Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Matka wariathka

Do kiedy chronić uszka niemowleciu

Polecane posty

Gość Matka wariathka

Hej! Ciągle słyszę jak ważne jest by niemowlę miało zakryte uszka zeby nie miało zapalenia. Oczywiście na dworze. Ale powiedzcie do kiedy trzeba tak uważać? Moja córka nosi czapeczki lub w lato opaseczki ale widziałam niemowlęta bez nakryć na głowę. W jakim wieku można sobie na to na luzie pozwolić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Możecie mi wyjaśnić co Wy macie z tym zakrywaniem uszu? Niemowlak, który jest zdrowy i ukończył już 1 miesiąc życia, powinien mieć czapeczkę zawsze, gdy temperatura na dworze jest niższa niż 15°C. Jeśli jest cieplej, może mieć gołą główkę, chyba że jest wiatr. – Nie chodzi tu o słynne zawianie uszu, bo nic takiego nie istnieje: ucho jest zbudowane w taki sposób, że nawet silny wiatr nie może po nim hulać, a zapalenie ucha wywołują bakterie i wirusy. Rzecz w tym, że gdy wieje, szybko może dojść do ogólnego wychłodzenia organizmu (dużo ciepła maluch traci przez głowę) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale po co zakrywac jak jest ciepło?? Ja od 16,17 stopni nie zakładam synowi na głowę nic. Rozumiem jak jest noworodek ale niemowlak? Nie rozumiem tego przegrzewania dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

w lato męczysz dziecko czapkami lub opaskami? dramat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co

Urodziłam dziecko w maju, czapkę miał na pierwszym spacerze (miał wtedy tydzień), pół  godziny po wyjściu z domu, czapka była zdjeta.  Kolejny raz miał założoną, jak już była jesień. Oczywiście osluchalam się, że dziecku uszy przewieje  (to było bardzo upalne lato i wial ciepły  wiatr), jednak za każdym razem powtarzałam, że nie zamierzam dziecka gotować. Czasami, kiedy był na słońcu, miał założony kapelusik, żeby chronić główkę. Aha- ma 4 lata i jak do tej pory, zadej choroby uszu nie załapał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×