Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GośćAnia

Rovamycine w ciąży toxoplazmoza

Polecane posty

Jestem w 26 tyg ciąży. Po badaniach na toxoplazmoze wyszlo mi że jest reaktywna. Dostalam skierowanie do poradni chorób zakaźnych. Tam zrobiono mi powtórne badania, wyszly  IgM 2.63 i IgG 149 oraz awidnosc 49,4%. Przepisano mi Rovamycine, mam brać do dnia porodu. Byłam u gin i spytalam czy robimy badania kontrolne, bo może już nie muszę brać?! Mówi że muszę brać. Proszę napiszcie jak Wy mialyscie?  Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Czy ta awidnosc już jest jako wysoka ? Bo ja mam 504 i wydaje mi się niską u ciebie ale może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia

Czy lekarz prowadzący mówił coś o amniopunkcji? Ja miałam podejrzenie toksoplazmozy i to badanie wykazało brak infekcji w wodach płodowych, po wynikach lekarz kazał odstawić rovamycyne ( brałam 3 miesiące)  nie pamietam już ile wynosiła awidnosc ale lekarz tłumaczył że wcale nie muszę przechodzić toksoplazmozy jedynie nie można jej wykluczyć ( takie współczynniki mogą utrzymywać się w organizmie nawet kilka lat od zakażenia ) dlatego skierował na punkcje, badanie do przeżycia,  a wiedza, że wszystko jest ok -bezcenna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana

U mnie wykryto toksoplazmoze jestem załamana bo nikt nie chę mi przepisać antybiotyku 😕 a wyniki mam pierwsze igg1.40 później już 1.10 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Help

Rovamycine miałam przepisaną na zapalenie ucha i w ogóle mi nie pomogła ,dostałam strasznej wysypki na rękach, ale brałam do końca przez 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2019 o 15:01, Gość Załamana napisał:

U mnie wykryto toksoplazmoze jestem załamana bo nikt nie chę mi przepisać antybiotyku 😕 a wyniki mam pierwsze igg1.40 później już 1.10 

Ja byłam w przychodni chorób zakaźnych. Tam zrobili mi ponowne badania. Gin mnie skierowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2019 o 23:18, Gość Olcia napisał:

Czy lekarz prowadzący mówił coś o amniopunkcji? Ja miałam podejrzenie toksoplazmozy i to badanie wykazało brak infekcji w wodach płodowych, po wynikach lekarz kazał odstawić rovamycyne ( brałam 3 miesiące)  nie pamietam już ile wynosiła awidnosc ale lekarz tłumaczył że wcale nie muszę przechodzić toksoplazmozy jedynie nie można jej wykluczyć ( takie współczynniki mogą utrzymywać się w organizmie nawet kilka lat od zakażenia ) dlatego skierował na punkcje, badanie do przeżycia,  a wiedza, że wszystko jest ok -bezcenna 

Mi o niczym takim nie mówił. Mam brać do dnia porodu. Tyle miesięcy antybiotyk ???? 

Czy dziecku Na pewno nic nie grozi ???? 😏😏😏😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×