w okresie jlasycyzmu tworzona 🙂

I będziemy tak w kółko udowadniać sobie racje. Ok. Była. Nadal muzyka to muzyka, a opera to muzyka plus wokal. Nadal nope

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc
50 minut temu, Gość gosc napisał:

obecna wokalistka akurat do moich ulubionych nie nalezy.No masz racje, wszystkich nie wymienialam, sorry

Nie musisz być fanką Floor, ale w gatunku, który wymieniłaś jest mnóstwo wykształconych operowych wokalistek. Co do twórców muzyki klasycznej, to ja mam na myśli też współczesnych twórców. Bo klasyką nie określa się w tej chwili tylko muzyki na instrumentach żywych z danej epoki, tylko już całość po dziś dzień. A ogólnie to w ogóle nie zrozumiałaś o co pyta autorka. A autorka wychodzi z założenia, że osobom, które nie interesują się tym gatunkiem, ten gatunek kojarzy się z wyjącą babą, co pokazuje totalną ignorancję tych osób w temacie. To tak jak fan muzyki klubowej, mówi, że metal to tylko okropne darcie ryja i walenie po garach. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja lubie wiele gatunkow muzyki, rowniez klasyczna.  Smyczki akurat sa moim ulubionym instrumentem wiec Vivialdi jest obowiazkowy, ale przez to rowniez lubie folk i balkanska i rozne inne rozniste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podobno trzeba do niej dorosnąć. W domu byłam katowana opera i dziś nie mogę znieść tego śpiewu. Aż mam ciarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Och och

A skąd założenie, że nie lubimy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc K

takie uogólnione podsumowanie -nie lubicie. A skąd to stwierdzenie?? Ja lubię, mąż lubi, moje 4 letnie dziecię raczej też bo każdego dnia nuci sobie Czajkowskiego (dziadek do orzechów). Mąż w aucie głównie słucha muzyki klasycznej a i ja czasem sobie włączę. Więc stwierdzenie, że nikt nie lubi - przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko na jakiej podstawie wysnułaś taki wniosek ?

Nie wiesz kto tu siedzi. Piszesz na ślepo do nieznanego odbiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×