Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewa

Roczne dziecko nie reaguje na wołanie.

Polecane posty

Gość Ewa

Hej, mam problem z synkiem. Mimo, że bardzo się staram moje dziecko zazwyczaj nas ignoruje. Reaguje tylko wtedy, gdy ma na to ochotę. Zazwyczaj nie odwraca nawet głowy gdy go wołamy, przychodzi sporadycznie. Przed posiłkiem zazwyczaj staram się go wołać, ale przychodzi tylko gdy jest naprawdę głodny. Jeśli siedzimy na podłodze i mówię "Grześ, chodź do mnie" i wyciągam ręce zazwyczaj patrzy na mnie i idzie w swoją stronę... Lub nawet nie zaszczyci mnie spojrzeniem. To bardzo frustrujące i zaczynam się zastanawiać czy nie popełniam gdzieś błędu. Na "nie" i "nie wolno" zazwyczaj reaguje (siada i płacze) ale ponadto trudno złapać z nim kontakt lub się pobawić. Jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

Może to pierwsze oznaki autyzmu. Bądź czujna im wcześniej wykryty tym lepsze perspektywy na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Skonsultuj się z pediatra. Moze ma problem ze sluchem, autyzm lub po prostu taki ma charakter.Mój często tez mnie olewa, ale jak powiem "chodź , dam ci lody, to biegnie".. na imię reaguje, ale czasem oleje, jednak widze ze mnie słyszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój roczniak też nie reaguje na imię ale to chyba dlatego że zglupial zwyczajnie bo kazdy wola na niego inaczej, aleks, olek, slonko, misiu i inne, nie umiem wyegzekwować od rodziny żeby trzymali się jego imienia i najlepiej jednej wersji 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kerri

Mój tez nie reagował. Byłam przerażona, ze ma autyzm. Okazało się, że po prostu ma to w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×