Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusiaa

KWIETNIÓWKI 2020

Polecane posty

Gość Innka

Hej, ja za sobą mam już 2x usg i we wrześniu prenatalne, termin z usg 9.04 a z OM 12.04. 

Aktualnie po szpitalu jestem w domu, niedługo mam kontrolę, zrobiłam już badania prywatnie i wyszła mi nadczynność tarczycy, miesiąc przed ciąża wynik miałam idealny. Robiłam też tf3, ft4, mocz, krew ogólnie, różyczka, toksoplazmoza, wr i hbs czy coś podobnego, HIV, żelazo. 

Prócz tarczycy wszystko ok. Badania zleciła mi prywatnie gin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia
2 godziny temu, Gość Anula napisał:

Czesc dziewczyny! Co u Was? Troche smutno sie u nas zrobilo...

Kiedy idziecie do lekarza? Ja ide 3 wrzesnia. Mam nadzieje wreszcie cos zobaczyc na usg, a moze i uslyszec? 😉 Jak sie czujecie? Dzis u mnie 30 stopni, wybieram sie z dziewczynami na wycieczke z PTTK. Pozdrawiam.

 

Ja tez 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynav

Ja mam pierwsza wizytę jutro ....Jak ja się boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
8 minut temu, Gość Justynav napisał:

Ja mam pierwsza wizytę jutro ....Jak ja się boje...

Trzymamy kciuki ✊🏼✊🏼✊🏼

Ktory tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Wg bety zaczynam 7 tydzień , wiec to idealny moment . niestety czas urlopów i nieobecność Pani dr :/ spowodowała , ze nie udałam się wcześniej na wizytę  . dziękuje i za Was również trzymam kciuki z całych sił .... oby to były dni tylko usłane dobrymi informacjami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Justyna napisał:

Wg bety zaczynam 7 tydzień , wiec to idealny moment . niestety czas urlopów i nieobecność Pani dr :/ spowodowała , ze nie udałam się wcześniej na wizytę  . dziękuje i za Was również trzymam kciuki z całych sił .... oby to były dni tylko usłane dobrymi informacjami 

6+1 tak jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Cześć dziewczyny . Jestem już po wizycie . Jest mała fasolka , bije jej serduszko lecz jeszcze nie słuchać , termin na 18 kwiecień...u nas wszystko w porządku . I tak jak koleżanka wyżej ... 6+1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6+1
7 minut temu, Gość Justyna napisał:

Cześć dziewczyny . Jestem już po wizycie . Jest mała fasolka , bije jej serduszko lecz jeszcze nie słuchać , termin na 18 kwiecień...u nas wszystko w porządku . I tak jak koleżanka wyżej ... 6+1...

Jezuuu to moze i ja jutro zobaczę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6+1
8 minut temu, Gość Justyna napisał:

Cześć dziewczyny . Jestem już po wizycie . Jest mała fasolka , bije jej serduszko lecz jeszcze nie słuchać , termin na 18 kwiecień...u nas wszystko w porządku . I tak jak koleżanka wyżej ... 6+1...

Ja mam termin na 27kwiecien z okresu czemu ty masz wcześniej 😈😈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Wiesz co ... sprawdzę jak będę w domu , być może coś poplątałam z wrażenia 🥰na szczęście dzień jutrzejszy blisko, wiec jestem pewna , ze ujrzysz swoje małe szczęście 🥰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiona bardzo mi przykro. 😭😭😭

U mnie w 7 tyg i 0 dni bicie serca 143.  Jutro idę na kolejną wizytę więc dowiem się ile teraz. 

Robiliście już komplet badań? Ja tak wszystko wyszło ok oprócz moczu , bo wyszly mi bakterie ok 3000 i białko w moczu. Ale coś czułam że trzeba je powtórzyć bo nie miałam kompletnie żadnych objawów i ponowne badanie wyszło idealnie. Nie wiem o co chodzi, może dotknelam gdzieś tym pojemnikiem i coś do środka się dostało. Tak to pewnie dostałabym antybiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna123
4 godziny temu, KasiaJasia napisał:

Zdziwiona bardzo mi przykro. 😭😭😭

U mnie w 7 tyg i 0 dni bicie serca 143.  Jutro idę na kolejną wizytę więc dowiem się ile teraz. 

