Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Martyna

Moja córkę ugryzł kleszcz

Polecane posty

Gość Martyna

Moja córeczkę tydzień temu ugryzł kleszcz. Został szybko wyciągnięty ale zrobił się duży rumień. Dzisiaj byłam u lekarza już drugi raz i nie zrobiła nawet badań krwi powiedziała żeby dalej obserwować. Chociaż mówiłam ze rumień się sporo powiększył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Idz do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna
1 minutę temu, Gość Abc napisał:

Idz do innego lekarza.

Przecie napisałam ze byłam już u dwóch.  Nie wiem może przesadzam ale chyba takiego rumienia nie powinno być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora

Wczoraja ja bylam z kleszcze u syna wyjac. Lekrka pwoiedziala ze jak pojawi sie rumien powinno sie dac antybiotyk. No ale ja lekrzem nie ejstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Martyna napisał:

Przecie napisałam ze byłam już u dwóch.  Nie wiem może przesadzam ale chyba takiego rumienia nie powinno być 

Jak jest rumien to trzeba natychmiasr zrobic badanie krwi, jak badanie wyjdzie zle trzeba podac antybiotyk. 

U mojej corki zrobiono badania nawet jak rumienia nie bylo... 

Rob zdjecia rumienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Jak jest rumien to trzeba natychmiasr zrobic badanie krwi, jak badanie wyjdzie zle trzeba podac antybiotyk. 

U mojej corki zrobiono badania nawet jak rumienia nie bylo... 

Rob zdjecia rumienia

Właśnie zrobiłam zdjęcia jeszcze z linijka żeby było widać jak się powiększa. Ale lekarka stwierdziła ze rumień jest za mały żeby w ogóle robić badania z krwi. Ze tylko jak jest taki na pół ręki czy nogi to się robi. A antybiotyku profilaktycznie tez nie przepisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate

Ja pitole dziewczyno ty gnaj sie do specjalisty! Jak moja corka miala kleszcza to pediatra mowil ze jak pojawi sie rumien to trzeba zglosic sie i konieczny jest antybiotyk! Przeciez to moze byc poczatek boleriozy. Ja pojechalabym na pogotowie i powiedzialabym ze dziecko dziwnie sie zachowuje i ze miala kleszcza ,od razu porobia wszystkie badania. Nie wahaj się klamac dla dobra swojego dziecka. Jak okaze soe ze wszystko ok to chwala Bogu a co jak nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Dziecko ma boreliozę. Na 100%.
Idź, zrób awanturę, wymuś doksycylinę, chcesz żeby miała zapalenie opon mózgowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutkabudka

Co za konowały! Żal im dać skierowanie na badanie krwi! Aż tyle ono kosztuje? Na co my składki płacimy? Ok antybiotyk nie, ale badania nawet profilaktycznie by wiedzieć na 100%.

Ja bym poszła jeszcze do innej przychodni. A jak tam też będą żydzić to iść prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate

Dodam ze moj chrzestny mial jednego tylko kleszcza w zyciu a teraz siedzi sparalizowany i tez zignowalam bo mial lekki rumien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorzko

Biegnij do laboratorium zrobić badania na borelioze! U mnie był mały rumien, 3 lekarzy rodzinnych śmiało się że jakiś robaczek mnie ugryzł, dopiero dermatolog kazał zrobić badania. Uwaga!!! Za badania musisz zapłacić ja dałam 150, kolejne tzn Western blot już na NFZ z poradni chorób zakaźnych-no chyba że załatwisz sobie jakoś inaczej, nie każdy lekarz może wystawić każde skierowanie . 3 tyg antybiotyku i żyje. Nie wiem co byłoby gdybym czekała i słuchała tych ignorantow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak jest rumień wędrujący to badania niepotrzebne, tylko szybko kuracja antybiotykiem. Od razu mówię, że tygodniowa to za krótko. Rumień wędrujący =borelioza. Badania to po kuracji antybiotykiem zrób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×