Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania 1690a

Gronkowiec w pochwie

Polecane posty

Gość Ania 1690a

W wymazie wyszedł mi gronkowiec w pochwie. Mam antybiotyk w kremie dalacin dopochwowy przez tydzień plus probiotyk na 20 dni. Jestem trochę zdenerwowana bo staramy się o dziecko i kolejny raz musimy odłożyć starania na bok przez to paskudztwo. Czy któraś z was miała podobny problem? Ogólnie dużo mówi się że gronkowca ciężko wyleczyć i leczy się go nawet latami. Nie wiem jak jest w tym miejscu bo ta myśl mnie przeraża.  Bardzo chcielibyśmy mieć dziecko. Lekarka jak dzwoniła z wynikiem powiedziała że antybiotyk powinien pomoc ale na wizytę dopiero pójdę jak skończę probiotyk a przez telefon będzie wszystko wpadnie na myśl żeby zapytać. Byłabym wdzięczna za jakieś odpowiedzi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1690a

Nikt z was nie miał podobnego problemu ? 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1690a

Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc170000

Najgorsze to martwić się na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nella

Nie słyszałam o czymś takim ale robiłam test na hpv i niestety okazało się że mam tego wirusa a do tego pogorszyła mi się cytologia, mam ją powtórzyć za pół roku i ginekolog zdecyduje co dalej, na razie stosuje tylko żel papilocare bo czytałam że pomaga zwalczać zmiany wywołane wirusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola

ja mialam gronkowca wykrytego w gardle i lekarz mnie uspokoil że wiekszosc ludzi go ma w wiekszym lub mniejszym stopniu, po przeleczeniu antybiotykiem problem minął. Nella wspomina o wirusie HPV hmmm to też jest niebezpieczne draństwo bo w najgorszej postaci może doprowadzić do raka. Profilaktycznie trzeba się badać"dmuchać na zimne" tego żelu nie znam i nie wiem czy pomógłby na stan zapalny pochwy? HPV na 100% nie mam bo jestem jeszcze dziewicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nella

Wiesz co, o to musisz pytać lekarza bo ja aż tak szczegółowej wiedzy nie mam ale z tego co wiem to zadaniem tego żelu jest cytuję : "profilaktyka i wspomaganie leczenia zmian wywołanych przez wirus HPV, ale też leczenie suchości błony śluzowej pochwy, naprawa uszkodzeń błony śluzowej szyjki macicy i pochwy, przywrócenie równowagi mikrobiologicznej pochwy oraz poprawa ogólnego stanu pochwy " więc wygląda na to że wspomoże też leczenie stanu zapalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola

Dziękuję za odpowiedź Nelu. Popytam lekarza o ten żel bo  czopki jakie miałam a nawet inne leki pomogły na chwilkę. To cały czas wraca a dbam o siebie o higienę osobistą, może aż za bardzo nawet. Mama mówi, że nie wolno być takim sterylnym bo to też szkodzi. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onka

Tak, ja też coś o tym słyszałam wystarczy jak podmywasz się 2-3 razy dziennie i to płynem do higieny intymnej z odpowiednim ph tak żeby faktycznie nie wypłukać tych pożytecznych bakterii, no i można też kupić płyn z pałeczkami kwasu mlekowego, one działają pozytywnie na mikroflorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×