Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość evi

Luka, Imie dla chlopca

Polecane posty

Gość evi

Witam

Chcialam sie zapytac jak Wam sie podoba imie dla chlopca Luka, co sadzicie o tym imieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

mi sie nie podoba,nie lubie imion ktore brzmią jak ksywka lub skrot. Brzmią mało powaznie,a uwazam,ze w dorosłym życiu lepiej przedstawiać sie jako Łukasz (Luka dla bliskich), niż dr Luka.. brzmi jak nazwa preparatu na odciski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Co to za imię Luka?Dziecku krzywdę chcesz zrobić? Tyle jest pięknych naszych polskich imion a Ty chcesz go obarczyc jakimś Luka.Daj mu normalne imie bo później dziecko będzie wyśmiewane w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evi

Po wlosku jest Luca i to imie jest tam bardzo popularne, po szwajcarsku tez Luca. Luka to niby po polsku Lukasz ale Lukasz mi sie nie podoba. Dla mnie gorsze sa imiona Antoni jak dla starego dziadka, Alan i inne tego typu ktore ludzie nagminnie teraz daja. Luka mi sie podoba ale dziekuje za odpowiedzi i prosze o nastepne opinie. Chcialabym nazwac dziecko tak by  imie bylo miedzynarodowe a nie tylko typowo polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evi

Wlasnie nie chce dac typowo polskiego imienia tylko meidzynarodowe. Nie podobaja mi sie imiona teraz tak chernie nadawane typu Antoni, Alan itp

Luka jest we Wloszech pisany jako Luca, w szawajcarii tez Luca, w niektorych krajach Luka. LUkasz mi sie nie podoba.

ALe dziekuje za opinie i czekam na wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

To będzie międzynarodowe dziecko czy jednak polskie bo to też duża różnica .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Robert, Dawid, Konrad, Marek, Adam, Karol, Patryk,Oskar i jeszcze wymieniac mozna byloby dlugo. Wszystkie miedzynarodowe i nie koncza sie na "A" 

Mialam q szkole Ariela , niezla beke z niego mieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evi

Po prostu mysle by dac imie ktore jest w kazdym kraju typu Adam, Dawid itp

Jestem po prostu ciekawa jak odbieracie imie Luka,decyzja jeszcze nie zapadla ale to imie biore pod uwage

A podoba Wam sie imie Rene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolipop

Luka ok, Rene- staszne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

w Polsce uznano by je za damskie, miałby problemy w szkole z dzieciakami a i nauczyciele z góry zakładaliby że to dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Okropieństwo. Tym madkom to już we łbie sie przewraca/

A gdzie ty mieszkasz? za granicą czy w polsce? Bo jak w polsce daj dziecku polskie imię. Łukasz jest za mało trendy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evi

W Polsce ale nigy nie wiadomo gdzie sie bedzie mieszkac. Lukasz nie jest za malo trendy, po prostu imiona Lukasz, Lukas, Luka to dla mnie sa zupelnie inne imiona i inaczej brzmia, nie myslalam o imieniu Lukasz tylko Luka i nie codzi o to czy jest trendy. To ze konczy sie na a nie oznacza ze brzmi jak imie zenskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki

Sorry ale pierwsze co to bym pomyślała, że matka dziecka miała jakąś luke w mózgu żeby tak dziecko nazwać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna wew

Witam,mój pies ma na imię Luka...!!!! Nie dawaj tak dziecku na imię tylko go skrzywdzisz !!! Moja córka miała w szkole kolegę Lukę (?) wyśmiewali dię z niego (Luka-Suk@ i tak dalej) mówił mojej córce że nie nawiedzi swego imienia... wniosek to imię jest jak dla psa,kota,koni... nie dla dziecka!!! Nie rób mu tego skrzywdzisz go!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Although

Luka... kojarzy się z czymś dziwnym... nie pamiętam nawet z czym... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mnie bawi wymowa tych zagranicznych imion przez polki. Alex,Brajan gdzie z angielskim r to brzmi, a z polskim- komedia. Dżesika - nie tu akcent, brzmi okropnie. NadJA zamiast Nadia. Jeśli chcesz dac dziecku Luka, to też musisz wymawiać LukA' ,  a nie Luka. Poza tym co za roznica gdzie dziecko będzie kiedys mieszkać? Jakoś hindusi nie mają z tym problemu, nadadzą dziecku na imię Raghima i jest po ich, Polak musi sie wtopic w otoczenie. Jeszcze nazwisko zmiencie zeby pasowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 godzin temu, Gość evi napisał:

