Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość evi

Luka, Imie dla chlopca

Polecane posty

Gość evi
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Akurat tak nie jest.  Tylko w Polsce Polacy nadaja imiona polskie takie jak Mieszko, Ziemowit, Wanda, Dobrawa czy Nawojka.

Tez tak uwazam ze tylko w Polsce nadaja typowo polskie imiona ktorych po przekroczeniu granicy nikt nie potrafi wymowic. Nie mowie ze polskie imiona sa brzydkie bo jest duzo ladnych ale na swiecie sa miliony imion i nie wiem czy mieszkajac w Polsce koniecznie trzeba dac imie typowo polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evi

W innych krajach jest roznorodnosc a u nas teraz pelno Antosiow czy Kubusiow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość evi napisał:

Tez tak uwazam ze tylko w Polsce nadaja typowo polskie imiona ktorych po przekroczeniu granicy nikt nie potrafi wymowic. Nie mowie ze polskie imiona sa brzydkie bo jest duzo ladnych ale na swiecie sa miliony imion i nie wiem czy mieszkajac w Polsce koniecznie trzeba dac imie typowo polskie.

Właśnie nie trzeba, i fajnie, że ludzie zaczynają sięgać po imiona z innych krajów, w ich oryginalnym brzmieniu. Gdzie indziej to już trwa od dawna, pozwalając na ogromny wybór i różnorodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 6.07.2019 o 21:47, Gość Aloha napisał:

Dla mnie okay. Nie widzę żadnych przeciwskazan do nazywania dzieci jak się chce. W nosie mam to co o tym sadza inni ludzie. Tylko w pl wszystko ma być poprawne i akuratne. Każde odstępstwo budzi negatywne emocje. Mieszkam za granica - różnorodność imion jest niesamowita i to jest świetne !!! Nikt sienie czepia nie ma głupich komentarzy i porozumiewawczych spojrzeń. Nadaj imię jakie podoba się tobie i mężowi - na resztę nie patrz ! Może z czasem właśnie dzięki takim ludziom jak ty i inni otworzą się na inność również z kwestii nadawania imion 

Też tak uważam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ...

Zależy jeszcze jak współgra imię Luka z Twoim nazwiskiem bo średnio to brzmi z typowymi polskimi nazwiskami np Luka Bocian, Luka Kiełbasa, Luka Gwizd, Luka Dzięcioł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Swietne imię dla chomika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 6.07.2019 o 09:45, Gość evi napisał:

W Polsce ale nigy nie wiadomo gdzie sie bedzie mieszkac. Lukasz nie jest za malo trendy, po prostu imiona Lukasz, Lukas, Luka to dla mnie sa zupelnie inne imiona i inaczej brzmia, nie myslalam o imieniu Lukasz tylko Luka i nie codzi o to czy jest trendy. To ze konczy sie na a nie oznacza ze brzmi jak imie zenskie.

Przewiduje, ze za 7 lat przeprowadzicie sie do Indi wiec najwieksze szczescie w zyciu synek bedzie mial z imieniem Mohinder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 7.07.2019 o 16:57, Gość evi napisał:

Tez tak uwazam ze tylko w Polsce nadaja typowo polskie imiona ktorych po przekroczeniu granicy nikt nie potrafi wymowic. Nie mowie ze polskie imiona sa brzydkie bo jest duzo ladnych ale na swiecie sa miliony imion i nie wiem czy mieszkajac w Polsce koniecznie trzeba dac imie typowo polskie.

To zle uwazasz.  Antoni, Zuzia, Marysia, Hanna, Jan, Franciszek, Maja czyli najbardziej popularne imiona obecnie nie sa polskie i sa tylko spolszczonymi imionami z innych jezykow.  Moze dwa imiona zenskie i 10 meskich z pierwszych setek sa polskie.  Takze wszystkie te imiona maja odpowiedniki w jezylach z ktorych pochodza i zwykle w wielu innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 7.07.2019 o 23:03, Gość gość napisał:

Właśnie nie trzeba, i fajnie, że ludzie zaczynają sięgać po imiona z innych krajów, w ich oryginalnym brzmieniu. Gdzie indziej to już trwa od dawna, pozwalając na ogromny wybór i różnorodność.

Też mi się to podoba, w końcu coś nowego. W Polsce jest tak mało imion, że to aż smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
23 minuty temu, Gość gość napisał:

Też mi się to podoba, w końcu coś nowego. W Polsce jest tak mało imion, że to aż smutne.

W Polsce jest malo uzywanych imion, ale ogolne statystyki pokazuja ponad 10 000 tysiecy imion w uzytku tylko wiekszosc jest nie uzywanych i caly czas klepane sa takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Luka brzmi jak ksywa, imie zagraniczne damskie, imie dla psa.Nie lepsze byloby Lucas czy Lukas?Imie meskie niefajnie brzmi jak konczy sie na "a"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
31 minut temu, Gość Gosc napisał:

Luka brzmi jak ksywa, imie zagraniczne damskie, imie dla psa.Nie lepsze byloby Lucas czy Lukas?Imie meskie niefajnie brzmi jak konczy sie na "a"

Niekoniecznie, Kosma, Zawisza czy Jaksa brzmia fajnie, ale to pewnie dlatego, ze sa od wiekow znane i uzywane w Polsce.  Luka natomiast to przeciez slowo oznaczajace puste miejsce wiec raczej nic rewelacyjnego w jezyku polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mój Syn Luca

Mój Syn tak właśnie ma na imie ' obydwoje jesteśmy Polakami, mieszkamy w Hiszpani i tam się urodził- Luca 😘 w polsce Panie z USC pierwszy akt wystawiły -omyłkowo- jako "kobieta"... pozatym otoczenie zaakceptowało nasz wybór, może temu że mieszkamy nadal za granicą a tu przyjezdzamy w odwiedziny😘 kocham to imie❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Luca w Hiszpanii to trochę co innego niż Luka w Polsce. Moja suczka nazywa się Luka i bardziej z psem albo ksywka mi się to imię kojarzy niż z chłopcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa19087

Jak w pl Luka, to odpada. Moj maz jest wlochem I Mieszkamy w irlandii ale nawet nie rozwazylabym tego imienia. Juz na pewno nie w pl, z polakiem. Masakra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Mi sie nie podoba, tak po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola

Nie rozumiem jak mozna sie wysmiewac z czyjegos imienia. Moze sie komus nie podobac ale wysmiewac i krytykowac negatywnie? Bo kot, bo  pies czy chomik? kogo obchodzi kto jak nazwie wlasne dziecko, czy bedzie zylo w pl, w eu czy na innym kontynencie....w koncu mamy XXIw i mozemy troche wyjsc poza ramy....i moze czas nauczyc dzieci wiekszej tolerancji do imion swoich kolegow w szkole a wlasciwie to moze rodzice powinni zaczac od siebie bo dzieci ucza sie od doroslych.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noop

Jeden z urzędów stanu cywilnego zwrócił się do RJP z prośbą o opinię, czy imię Luka jest imieniem żeńskim, czy też męskim. Do USC wpłynął bowiem wniosek osoby płci żeńskiej o zmianę imion na imię Luka.

Odpowiedziała sekretarz Rady, dr Katarzyna Kłosińska:

Luca jest imieniem męskim. Jest to obcojęzyczny (m.in. białoruski, bułgarski, łotewski, słoweński, włoski) odpowiednik polskiego imienia Łukasz.

2010 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×