Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jula

kikut pepowinowy

Polecane posty

Gość Jula

Mam pytanie jak było u was po ilu tygodniach odpadł kikut ? Synek skończył 4 tygodnie i nadal się trzyma jest wysuszony przy klamerce a od strony skóry pepka jest takie ślimakowe żółte coś :/ ale nie śmierdzi przemywam octenisept i wysuszam i ciągle tak samo martwię się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia

Nie przychodziła do Ciebie położna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula

Była tydzień temu mówiła że mam nim kręcić prawo lewo Góra dol i nadal przenywac octeniseptem i wysuszac i tak robię co dzień na wierzchu jest suchy a od pepka przy skórze takie ślimakowe jeszcze martwi  się. Jutro przyjdzie położna zobaczę co powie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhg

ma klamerke jeszcze? w szpitalu sciagaja! To zółte musisz usuwac patyczkiem do uszu , namoczonym w ocenisepcie. Mje dzeci miały długo , po 3tyg, ale bywa ze odpada po 7dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jakoś po 2 tygodniach. Żadnego kręcenia kikutem nie stosowaliśmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oj, podobno nie powinno się kręcić czyli pomagać odpaść. To żółte coś jest normalne. U nas też bardzo długo się trzymał, ale jakoś nie wzbudzało to moich obaw, to żółte delikatnie myłam patyczkiem z wodą i nic więcej nie robiłam. Wkoncu kikut odpadł i wszystko jest ok. Wyluzuj, lada dzień odpadnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

U corki kikut byl troszke dluzej ale u synka niecale dwa tygodnie, bylam zdziwiona, ze tak szybko odpadl. Nic z nim nie robilismy oprocz zalecanej pielegnacji. Spokojnie, odpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoscKtos

U mojego synka odpadł samoistnie po 6 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po tygodniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U jednego po 5, u drugiego po 6 dniach. Ale podobno mieli cienkie pepowiny.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RillaFord

My nie smarowaliśmy niczym. Takie żółte coś też się pojawiło, jak zaczął odpadać i to przecieraliśmy patyczkiem nasączonym octeniseptem. Nie kręciliśmy specjalnie kikutem (oczywiście przy przemywaniu trochę go trzeba było przestawić to w jedną to w drugą, ale tylko tyle), sam odpadł.

Skoro jest to żółte, to pewnie lada dzień odpadnie, ale jak się martwisz to skonsultuj z położną. Ja mojej wysyłałam zdjęcia smsem i powiedziała mi, że jak nie śmierdzi to nie ma powodu do niepokoju. Też miałam klamerkę na kikutku do samego końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ta klamerka to juz raczej niepotrzebna. 

Sprobuj spirytus , tylko chyba 70 % wiec trzeba go rozrobic z woda ( spr sobie w necie ). 

Mojemu pierwszemu dziecku strasznie długo trzymal sie kikut ( ok 10 tyg az ) ale jak zaczelismy stosowac spirytus zamiast octaniseptu to w miare sprawnie odpadl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×