W Polsce ale nigy nie wiadomo gdzie sie bedzie mieszkac. Lukasz nie jest za malo trendy, po prostu imiona Lukasz, Lukas, Luka to dla mnie sa zupelnie inne imiona i inaczej brzmia, nie myslalam o imieniu Lukasz tylko Luka i nie codzi o to czy jest trendy. To ze konczy sie na a nie oznacza ze brzmi jak imie zenskie.

Masz racje.  Nigdy nic nie wiadomo moze synek pierwszy odwiedzi planete Nabiru wiec najlepiej nadac imie Nabuchadnezzar Anu tak, zeby tam sie podobalo.  A moze wylaguje Rosji i lepiej Timur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aloha

Dla mnie okay. Nie widzę żadnych przeciwskazan do nazywania dzieci jak się chce. W nosie mam to co o tym sadza inni ludzie. Tylko w pl wszystko ma być poprawne i akuratne. Każde odstępstwo budzi negatywne emocje. Mieszkam za granica - różnorodność imion jest niesamowita i to jest świetne !!! Nikt sienie czepia nie ma głupich komentarzy i porozumiewawczych spojrzeń. Nadaj imię jakie podoba się tobie i mężowi - na resztę nie patrz ! Może z czasem właśnie dzięki takim ludziom jak ty i inni otworzą się na inność również z kwestii nadawania imion 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aloha

Dla mnie okay. Nie widzę żadnych przeciwskazan do nazywania dzieci jak się chce. W nosie mam to co o tym sadza inni ludzie. Tylko w pl wszystko ma być poprawne i akuratne. Każde odstępstwo budzi negatywne emocje. Mieszkam za granica - różnorodność imion jest niesamowita i to jest świetne !!! Nikt sienie czepia nie ma głupich komentarzy i porozumiewawczych spojrzeń. Nadaj imię jakie podoba się tobie i mężowi - na resztę nie patrz ! Może z czasem właśnie dzięki takim ludziom jak ty i inni otworzą się na inność również z kwestii nadawania imion 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evi
53 minuty temu, Gość Aloha napisał:

Dla mnie okay. Nie widzę żadnych przeciwskazan do nazywania dzieci jak się chce. W nosie mam to co o tym sadza inni ludzie. Tylko w pl wszystko ma być poprawne i akuratne. Każde odstępstwo budzi negatywne emocje. Mieszkam za granica - różnorodność imion jest niesamowita i to jest świetne !!! Nikt sienie czepia nie ma głupich komentarzy i porozumiewawczych spojrzeń. Nadaj imię jakie podoba się tobie i mężowi - na resztę nie patrz ! Może z czasem właśnie dzięki takim ludziom jak ty i inni otworzą się na inność również z kwestii nadawania imion 

Dzieki. Faktycznie za granica jest wielka roznorodnosc imion, na swiecie sa miliony przeroznych imion, nie musimy sie trzymac tylko tych typowo polskich. I wydaje mi sie ze w Polsce nadaja teraz nietypowe imiona typu Pola czy Alan.Wydaje mi sie ze Luka wcale by sie nie wyroznialo jako jakies dziwne imie. Tym bardziej ze to imie funkcjonuje w innych krajach, nie jest wymyslone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
21 minut temu, Gość evi napisał:

Dzieki. Faktycznie za granica jest wielka roznorodnosc imion, na swiecie sa miliony przeroznych imion, nie musimy sie trzymac tylko tych typowo polskich. I wydaje mi sie ze w Polsce nadaja teraz nietypowe imiona typu Pola czy Alan.Wydaje mi sie ze Luka wcale by sie nie wyroznialo jako jakies dziwne imie. Tym bardziej ze to imie funkcjonuje w innych krajach, nie jest wymyslone.

