Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jagodzianka22

Adwokat potrzebny

Polecane posty

Gość Jagodzianka22

Witam,

pilnie szukam dobrego adwokata, który pomoże wywalczyć alimenty dla mojego synka. Ojciec dziecka, mój były partner, najpierw dziecko uznał, a teraz chce się go wyprzeć. Czy tak w ogóle można? Nie mam nikogo, kto by mi pomógł... Jestem ze Starogardu Gdańskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ile ma dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan

Czyje jest dziecko? Czy partner był z Tobą przed narodzinami, czy poznaliście się potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka22

Dziecko ma obecnie 15 miesięcy. Z partnerem byłam w związku przez trzy lata, synek urodził się w czasie, gdy byliśmy razem, partner uznał dziecko - syn ma nazwisko ojca.Pół roku temu okazało się, że partner zostanie ojcem dziecka innej kobiety (dziecko tej kobiety ma się urodzić w lipcu),  partner odszedł do niej i przestał dokładać się do utrzymania synka, pobiera jednak na niego rodzinne w pracy (ja pracowałam prawie do narodzin dziecka, w tej chwili jestem na urlopie wychowawczym). 

Były partner zażądał, abym zwróciła mu koszty poniesione w związku z utrzymaniem dziecka (dodam, że ojciec mojego syna pracuje od 2 lat, wcześniej był zarejestrowany jako bezrobotny i pozostawał na moim utrzymaniu - ja pracowałam). 
Chcę zrobić badania DNA i tu mam pytanie - czy mogę z takim wnioskiem zwrócić się do sądu rodzinnego i złożyć wniosek o obciążenie kosztami ojca dziecka? Gwarantuję, że to on jest ojcem, innej możliwości nie ma. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Jagodzianka22 napisał:

Dziecko ma obecnie 15 miesięcy. Z partnerem byłam w związku przez trzy lata, synek urodził się w czasie, gdy byliśmy razem, partner uznał dziecko - syn ma nazwisko ojca.Pół roku temu okazało się, że partner zostanie ojcem dziecka innej kobiety (dziecko tej kobiety ma się urodzić w lipcu),  partner odszedł do niej i przestał dokładać się do utrzymania synka, pobiera jednak na niego rodzinne w pracy (ja pracowałam prawie do narodzin dziecka, w tej chwili jestem na urlopie wychowawczym). 

Były partner zażądał, abym zwróciła mu koszty poniesione w związku z utrzymaniem dziecka (dodam, że ojciec mojego syna pracuje od 2 lat, wcześniej był zarejestrowany jako bezrobotny i pozostawał na moim utrzymaniu - ja pracowałam). 
Chcę zrobić badania DNA i tu mam pytanie - czy mogę z takim 8oskiem zwrócić się do sądu rodzinnego i złożyć wniosek o obciążenie kosztami ojca dziecka? Gwarantuję, że to on jest ojcem, innej możliwości nie ma. 

 

Najpierw podaj go po prostu o alimenty i ograniczenie władzy rodzicielskiej. Będzie musiał płacić, chyba wie, że jest ojcem. Jak on złoży wniosek o ustalenie ojcostwa i wyjdzie, że on jest ojcem to on zapłaci. Nie musisz składać wniosku o badania DNA. Na razie sąd nie będzie brał pod uwagę jego gadania, jeżeli nie będzie chciał on badań. Pierwsza o to nie proś. Możesz zeznac, że chce uniknąć płacenia mówiąc, że to nie jest jego syn, co jest nieprawda. Jak nie będzie płacic to będzie rósł mu dług u komornika i chyba po 3 miesiącach nieplacenia może grozić więzienie. Nie bój się, prawo jest po stronie dziecka. W urzędzie miasta powinnaś dostać darmowa poradę prawna, w moprach też są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama

Niestety z Pani rejonów nie mogę nikogo polecić. Ale chętnie odpowiem na pytanie. Jeśli partner uznał dziecko,a teraz chce uchylić się od obowiązków rodzicielskich, może wystąpić do sądu z wnioskiem o podważenie domniemanego ojcostwa, ale jeśli wynik DNA wskaże Pani partnera jako ojca, nie może uchylić się od obowiązku rodzicielskiego, w tym płaceniu alimentów. A jego wniosek zostanie unieważniony.

Propnuje założyć sprawę o alimenty, zrobić test DNA. Najlepszą opcją byłby adwokat specjalizujący się w sprawach rodzinnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Oli i Janka

Złóż wniosek o alimenty, żadnych badań nie rób - jeśli ojciec będzie chciał, niech sam wystąpi o to z wnioskiem. Jeśli wynik będzie pozytywny, zapłaci słono. 
Co do adwokata, nie jestem do końca pewna, ale w Starogardzie ma kancelarię Andrzej Cejrowski chyba (na pewno ma w Tczewie, korzystałam z jego pomocy w kwestii kościelnego unieważnienia małżeństwa, ograniczenia praw rodzicielskich ojcu moich dzieci i alimenty). Z tego, co obiło mi się o uszy, ma też kancelarię w Starogardzie. 

Tu masz numer telefonu, jakby co zadzwoń i wypytaj: 605 320 837

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszkowa

Udało Ci się rozwiązać problem? Pytam, bo też szukam prawnika, który specjalizuje się w prawie rodzinnym, jestem ze Starogardu Gdańskiego. Polecono mi kancelarię Cejrowski (www.cejrowski.pl), chyba ta sama, którą Tobie polecała moja przedmówczyni, w każdym razie na ich stronie widnieje podany wyżej numer telefonu, jest też numer stacjonarny. 

Ponoć Cejrowscy w sprawach rodzinnych nie mają równych sobie. Zanoszę się z zamiarem kontaktu z tą kancelarią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dreed

Jakie podważanie domniemania ojcostwa? Domniemanie to jest pochodzenia dziecka z małżeństwa. On ewentualnie może złożyć pozew o ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa. Pozew o alimenty możesz składać i zostaną zasaądzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×