Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama

Pomocy. Znikający pokarm!

Polecane posty

Gość Mama

Dziewczyny pomocy co mogę zrobić żeby zwiększyć laktacje. Od wczoraj mleko mi zanika a dzisiaj już wcale prawie nie leci. Dziecko płacze bo nie leci z piersi, laktator od rana odciągnął ledwo 20 ml dziecko głodne próbowałam podawać modyfikowane ale pluje tym i płacze. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaa

Z dnia na dzień raczej pokarm nie znika. Ile wczesniej odciągałas laktatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

 Mialam identyczna sytuacje ze swoja coreczka. Kryzys trwal tydzien, coreczka nie chciala butli, wiec caly czas plakal a ja nie majac wyjscia przystawialam ja do piersi mimo ze nie bylo pokarmu. W pewnym momencie cos sie odblokowalo i laktacja zaczela wracac. Ale przez ten tydzien calymi dniami lezalam z mala w lozku i podawalam jej piers. W sumie mialam 3 takie powazne kryzysy laktacyjne. To co mozesz zrobic to wrzucic na luz i przystawiac dziecko jak najczesciej. A i duzo pij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruszka

postaraj się nie stresować i zacznij jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi... a jak to nie pomoże, to skontaktuj się z położną, może ona coś Tobie doradzi... na początku karmienia piersią też miałam takie kryzysy, ale udało mi się poprawić laktację za pomocą saszetek na laktację.... i co ważne, nie poddawaj się:)a jak jest teraz autorko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Basia
Dnia 18.07.2019 o 10:59, Gość Mama napisał:

Dziewczyny pomocy co mogę zrobić żeby zwiększyć laktacje. Od wczoraj mleko mi zanika a dzisiaj już wcale prawie nie leci. Dziecko płacze bo nie leci z piersi, laktator od rana odciągnął ledwo 20 ml dziecko głodne próbowałam podawać modyfikowane ale pluje tym i płacze. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Ile dziecko ma tygodni?

Przystawiaj jak najczęściej do piersi i pij dużo wody. Ja wypijam prawie 4 litry dziennie tak pić mi się chce. Wykarmilam dwójkę dzieci piersią i raz miałam kryzys. Przystawialam do piersi, aż po paru dniach znów był nawał mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon

Wypij bawarkę. To ciepła herbata pół na pół z mlekiem. Tez nie wierzyłam, ale pomogło, to ponoc sposób naszych babc. Napisz czy działa, mi po kilku godzinach mleko napłynelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilkaaaa

przystawiaj dziecko jak najczęściej do piersi i dużo pij wody... w moim przypadku bawarka nie zadziałała i sięgnęłam po słód jęczmienny. Sprawdził się doskonale, i może jak ktoś już tu napisał, skontaktuj się ze swoją położną. Może ona coś Tobie doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laluchna

zgadzam się, słód jęczmienny doskonale pomaga poprawić laktację i także ekstrakt z pokrzywy. Mi nie pasuje smak czystego słodu jęczmiennego, więc też brałam środki, które miały go w składzie (mi akurat podpasował prolaktan, który także poleciła mi moja położna). I nie rezygnuj z jak najczęstszego przystawiania dziecka do piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Slod jeczmienny, duzo pic. To kryzys laktacyjny, ja przezylam chyba kilka, to sie unormuje i dosc szybko przechodzi. Po tym jak dziecko pije mleko, potem ew dokarmialam mm ( bo bylo glodne) i pobudzalam piersi laktatorem mimo ze nic nie lecialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniaania

zgadzam się: słód jęczmienny jest niezastąpiony! u mnie podziałało oprócz środków na laktację ze słodem i pokrzywą także przystawianie dziecka do piersi i laktator.... nie ma kryzysów, których nie można pokonać, więc działaj i nie poddawaj się!!:)powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarazsierpień

kryzysy laktacyjne są bardzo męczące i stresujące:(moja położna doradziła mi, abym podczas nich brała prolaktan ( jest właśnie ze słodem jęczmiennym) i przy tym postarała się jak najczęściej nie stresować:)i po kilku dniach pomogło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała90

Przed podaniem mm lepiej skonsultować się z pediatrą i dobrać odpowiednie mleko. Niestety wiem od koleżanek, że niektóre mieszanki nie służyły ich maluszkom. U mnie tego problemu nie było, ale Synek też ponad 13 miesięcy był na piersi. Miałam wahania ilości pokarmu, jednak nie było tak, że zanikł całkowicie. W chwilach spadku mlecznej formy wystarczyło, że przez kilka dni piłam lactosan mama i mleka znów miałam pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×