Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lukasz

Czu jest tu ktoś kto bral eutyrox

Polecane posty

Gość Lukasz

Witam jest tu ktos kto bral eutyrox ? Lub cierpi na niedoczynnosc tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Tak, jestem na Euthyroxie od jakichś 20 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Euty

Ja biere w ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasz

A dasz kontakt do siebie mam kilka pytan moze byc nawet e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Myślę, że możesz zapytać tutaj. Wszyscy jesteśmy anonimowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasz

Jestes kobieta czy mezczyzna ? Jak u ciebie bylo przed braniem eutoryxu np z cerą lub libido ochota na seks ?  Albo samopoczuciem ?Dlugo bralas jak poczulas sie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z tego co wiem to eutyrox ma dużo skutków ubocznych co sama potwierdzam. Zamień na letrox. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasz

Jakie skutki uboczne. Po ilu sie rozkreca. Nie chce go brac ale moje samopoczucie jest zle slabe libido cera zla zmeczenie widac na twarzy opadniete powieki. Przyjmuje plyn lugola i protokul jodowy popraeilo sie po wit d3mk7 ale mysle ze mam nietolerancje na gluten i llaktoze zle sie po niej czuje i to moze byc przyczyna mojego stanu.  Tsh powyzej normy w tamtym roku jeszcze bylo dobre. Teraz nie badalem. 2 miesiace temu badalem prolaktyne byla duza po tescie z obciazeniem zbadalem 2 tygodnie temu i wyszla ponad norme 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasz

Po jakim czasie wam pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Jestem kobietą. Czuję się dobrze, wyniki w normie, choć podobno mogłoby być trochę lepiej, ale czuję się bardzo dobrze. Pani doktor mówi, że wyniki są sprawą drugorzędną - najważniejsze moje samopoczucie. Mam 40 lat. Z 12 lat temu czułam się, jakbym miała 89 lat (byłam wtedy po drugim porodzie), myślałam, że to koniec mojego życia. Dostałam Euthyrox, tylko dawka była za duża. Poszło w kołatania serca, wielki niepokój itd. Teraz mam dobrze ustawiony lek, czuję się super, tylko trądzik daje w kość (ale lubię cukier i grzebanie przy twarzy, więc to też moja wina). Intryguje mnie przyjmowanie płynu Lugola, ale trochę się boję. Chyba za bardzo już przyzwyczaiłam się do leku, czuję się świetnie i bałabym się znów wpaść w te objawy niedoczynności lub nadczynności. Widzę też wpływ długości dnia i nasłonecznienia na układ hormonalny. Np. cykle wydłużają się na wiosnę i lato, ale nie wiem, czy to od leku. Czasem nie mogę zasnąć do 2 w nocy (objaw przedawkowania leku), ale mija po kilu dniach, wtedy muszę odespać. Jak powiedziała moja pani doktor, lek mi pomoże, ale nigdy nie sprawi, że będę funkcjonować jak zdrowa osoba. Porównując jednak to co było, to teraz jest super i niech tak zostanie :) Zawsze możesz spróbować brać lek, a jak nie odczujesz poprawy, to odstawić. Nie pamiętam, jak szybko poczułam się lepiej, ale bardzo ważne jest branie Euthyroxu na czczo. Popijam łykiem wody mineralnej i jestem na czczo jeszcze co najmniej pół godziny. No i brać dawkę w całej tabletce, nie dzielić tabletek. Teraz biorę 50ug codziennie, ale wcześniej, jak się stabilizowałam, pani doktor rozpisywała inne dawki na pn-śr-pt i inne na wt-czw-sob-niedz lub w innej konfiguracji, np. 2 razy w tygodniu inna dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli tsh nie takie jakie powinno to chyba logiczne że to nie wina leku. Po miesiącu można stwierdzić dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Poczytaj o glutenie odnośnie niedoczynności na blogu japonskimotyl. Ostatnio w Wielkim poście radykalnie ograniczyłam gluten i mleko (tylko łyk do kawy raz na parę dni) i czułam się o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasz

Gość Gość xxx   nie boj sie plybu lugola ja pije 10 kropel dziennie 5% procentowego ma dziwny smak ale da rady wypic  mysle wlasnie ze mam nietolerancje na laktoze i gluten  musze zrobic badania na tolerancje. Ale po mleku laktozie mnie opsypuje na twarzy i plecach i w brzuchu burczy  ja mam przepisany eutyrox 25 mg powiedzial ze nie trzeba brac cale zycie. Bralem do 3 roku zycia od urodzenia a pozniej zaprzestali mi podawania bo była poprawa tak mowila mama. Teraz doskwiera mi slaba pamiec klopoty z koncentracja zmeczona bardzo twarz niskie libido brak motywacji. Po jakimczasie vrania czulas ze juz cos sie zmienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Ja biorę w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Ja też w dzieciństwie brałam Euthyrox, bo byłam bardzo mała,wolno się rozwijałam. Leczono mnie do 18 r.ż. Później nikt mnie nie skierował do poradni dla dorosłych. Był to czas okołomaturalny. Czułam się okropnie, miałam jak najgorsze mniemanie o sobie (to też objaw niedoczynności). Miałam niskie ciśnienie, brałam na nie leki, ale przecież nie mogłam całe życie brać leków na ciśnienie. Wyjazd autobusem do miasta wydawał mi się wyprawą na Kilimandżaro. Gdy powróciłam do Euthyroxu, to poprawa była dość szybka. Ja myślę, że już po kilku dniach możesz odczuć różnicę, ale na poprawę wyników trzeba dłużej poczekać. Badania robimy zawsze przed podaniem leku danego dnia. Twoje objawy to klasyczny przykład niedoczynności. Do tego ospałość, sucha skóra? 25 ug to nie tak dużo. Ja najwięcej brałam 100. Może spróbuj i sam zobaczysz. Tylko nie wiem, co z płynem Lugola wtedy, bo skąd będziesz wiedział, co tak naprawdę ci pomogło? Długo go przyjmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowka

no to jak tsh wysokie, to masz za mala dawke leku i stad te kiepskie samopoczucie i wyglad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasz

Gosciówka bralem tylko od urodzebia 3 lata i nigdy wiecej. Nie robiłem badan po braniu eutoryxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam wyciętą całą tarczycę i biorę Euthyrox dawkę 175 już 11 lat. I wszystko jest dobrze, nie mam skutków ubocznych. Ale u każdego może być inaczej. Teraz jestem w ciąży 5 miesiąc i też jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×