Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mommy

Ciąża - czy ze mną wszystko w porządku?

Polecane posty

Gość Mommy

Hej, 

Obecnie jestem w pierwszej długo wyczekiwane ciąży. Ostatnio naszły mnie pewnie rozmyślania. Czy ze mną jest coś nie tak? 

Wszyscy do okoła mówią, że ciąża to piękny i wspaniały czas... Że kobieta wyglada cudnie niczym anioł. 

To dlaczego u mnie jest inaczej, jestem w 14 tc, wyglądam tak okropnie, że wychodzę z domu tylko wtedy kiedy już muszę, brzucha nie widać (a jestem raczej szczupła) a plecy strasznie mnie bolą, nie mogę spać - bo niewygodnie, nic mi nie smakuje (nawet czekolada!!), włosy nie chcą się układać, co chwilę biegam siku, jestem ciągle zmęczona i rozleniwiona kiedy przed ciąża intensywnie pracowałam i zajmowałam się domem, biegałam. 

Dziecko jest zdrowa i ja mam wyniki badań dobre. 

Dziewczyny, czy to minie? Czy już tak będzie do porodu...

Gość gośćiu

a potem po porodzie jeszcze jakiś czas, do póki hormony nie przestana rzadzić Twoim umyslem:D  

Gość Mommy
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Raczej już do porodu 

Boże... Serio!? 😭😭😭😭 To co ja zrobię jak będę miała brzuch jak Obelix

Gość Mommy
1 minutę temu, Gość gośćiu napisał:

a potem po porodzie jeszcze jakiś czas, do póki hormony nie przestana rzadzić Twoim umyslem:D  

Czuje się jak bym w ogóle nie była sobą... Jestem jak zombii! Jak ja dam radę jak córka się urodzi... 

Gość gośćiu

a te pierwsze tygodnie z dzieckiem masakra, z cycków tryska jak z przebitego szlaucha , wszystko śmierdzi stęchłym mlekiem, nawet tuż po kąpieli. Cycki bolą, nie mowiąc juz o , krew cieknie kilka tygodni, śmierdzi o stokroć bardziej niż stęchłe mleko, które wydaje się byc wszedziez zmieniasz podpaski co godzine i nadal śmierdzi ... Maluch po nocach spac nie daje, Ty próbujesz coś w domuogarnąć, ale krocze boli i cieżko sie ruszac. A wszyscy dookola wymagają byś z uśmmiechem na buzi , wielkim jak bumerang pigmeja, zachwalała pierwsze chwile macierzynstwa.Ty tym czasem masz to wszystko głeboko w nosie, i marzysz tylko o tym by się przespać 😄

Gość Mommy

a te pierwsze tygodnie z dzieckiem masakra, z cycków tryska jak z przebitego szlaucha , wszystko śmierdzi stęchłym mlekiem, nawet tuż po kąpieli. Cycki bolą, nie mowiąc juz o , krew cieknie kilka tygodni, śmierdzi o stokroć bardziej niż stęchłe mleko, które wydaje się byc wszedziez zmieniasz podpaski co godzine i nadal śmierdzi ... Maluch po nocach spac nie daje, Ty próbujesz coś w domuogarnąć, ale krocze boli i cieżko sie ruszac. A wszyscy dookola wymagają byś z uśmmiechem na buzi , wielkim jak bumerang pigmeja, zachwalała pierwsze chwile macierzynstwa.Ty tym czasem masz to wszystko głeboko w nosie, i marzysz tylko o tym by się przespać 😄

I poszła cała prawda o "pięknym" macierzynstwie 🤣

Gość gośćiu
3 minuty temu, Gość Mommy napisał:

I poszła cała prawda o "pięknym" macierzynstwie 🤣

a wiec teggo nooo.. jestesmy z Tobą i trzymamy kciuki, nie załamuj sie :D:D

Gość Mommy

a wiec teggo nooo.. jestesmy z Tobą i trzymamy kciuki, nie załamuj sie :D:D

Dz.. Dz.. Dzięki 🤣😪

Gość D g ey

To co ja mam powiedzieć, jestem w 36 tygodniu, z 2,5l córką, a oprócz cudownych temperatur mam alergię na pyłki traw więc nie wiem co to przespana noc czy chwila odpoczynku w dzień 🤪 ale, o zgrozo, nie mogę się doczekać kiedy bobas będzie z nami chociaż wiem, że będzie jeszcze trudniej 

Gość Mommy
2 minuty temu, Gość D g ey napisał:

To co ja mam powiedzieć, jestem w 36 tygodniu, z 2,5l córką, a oprócz cudownych temperatur mam alergię na pyłki traw więc nie wiem co to przespana noc czy chwila odpoczynku w dzień 🤪 ale, o zgrozo, nie mogę się doczekać kiedy bobas będzie z nami chociaż wiem, że będzie jeszcze trudniej 

Uuuu to współczuję 🤣, ja sobie właśnie uświadomiłam, że jednak nie jest ze mną tak źle jak mi się wydaje 🤣🤣 potem będzie górzej... 😥

Gość gośćiu
3 minuty temu, Gość D g ey napisał:

te 36 tyg temu, trzeba było powiedzieć "głowa mnie boli" 😄 A tak na poważnie, to podziwiam kobiety które decydują się na poród w lecie. Ja nie wyobrażam sobie chodzić z wielkim brzuchem w takie upały. Mam dzieci ze stycznia i marca.

