Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eq2weqwe

Mamy, ogladacie serial czernobyl

Polecane posty

Gość eq2weqwe

Ktos ogląda serial Czernobyl? B polecam, wczoraj obejrzałam 3 odcinki na zalukaj tv. Rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oglądam od pierwszego odcinka na hbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

No.. zdecydowanie jeden z lepszych seriali tego roku :) Naprawde daje  do myslenia..

I jest na HBO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe

Mnie totalnie przeraził wygląd tych ludzi  w szpitalu w 3 odcinku... Czy to nie bylo przesadzone? Tak czy siak, powinni sie zlitowac i skrócic im te męki.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Takie pytanie do wypowiadających się. Po ile wy macie lat? Bo dla mnie to nie tylko fajny serial, a powrót do tamtych wydarzeń. I nie. Wygląd tych ludzi nie był przesadzony. Z resztą było mówione jak umierają organizmy tak silnie napromieniowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawniczka

Na HBO Go. Miesięczna opłata to tylko 20 zł, po co kombinować z jakimiś nielegalnymi źródłami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Takie pytanie do wypowiadających się. Po ile wy macie lat? Bo dla mnie to nie tylko fajny serial, a powrót do tamtych wydarzeń. I nie. Wygląd tych ludzi nie był przesadzony. Z resztą było mówione jak umierają organizmy tak silnie napromieniowane. 

No ja właśnie w tym czasie byłam małą dziewczynką. Dla mnie to nie tylko film. Z takich ciekawostek - może niezwiązanych z tamtymi wydarzeniami - kilka moich koleżanek rówieśniczek ma niedoczynność tarczycy. W wieku mojej mamy znam tylko jedną osobę z tą przypadłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

No ja właśnie w tym czasie byłam małą dziewczynką. Dla mnie to nie tylko film. Z takich ciekawostek - może niezwiązanych z tamtymi wydarzeniami - kilka moich koleżanek rówieśniczek ma niedoczynność tarczycy. W wieku mojej mamy znam tylko jedną osobę z tą przypadłością.

To jest związane z tamtymi wydarzeniami. Jak ktoś się urodził ze słabszą tarczycą, to lugola go tak do końca nie ochroniła. Ta tarczyca jest wrażliwsza i wystarczy więcej toksyn w organiźmie i tarczyca siada. Nasze pokolenie, pokolenie tamtych dzieci, ma nagminnie problemy z tarczycą. Takie echo. Prawda jest taka, że gdyby nie ta fizyk z Białorusi, to w najlepszym razie umarłybyśmy w ciężkich chorobach kilka lat po wybuchu,  tu pytanie, czy umieranie strażaków było przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

To jest związane z tamtymi wydarzeniami. Jak ktoś się urodził ze słabszą tarczycą, to lugola go tak do końca nie ochroniła. Ta tarczyca jest wrażliwsza i wystarczy więcej toksyn w organiźmie i tarczyca siada. Nasze pokolenie, pokolenie tamtych dzieci, ma nagminnie problemy z tarczycą.

to jest przede wszystkim echo tego, że na początku lat 80 zaprzestano w Polsce jodować sól, ponoć z oszczędności (i zaczęto znowu gdzieś po 15 latach) i tego, że tego lugola wiele osób mogło dostać za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie oglądam, ale może w przyszłości. Generalnie urodziłam się trochę później i aż tak mnie ten temat nie interesuje, co nie znaczy, że go lekceważę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe
15 godzin temu, Gość Gość napisał:

Takie pytanie do wypowiadających się. Po ile wy macie lat? Bo dla mnie to nie tylko fajny serial, a powrót do tamtych wydarzeń. I nie. Wygląd tych ludzi nie był przesadzony. Z resztą było mówione jak umierają organizmy tak silnie napromieniowane. 

Ja mam 41, jestem autorką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttaaakkk

oglądalam. dobry, mocny,. ja mam 39 lat, bardzo slabo pamiętam co nieco.

siostra mojej mamy poronila kilka dni po wybuchu ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przecież lugola dali za późno i tylko po to aby nie było paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 godzin temu, Gość gość napisał:

to jest przede wszystkim echo tego, że na początku lat 80 zaprzestano w Polsce jodować sól, ponoć z oszczędności (i zaczęto znowu gdzieś po 15 latach) i tego, że tego lugola wiele osób mogło dostać za dużo

Lugola była po to, żeby tarczyca nie przyjmowała jakiegoś tam zwiazku jodu z wybuchu, który był silnie rakotwórczy. Ja bym bardziej powiedziała, że niektórzy dostali tej lugoli za mało. 

19 minut temu, Gość Gosc napisał:

Przecież lugola dali za późno i tylko po to aby nie było paniki.

Byliśmy pierwszym państwem, który najszybciej i najsprawniej przeprowadził akcję z lugolą. To, że za późno, to już nie nasza wina, a wina samej elektrowni i rządu ZSRR, ponieważ zwlekali z powiadomieniem okolicznych państw o tym co się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Lugola była po to, żeby tarczyca nie przyjmowała jakiegoś tam zwiazku jodu z wybuchu, który był silnie rakotwórczy. Ja bym bardziej powiedziała, że niektórzy dostali tej lugoli za mało. 

Byliśmy pierwszym państwem, który najszybciej i najsprawniej przeprowadził akcję z lugolą. To, że za późno, to już nie nasza wina, a wina samej elektrowni i rządu ZSRR, ponieważ zwlekali z powiadomieniem okolicznych państw o tym co się stało.

Jesteś lekarzem specjalistą albo naukowcem? Nie? To "raczej" się nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×