Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kynette

Kiedy w ciąży robi się badania na różyczkę, toksoplazmozę itd?

Polecane posty

Gość Kynette

Przed ciążą byłam u mojego ginekologa by spytać jak przygotować się do ciąży, a on mi na to: nie ma takiej potrzeby, pani przyjedzie, jak pani będzie w ciąży. 

Teraz jestem w ciąży i przerażona jego postępowaniem (sama wygooglalam kwas foliowy) poszłam do lekarza prywatnego, który skasował 140zł na 15 minut i drugie tyle za USG, powiedział, że jestem w ciąży i mam zrobić komplet badań i zgłosic się do niego za 2 tygodnie, pani w recepcji wszystko mi wyjaśni.

Pani w recepcji powiedziała, że nie ma żadnych pakietów badań ciążowych i że najbliższe terminy są na wrzesień.

Proszę powiedzcie kiedy mam zrobić te badania, przed wizytą u nowego lekarza czy po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kynette

Dodam, że takie badania właśnie znalazłam i chyba o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja te badania robiłam przed ciąża. Byłam u mojej ginekolog powiedziałam, że rozważam zajście w ciążę i wypisała mi jakie badania porobić oraz zaleciła właśnie kwas foliowy. Oczywiście chodziłam prywatnie i badania także prywatnie. Z różyczką jest tak, że nie mając wystarczającej ilości przeciwciał należy przed ciąża się ponownie zaszczepić ale wtedy należy odczekać conajmniej 3 miesiące z zajściem. Potem ponownie wykonywałam badania na toxo itd. jakoś na początku ciąży ale już chyba bez różyczki. Błąd, że nie poszłaś do innego lekarza przed ciąża. Ważne żeby przed zajściem wiedzieć czy nic nie stoi na przeszkodzie szczególnie jeżeli ciąża jest planowana. Można sobie oszczędzić stresu, nie mówiąc o zagrożeniach dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kynette

Strach chodzić na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Chodzilam do ginekologa prywatnie. Wszystkie badania robilam w trakcie ciazy. Oczywiscie tez prywatnie. Niektore powtarzane byly na poczatku i pod koniec ciazy. Miedzy innymi byla to toksoplazmoza i rozyczka. Nie robilam wszystkich badan jednoczesnie. Co wizyta kilka kolejnych badan. Musialabym poszukac ksiazeczki by przypomniec sobie co tam bylo a bylo tych badan duzo, bardzo duzo. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Każda kobieta, która współżyje powinna zażywać kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kynette
5 minut temu, Gość Ags napisał:

Chodzilam do ginekologa prywatnie. Wszystkie badania robilam w trakcie ciazy. Oczywiscie tez prywatnie. Niektore powtarzane byly na poczatku i pod koniec ciazy. Miedzy innymi byla to toksoplazmoza i rozyczka. Nie robilam wszystkich badan jednoczesnie. Co wizyta kilka kolejnych badan. Musialabym poszukac ksiazeczki by przypomniec sobie co tam bylo a bylo tych badan duzo, bardzo duzo. 🙂

Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kynette
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Każda kobieta, która współżyje powinna zażywać kwas foliowy.

Masz rację, ale o tym nie wiedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×