Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Piotr

Moja dziewczyna jest bez ambicji?

Polecane posty

Gość Piotr

Witajcie. Moja dziewczyna ma 30 lat, skończyła polonistykę, nie ma prawa jazdy, zarabia w korpo 3-4 tys. Nie zna języków obcych mimo wielu lat nauki (coś pamięta, ale nie dogada się), prawie nie ma znajomych. Pochodzi z biednej rodziny. Jest atrakcyjna. Ciągle coś planuje, ma plany na dalszą naukę i zmianę pracy, ale te plany to już od 4 lat słyszę i nic z tym nie robi. Widzę, że męczy się sama z sobą. Jak mogę jej pomóc? Czy według Was ona nie ma ambicji? Wszystko odkłada na później, nie wiem dlaczego. Chyba już tak ma. Zaplanuje sobie jakiś kurs i rzuca po tygodniu, ćwiczy i rzuca, uczy się i rzuca, kupi rolki i rzuca. Mogę jej jakoś pomóc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

zero ambicji i do tego prostak z patologii

zostaw ja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czego Ty od niej chcesz? Skończyła studia, pracuje, zarabia dobrze jak na polskie warunki, normalnie żyje. Czy w tych czasach naprawdę trzeba cały czas "coś" robić, tzw pseudo-rozwój a nie można po prostu żyć, być szczęsliwym? Może chce mieć dzieci, może nie, żyjcie. Zabierz ją na wycieczke, posiedźcie sobie, obejrzyjcie film, pogadajcie i pierdołach. Życie jest za krótkie żeby się wiecznie zarzynać. Teraz każdy dąży do nie wiadomo czego. Zauważyłam to. Nawet rozmowy z ludźmi są zawsze na zasadzie kto ma więcej, kto więcej robi, co będzie robił jutro, za tydzień, za pół roku, jakie plany. Pier/dolca można dostać. Powiedz jej, ze dużo osiągnęła, pochwal ją. Moze snuje te plany by zadowolić Ciebie a tak naprawdę tego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kch

Dobrze sobie radzi, piszę to serio. A że zaczyna i nie kończy? Widać nie wciąga jej to, więc szuka dalej, nie czepiaj się że daje sobie spokój z rolkami po 3 dniach. Jak dla mnie to jest plus, że w ogóle coś nowego zaczyna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne że skończyła studia, pracuje i zarabia. Przynajmniej do tego nie siedzi w domu. Jeśli coś robi a później rzuca to znaczy że ma słomiany zapał. Chce coś robić ale nie wie co i wszystko co zaczyna szybko się nudzi "bo to nie to" 

Daj jej spokój. Może mówi o kursach itd ale jeśli nie zrobi to jej sprawa i tyle. A co ty robisz? Też uczysz się cały czas języków? Robisz jakieś kursy? Może powiedz coś o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To może pomóż jej z angielskim (bo zakładam, że o ten język chodzi, a Ty go znasz). Zrób jej powtórkę, namawiaj do wspólnych rozmów, oglądaj z nią filmy po angielsku z napisami. Obklejcie rzeczy w mieszkaniu karteczkami z nazwami po angielsku. To tak prosty język, że nie trzeba iść na jakieś kursy. Są porządne książki z dobrym wytłumaczeniem gramatyki. A reszta to słownictwo i zwroty. A jeśli nawet tego nie będzie chciała, to faktycznie znaczy, że ma mało ambicji. Poza tym skoro pracuje w korporacji, to powinna znać ten język, bo nie znam korpo, w której ten język nie jest istotny. Skończyła polonistykę. Po takim kierunku mogłaby szukać pracy jak np. copywriter w agencjach reklamowych, jeśli lubi pisać. Może dodatkowe studia? Z zakresu PR, reklamy, zarządzanie mediami, komunikacji. Może praca w korpo jej nie odpowiada i pomimo 30 lat laska nadal swojej drogi nie znalazła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owa
19 godzin temu, Gość Piotr napisał:

 plany to już od 4 lat słyszę i nic z tym nie robi. Widzę, że męczy się sama z sobą. Jak mogę jej pomóc? 

Może gdyby była z innym -może potrzebny jej sponsor, tylko który rozsądny chłop weźmie sobie utrzymankę? Chcesz się cały żywot dołować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×