Za granica jest wielka roznorodnosc imion poniewaz ludzie z roznych panstw mieszkaja w innych krajach.  Nie widze, zeby bialy Anglik nazywal swoje dziecko Mohamed.  Moze wybrac imie nowoczesne lub ktores z nacji wysp brytyjskich (chociaz nawet tutaj juz wola nie) lub staromodne, ale tylko patologia u nich nadaje imiona z innych kultur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luk Skajłoker

Za SJP:

luka

1. miejsce niezapełnione czymś, puste
2. brakujący fragment tekstu
3. przenośnie: brak, niedobór czegoś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Jak chcesz byc pretensjonalna daj temu biednemu dziecku imie Luka. Wbrew pozorom w Polsce bardzo popularne, duzo psow je nosi. 

Jak chcesz imienia miedzynarodowego daj Adam, Aleksander, Dawid,  Robert. 

Ludzie sa smieszni ze swoimi aspiracjami, mieszkaja w Polsce ale dziecko ma nosic udziwnione imie ktore ma swoj odpowiednik w rodzimym jezyku, by mamusia poczula sie bardziej obywatelka swiata. 

Zreszta to Twoja sprawa, mozesz dac na imie synowi jak chcesz a ze zrownasz go w poziomie smiesznosci ze wszystkimi Brajankami to juz musisz sie z tym pogodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Ags napisał:

Jak chcesz byc pretensjonalna daj temu biednemu dziecku imie Luka. Wbrew pozorom w Polsce bardzo popularne, duzo psow je nosi. 

Jak chcesz imienia miedzynarodowego daj Adam, Aleksander, Dawid,  Robert. 

Ludzie sa smieszni ze swoimi aspiracjami, mieszkaja w Polsce ale dziecko ma nosic udziwnione imie ktore ma swoj odpowiednik w rodzimym jezyku, by mamusia poczula sie bardziej obywatelka swiata. 

Zreszta to Twoja sprawa, mozesz dac na imie synowi jak chcesz a ze zrownasz go w poziomie smiesznosci ze wszystkimi Brajankami to juz musisz sie z tym pogodzic.

Wiesz, nie ma czym innym inspirowac dziecka, zeby odnioslo sukces (KONIECZNIE ZA GRANICA) to da imie zagraniczne i dziecko urodzi sie mowiace piecioma jezykami w ktorych Luka jest uzywanym imieniem.  Glupia, ze o tym nie pomyslalam.  Moglam dac Alfons i tez kilka jezykow by znalo bo to takie miedzynarodowe imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość4

Syn Włodzimierza Szaranowcza ma na imię Luka, ale oni pochodzą z Czarnogóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mieszkam za granicą i widzę,że tutaj Polacy częściej nadają nasze tradycyjne imiona, niż polacy w Polsce 😄 same Hanie, franki, janki, Zosia, Zuzie, Alicję...każde imię ma obcojezyczny odpowiednik, więc jeśli rodzic chce to zgadza się na obcojęzyczna wymowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój synek to Luka

Mam synka Luka mieszkamy w Polsce wszyscy mówią ze te imię jest piękne,nie lubię imion typu Patryk,Eryk,Kacper itp a te jest piękne !!!! To twoje dziecko i nie widzę przeciwskazań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ja mieszkam za granicą i widzę,że tutaj Polacy częściej nadają nasze tradycyjne imiona, niż polacy w Polsce 😄 same Hanie, franki, janki, Zosia, Zuzie, Alicję...każde imię ma obcojezyczny odpowiednik, więc jeśli rodzic chce to zgadza się na obcojęzyczna wymowe. 

Akurat tak nie jest.  Tylko w Polsce Polacy nadaja imiona polskie takie jak Mieszko, Ziemowit, Wanda, Dobrawa czy Nawojka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evi
8 godzin temu, Gość Mój synek to Luka napisał:

Mam synka Luka mieszkamy w Polsce wszyscy mówią ze te imię jest piękne,nie lubię imion typu Patryk,Eryk,Kacper itp a te jest piękne !!!! To twoje dziecko i nie widzę przeciwskazań 

Super ze masz synka o tym imieniu. Nie wiem czemu tyle osob negatywnie je odbiera. Nie uwazam by bylo wydumane skoro na swiecie jest uzywane. Mi sie z kolei nie podobaja tak chetnie teraz nadawane przez Polakow imiona typu Antoni czy Hanna. NIe obrazajac nikogo ale moim zdaniem sa to imiona jak dla starych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×