Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Czy dziecko do chrztu musi być ubrane na biało?

Polecane posty

Gość Gość

Dostałam w prezencie z okazji urodzenia córki piękną ...eneczke rozmiar troszkę większy idealny na październik  kiedy mała będzie miała chrzest z tym że ...enka jest różowa taki dość jasny zwykły róż. Reszta byłaby biała ale kusi mnie ta różowa ...enka z tym że nie wiem jak to teraz wygląda bo kiedy ja byłam chrzczona dzieci były ubrane na biało moja mama uważa że teraz raczej dziecko każdy ubiera jak chce. Czy wasze dzieci były ubrane na biało? Czy nie ma to różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Starszy miał białe ubranie, a młodszy beżowe spodnie i blazer i do tego biała koszula w niebieski pasek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Starszy miał białe ubranie, a młodszy beżowe spodnie i blazer i do tego biała koszula w niebieski pasek. 

Dodam że wg mnie spokojnie możesz ubrać corke w ta ...enkę. Biała szatke bedzie mieć chrzestna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Moja córka miała różową s u k i e n k e  i nikt się nie czepiał więc na spokojnie ubieraj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W ogóle nie musi być chrzczona skoro nie podchodzisz do tego na tyle poważnie, żeby ubrać ją na biało co też jest symbolem całego przedsięwzięcia. Chrzest to nie pokaz mody ani pretekst do rodzinnej imprezy, co się z wami ludzie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

W ogóle nie musi być chrzczona skoro nie podchodzisz do tego na tyle poważnie, żeby ubrać ją na biało co też jest symbolem całego przedsięwzięcia. Chrzest to nie pokaz mody ani pretekst do rodzinnej imprezy, co się z wami ludzie dzieje

A co ubiór ma do tego? 😄 symbolem jest szatka , która sie świeci i po to ona jest. Biała. A nie ...enka dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lpp

Na biało.Biel symbolizuje czystość, niewinność.Tak się przyjęło.Ale ja byłam ubrana w jasno niebieską ...enkę, mama tłumaczyła mi że Maryja ma na sobie niebieską szatę dlatego zdecydowała się na ten kolor.Mialam 4 miesiące jak byłam ochrzczona,w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Lpp napisał:

Na biało.Biel symbolizuje czystość, niewinność.Tak się przyjęło.Ale ja byłam ubrana w jasno niebieską ...enkę, mama tłumaczyła mi że Maryja ma na sobie niebieską szatę dlatego zdecydowała się na ten kolor.Mialam 4 miesiące jak byłam ochrzczona,w lipcu.

Aha, czyli ma być na biało, chyba ze Maryja... 😄 liczy się sakrament, a nie ubiór. Wg mnie te całe ceregiele nie mają żadnego znaczenia. To tak jakby ślub sie nie liczył, bo panna młoda miała białą suknię, a dziewica nie była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lpp
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Aha, czyli ma być na biało, chyba ze Maryja... 😄 liczy się sakrament, a nie ubiór. Wg mnie te całe ceregiele nie mają żadnego znaczenia. To tak jakby ślub sie nie liczył, bo panna młoda miała białą suknię, a dziewica nie była. 

tak, moim zdaniem ma być na biało i ja chrzciłam dzieci w białych ubrankach,a że mnie mama chrzciła w jasno niebieskiej s u k i e n c e ,to nie miałam na to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Lpp napisał:

tak, moim zdaniem ma być na biało i ja chrzciłam dzieci w białych ubrankach,a że mnie mama chrzciła w jasno niebieskiej s u k i e n c e ,to nie miałam na to wpływu.

A jak chrzest przez to jest nieważny? 😳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommy
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

A jak chrzest przez to jest nieważny? 😳

Odpowiedziałam na temat zadany przez autorkę. To nie jest temat o ważności czy nieważności chrztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×