Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NeverGiveUp

Dlaczego nikt nie chce mnie zatrudnić na stanowisko Grafika ?

Polecane posty

Hej kochani !

Mam do was sprawę, bardzo mnie ona męczy i mam nadzieję, że udzielicie mi wskazówek co robię nie tak. Może ktoś z was wpadnie na pomysł dlaczego się tak dzieje i czy moje przypuszczenia są słuszne. 

Moim problemem jest brak pracy. Zajmuję się grafiką oraz fotografią, obecnie uczę się także programować. W 2016 roku zaczęłam robić pierwsze prace, założyłam FP na Fb który miał nieco 2 tysiące polubień być może nie jest to jakaś kolosalna liczba, ale dawała mi wtedy dużo motywacji. Obecnie od końca 2018 roku zaczęłam solidnie poznawać programy Krita, Sketchbook, Photoshop, Adobe Ilustrator i dużo innych, znałam je wcześniej, ale poznałam jeszcze lepiej, robiąc kursy na UDEMY i innych platformach. Nauczyłam się także grafiki 3D. Zaczęłam rysować na swoim pierwszych (pożyczonym wtedy ) tablecie. Jestem i byłam zachwycona tym, że mogę tworzyć, przelewać moje obrazy z głowy do komputera. Od dnia gdy pierwszy raz podłączyłam tableta do komputera i dotknęłam rysikiem jego ekranu rysuję codziennie po 3-7 godzin. Uważam, że ilustracje, zdjęcia i grafiki wychodzą mi dość dobrze. Aby upewnić się, że jest to prawdą przedstawiłam swoje prace obcym osobom, chciałam szczerej, sprawiedliwej i obiektywnej oceny. Ocena tych osób była pozytywna. Na początku tego roku zaczęłam też szukać pracy jako grafik w lutym, stworzyłam CV i porfolio, jednak długi czas nikt nie chciał mnie zatrudnić. W wielu ofertach widziałam, że pracodawcy wymagają znajomości HTML i Wordpress, więc nauczyłam się ich. Uzupełniłam moje CV o nowe umiejętności i dalej szukałam, bezskutecznie... W wielu ogłoszeniach wymagają doświadczenia zawodowego którego nie mam, jedynie pojedyncze zlecenia, zdjęcia z sesji które robiłam koleżanką  i jakieś 200 grafik zrobione na mój Page na FB. 

Wydaje mi się, że mam spore umiejętności - obsługa wielu programów graficznych, aparatu, oczywiście ms office'a, języka HTML, Wordpress'u, komputera, do tego mam sporą wiedzę z zakresu marketingu i psychologii reklamy czym się od dawna interesuję. Jestem kreatywna, odpowiedzialna i lubię to robić. Tylko nie wiem czy nie marnuję czasu ucząc się, ćwicząc umiejętności graficzne. 

Wysyłam swoje CV wraz z porfolio do wielu firm, codziennie. Nic, cisza, jeszcze nikt nigdy mi nie odpisał, a jak odpisał to dziękując za udział w rekrutacji. Ktoś pomyśli może masz za duże wymagania ? Jednak ja bym chętnie podjęła nawet darmowy staż byle zdobyć cenne doświadczenie i móc robić to co kocham. Idę w przyszłym roku także na studia w tej tematyce - politechnika, Informatyka. Obecnie uczę się na lektora j. niemieckiego. A właśnie! Nie dodałam! Znam bardzo dobrze niemiecki i angielski. 

Cóż ze mną nie tak? Jestem młoda, wiem, skończyłam niedawno Liceum jednak umiejętności które posiadam nie mają nic wspólnego z wiekiem i mogą być łatwo zweryfikowane. A jednak myślę, może to wiek jest problemem ? Może płeć? Brak studiów? Nie wiem. Piszcie mi proszę jeśli macie pomysły! Będę wdzięczna za rady które pozwolą mi zrozumieć cóż robię źle i jak znaleźć wymarzony zawód. Może w końcu się uda i odzyskam wiarę, że warto robić to co się kocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buhaha

Łoooo Jezu, czy jest coś czego nie umiesz i na czym się nie znasz??? No geniusz normalnie, Einstein jakiś!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SL2019

Zapraszam do mnie na bezpłatną Skype-konsultację, a z prawdopodobieństwem 99,99% znajdziemy odpowiedź - dlaczego nie chcą cię zatrudnić. A najważniejsze - jak to zmienić? Pisz: Konsultacja na numer +48 578 897 840. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość Buhaha napisał:

Łoooo Jezu, czy jest coś czego nie umiesz i na czym się nie znasz??? No geniusz normalnie, Einstein jakiś!! 

nie wiem czy wszystkim, siedzę w jednej branży - IT i to nic dziwnego, że grafik programuje, programista robi grafiki, dziedziny pokrewne  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Nie wiem. Ja umiem tylko Corela i Wordpressa i umiem znaleźć pracę jako grafik. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×