Gość Xox
Przed chwilą, Gość Mommy napisał:

Uuuu to współczuję 🤣, ja sobie właśnie uświadomiłam, że jednak nie jest ze mną tak źle jak mi się wydaje 🤣🤣 potem będzie górzej... 😥

Ano, zawsze to chwila pocieszenia jak ktoś też ma ciężko 😁

Nie nastawiaj się tak negatywnie, Twój organizm dopiero ogarnął, że ma stworzyć człowieka, hormony mają kaca życia, pewnie najpóźniej w drugim trymestrze będzie okej 👌🏻 

Gość Mommy
2 minuty temu, Gość gośćiu napisał:

te 36 tyg temu, trzeba było powiedzieć "głowa mnie boli" 😄 A tak na poważnie, to podziwiam kobiety które decydują się na poród w lecie. Ja nie wyobrażam sobie chodzić z wielkim brzuchem w takie upały. Mam dzieci ze stycznia i marca.

Czasami, ciężko zaplanować kiedy się będzie rodzic 🤣🤣. Ja 5 lat planowałam i dopiero teraz samo wyszło ale plusem jest faktycznie to, że ja z duzym brzuchem będę na jesieni się toczyc a rodzic w grudniu jak wszystko będzie dobrze 👍🏻 

Gość Mommy
4 minuty temu, Gość Xox napisał:

Ano, zawsze to chwila pocieszenia jak ktoś też ma ciężko 😁

Nie nastawiaj się tak negatywnie, Twój organizm dopiero ogarnął, że ma stworzyć człowieka, hormony mają kaca życia, pewnie najpóźniej w drugim trymestrze będzie okej 👌🏻 

Te hormony to jakieś powalone... Baby to nie mają łatwo. 

Gość D g ey
9 minut temu, Gość gośćiu napisał:

Córka z grudnia, decyzja podyktowana tym, że zimą z noworodkiem czułam się jak w klatce, ani wyjść na dłuższy spacer z dzieckiem, ani samemu się wyrwać. 🤷🏻‍♀️ Poza tym nie wyobrażam sobie prawie trzylatka i bobasa 24h razem w mieszkaniu, w lato zawsze się wybiega, i wróci zmęczona, a tak to chyba bym sobie w łeb strzeliła 😂 plusy i minusy 

Gość Mommy
1 minutę temu, Gość D g ey napisał:

Córka z grudnia, decyzja podyktowana tym, że zimą z noworodkiem czułam się jak w klatce, ani wyjść na dłuższy spacer z dzieckiem, ani samemu się wyrwać. 🤷🏻‍♀️ Poza tym nie wyobrażam sobie prawie trzylatka i bobasa 24h razem w mieszkaniu, w lato zawsze się wybiega, i wróci zmęczona, a tak to chyba bym sobie w łeb strzeliła 😂 plusy i minusy 

Prawda, patrząc pod tym kątem to racja, ty i dzieciątko tylko w domu bo strach, że coś złapie i do tego ciągle babcia nad głową 🤣

Gość gosc

o tym pieknym czasie mowia te,ktore w ciązy nie były

Gość gośćiu
17 minut temu, Gość D g ey napisał:

No ale biegaj w ciazy za 3latka a potem zaraz po porodzie z bolacym kroczem i podpaska w takie upały.... Eeee nie.. Zdecydowanie NIE. Moja młodsza jest z marca, jeszcze na przesiadywanie na placach zabaw zbyt zimno było, wiec opieka nad starszym zamykała sie w 20metrowym pokoju .Teraz Malutka ma 3 miesiace, ja juz w pełni formy,spacerki przesypia, ze Starszym moge posiedziec w piasku, tylko lukajac czy Malutka spi. Po powrocie do domu, Starszy buduje z klockow zmeczony, a ja moge pobawic sie z Malutka. Na zimę bedzie raczkować, więc już bedzie dużym nieowlaczkiem, i odda bratu kuksańca, gdy ten zasłuzy;D 

Nie kracząc jak wredna wrona, Ty zamkniesz się na zimę z kilkumiesiecznym dzieckiem, które z racji tego że jeszcze niewiele umie się poruszać, a juz chce poznawać swiat, bywa okropnie marudne i rządne uwagi. Nie zazdroszcze

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować