Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paprotka

Nieprzemakalna mata na materac dla noworodka

Polecane posty

Gość Paprotka

Hej dziewczyny :) mam takie pytanie. Przy kupowaniu materaca każdy mocno zwracał moją uwagę na to, żeby był on z materiałów, które "oddychają", bo to zdrowe dla skóry dziecka i higieniczne. Udało się mi kupić fajny materac na dużej promocji, więc git. Ale tak się zastanawiam - jaki to ma sens, skoro na takim materacu ląduje jeszcze nieprzemakalna mata ochronna? Przecież te maty są takie ceratowe, to nie ma prawa przepuszczać powietrza :P Nie należy używać tych mat w takim razie? Tylko co wtedy z materacem jak się zmoczy... Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja zaczęłam używac mat około 2 roku zycia córki. Kiedy przestała nosić pampersa. Wcześniej nie było takiej potrzeby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Millla
6 minut temu, Gość Paprotka napisał:

Hej dziewczyny :) mam takie pytanie. Przy kupowaniu materaca każdy mocno zwracał moją uwagę na to, żeby był on z materiałów, które "oddychają", bo to zdrowe dla skóry dziecka i higieniczne. Udało się mi kupić fajny materac na dużej promocji, więc git. Ale tak się zastanawiam - jaki to ma sens, skoro na takim materacu ląduje jeszcze nieprzemakalna mata ochronna? Przecież te maty są takie ceratowe, to nie ma prawa przepuszczać powietrza :P Nie należy używać tych mat w takim razie? Tylko co wtedy z materacem jak się zmoczy... Help

Ja pracuje w firmie która sprzedaje takie maty i akurat te które sprzedajemy nie maja ceraty w środku tylko taki specjalny chłonny materiał Ala gąbka i on chłonie wilgoć a jednocześnie przepuszcza powietrze. Obszyte jest frotta wiec bawełna 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam podkłady z mocno sprasowanej bawełny. Oddychają a wilgoć trzymają. Te ceratowe po pół roku wyglądają jak szmaty od samego prania. Te lepsze używa drugie dziecko i są ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co do materaca to wybierasz bez gryki. Piankowy. Koniecznie ze zdejmowany pokrowcem do prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Co do materaca to wybierasz bez gryki. Piankowy. Koniecznie ze zdejmowany pokrowcem do prania

Tak tak, mam piankowy z warstwą termoelastyczną u góry.

Kurcze, te podkłady ochronne mam takie najzwyklejsze ceratkowe. Nie wiedziałam nawet, że są inne. Ale kosztowały kilka zł więc chyba was posłucham i kupię coś bardziej przewiewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojej

Nie używaj podkładów dopóki dziecię ma pampersa, możesz jak boisz się że coś przecięknie włożyć bawełniany ręcznik pod prześcieradło. Ja podkładów i to takich aptecznych czyli kwadrat i w środku wkład jakby podpaskowy zaczęłam używać dopiero jak dziecko było na noc bez pieluchy czyli około 2r.z nawet więcej bo pierwsze w dzień chodził. I taki podkład na łóżku większym kladlam pp ręcznik i na ręcznik prześcieradło. Może z dwa razy zdarzyło się że dziecko popuscilo wtedy w nocy szybki przebranie łóżka podkład do kosza i tyle. Ale też zajęłam na noc pieluchy jak juz miał suche nad ranem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kurcze nigdy nie uzywalam, troje dzieci i nigdy zadne nie przelalo pampersa. Gdy odstawilismy pampersy tez nigdy sie zaden nie zsikal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×