Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mika

proszę o poradę

Polecane posty

Gość Mika

Dzień dobry

Wyprowadziłam się dwa dni temu z domu do chłopaka. Zabrałam ubrania, laptop, część pieniędzy i tak dalej. Wieczorem wróciłam po resztę rzeczy i w moim pokoju nie znalazłam schowanych w pewnym miejscu świadectwa maturalnego oraz około 12 tysięcy zł. Rodzice powiedzieli mi że oddadzą mi pieniądze i dokumenty jeśli oddam laptopa i ubrania (pieniądze zarobione przeze mnie, ubrania kupowałam ze swoich, laptop od dziadków).

Oddałam ubrania i laptop ale rodzice nie chcą mi oddać pieniędzy, wyrzucili mnie z mieszkania, laptop ojciec zniszczył na moich oczach. Potrzebuję pieniędzy i świadectwa, muszę za kilka dni złożyć je na uczelnię.

Policja mówi że to nie ich sprawa.

Szkoła nie chce wydać kopii świadectwa.

Nie wiem co robić, nie stać mnie na prawnika, w mojej wsi nie ma darmowych porad prawnych, a w gminie mówią że muszę być zamieszkała w mieście.

Pomocy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Mika napisał:

Dzień dobry

Wyprowadziłam się dwa dni temu z domu do chłopaka. Zabrałam ubrania, laptop, część pieniędzy i tak dalej. Wieczorem wróciłam po resztę rzeczy i w moim pokoju nie znalazłam schowanych w pewnym miejscu świadectwa maturalnego oraz około 12 tysięcy zł. Rodzice powiedzieli mi że oddadzą mi pieniądze i dokumenty jeśli oddam laptopa i ubrania (pieniądze zarobione przeze mnie, ubrania kupowałam ze swoich, laptop od dziadków).

Oddałam ubrania i laptop ale rodzice nie chcą mi oddać pieniędzy, wyrzucili mnie z mieszkania, laptop ojciec zniszczył na moich oczach. Potrzebuję pieniędzy i świadectwa, muszę za kilka dni złożyć je na uczelnię.

Policja mówi że to nie ich sprawa.

Szkoła nie chce wydać kopii świadectwa.

Nie wiem co robić, nie stać mnie na prawnika, w mojej wsi nie ma darmowych porad prawnych, a w gminie mówią że muszę być zamieszkała w mieście.

Pomocy

 

Przykro mi ale dopuki jesteś na utrzymaniu rodziców to wszystkie twoje zarobione pieniądze należą się im. Poproś dziadków o pismo w kturym poproszą o zwrot laptopa bo lalptop należał do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Mika napisał:

a w gminie mówią że muszę być zamieszkała w mieście.

to zamelduj sie w gminie poproś kolegę koleżankę ztamtąd żeby sie zameldował w swoim mieszkaniu w gminie a potem za 3 miseiące może cie wymeldować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gggggg

Rodzice cie utrzymywali 18 lat a ty im skąpisz pieniędzy teraz? Do roboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość cd
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

to zamelduj sie w gminie poproś kolegę koleżankę ztamtąd żeby sie zameldował w swoim mieszkaniu w gminie a potem za 3 miseiące może cie wymeldować 

tak zwane wymeldowanie admenistracyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A jesteś pełnoletnia? Bo jak nie to twoi rodzice mogą podać chłopaka na policję za porwanie ciebie i tylko narobisz sobie, jemu i im kłopotów. Nie wydziwiaj i wracaj do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdfghji
1 minutę temu, Gość Gość cd napisał:

tak zwane wymeldowanie admenistracyjne

to tuylko wlasciciel mieskznaia moze a nie kolega

kolega musialby zadzwonic do wlasciciela mieszkania jego i  jego rodzcicow

wynajmujac nie kozesz sie melndowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Boże, tak ci współczuję dziwczyno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Sranna
1 minutę temu, Gość Anna napisał:

Boże, tak ci współczuję dziwczyno...

Czego? Tego że ją   piz da    swedziała i poleciała za    ku tasem   chłopakiem który ją zaraz zostawi?  A na rodziców sie wypięła? Tak współczuj ale nie jej tylko RODZICOM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Podaj rodziców o alimenty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GGGGGGGGGGGGGGGG

Jeszcze czego ! Alimenty! Może jeszcze mają jej domek kupić albo na studiach utrzymywaC? Wachory tersaz we łbie mają najeb*ane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość gość napisał:

Przykro mi ale dopuki jesteś na utrzymaniu rodziców to wszystkie twoje zarobione pieniądze należą się im. Poproś dziadków o pismo w kturym poproszą o zwrot laptopa bo lalptop należał do nich.

to dobry pomysł, jak rodzice oddzadzą dziadkom laptopa i go odzyskasz to możesz go sprzedĆ albo na części

jak dobry laptop  to spokojnie z 500 zł wyciągniesz

spróbuj na olx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jak jesteś zameldowana u rodziców to mają obowiązek cię wpuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza

To twój dom jak ich nie będzie to przyjdź po swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie słuchaj tych genialnych porad wcześniej...Pisałaś o świadectwie maturalnym, więc jesteś pełnoletnia a to oznacza, że 1.udaj się do rodziców i zarządaj zwrotu swoich rzeczy i pieniędzy(poinformuj ich, że jeśli tego nie zrobią to idziesz zgłosić sprawę na policję-kradzież pieniędzy i dokumentów).2.Jeśli nadal tego nie zrobią idziesz na policję i składasz zawiadomienie oficjalnie (policja nie może odmówić przyjęcia zgłoszenia)-muszą spisać Twoje zeznania i sprawa ruszy-dzielnicowy albo patrol prewencji odwiedzi Twoich rodziców.Zarówno na posterunku lub urzędzie gminy/miasta lub Internecie możesz uzyskać informacje gdzie najbliżej Ciebie możesz uzyskać darmowa pomoc prawną  adwokata, gdyby takowa była Ci potrzebna.

Nie nap co było przyczyną Twojej wyprowadzi od rodziców.Może to reakcja  właśnie na te wyprowadzenie się, na które nie chcieli się zgodzić mając o Twoim dobru -może warto byłoby porozmawiać i pójść na jakieś kompromisy? Weź pod uwagę, że mając 18 lat+ jeszcze niejednokrotnie możesz się zakochać i zmienić chłopaka, natomiast rodziców ma się jednych i jeśli nie ma patologii w rodzinie to warto żyć z nimi w zgodzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×