Robiliście już komplet badań? Ja tak wszystko wyszło ok oprócz moczu , bo wyszly mi bakterie ok 3000 i białko w moczu. Ale coś czułam że trzeba je powtórzyć bo nie miałam kompletnie żadnych objawów i ponowne badanie wyszło idealnie. Nie wiem o co chodzi, może dotknelam gdzieś tym pojemnikiem i coś do środka się dostało. Tak to pewnie dostałabym antybiotyki.

Ile zapłaciłaś za badania ???czy nie zaszła pomyłka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna123

Przepraszam , zle przeczytałam 🧐🧐🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby co za komplet badań 210 zł. W tym też odczyn Combsa bo mam konflikt serologiczny. A sam mocz 8 zł więc nie majątek 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza
Dnia 2.09.2019 o 13:36, Gość Justyna napisał:

Wiesz co ... sprawdzę jak będę w domu , być może coś poplątałam z wrażenia 🥰na szczęście dzień jutrzejszy blisko, wiec jestem pewna , ze ujrzysz swoje małe szczęście 🥰

Jakie miał wymiary bejbik  a jakie  pęcherzyk w 6tyg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Bejbik ma 5,5 mm 🥰 wg usg jest to 6 tydzień i 3 dzień , wg okresu Pani dr . Napisała 7 tydzień,a dzień porodu 18/04/2020 🥰 w 12 tygodniu mam zgłosić się na badania prenatalne 🦋🦋🦋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula

Cześć! Ja też po badaniu. Widziałam bijące serduszko. WSZYSTKO JEST OK. Z okresu ciąża ma 7tc6dni a z usg 6tc6dni. Następna wizyta za dwa tygodnie. Widać,że ginekolog chce się nachapać kasy, bo nawet za 5 minutową wizytę kasuje u mnie 150 zł. Na następnej wizycie dopiero założy mi kartę ciąży i wyliczy termin porodu.      crl wynosi 0,91cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Moje gratulacje Anula . Ja zapłaciłam za wizytę 80 zł, mam założona kartę ciąży, dostałam skierowanie na badania z krwi i wszystko zostało mi jasno wytłumaczone . Dostałam tez teczkę na dokumenty, książeczkę dot. depresji ponieważ teraz weszło jakieś prawo , ze każda z nas musi uzupełnić taka książeczkę i oddać swojemu lekarzowi .badania prenatalne ... .byc może dlatego ,ze mam 34 lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula

Cześć Justyna. Lekarz sam z siebie dał Ci skierowanie na badania prenatalne? Też mam 34 lata i trochę się martwię. Wiesz jak one wyglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 34 lata czyli rodzimy w wieku 35 lat. Mój lekarz nie dał mi skierowania na prenatalne. Będę dziś na badaniu to zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A za wizytę też płaciłam 150 zł, tylko u mnie wizyta trwała ok pół godziny. Kartę ciąży od razu założył bo serce biło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna

Pani mi skierowania nie dała tylko właściwie zasugerowała, że jeśli chce wiedzieć czy dziecko jest zdrowe wskazane jest w moim wieku zrobić badania prenatalne. Będziemy wiedzieć, czy dziecko ma zespół Downa czy inna chorobe. Jak dziecko jest małe i okaże się, że jest chore , możesz zdecydować czy chcesz je urodzić czy nie poradzisz sobie z ewentualnymi wadami genetycznymi. Napisała mi na kartce , imiona i nazwiska lekarzy, którzy zajmują sie badaniami z zaznaczeniem , że najlepiej zrobic to badanie w 12 tygodniu bo tak jest naj naj najlepiej. Oczywiście możesz zrobić w innym terminie ale 12 tydzień uznała ,za najlepszy czas. takie badanie wykonuje sie 3 razy w trakcie całej ciąży. Badanie prenatalne polega na zrobieniu bardzo ale to bardzo wyraznego USG, lekarz mierzy wtedy nosek , raczki , przyzierność karkową itd. jesli nie może zrobić usg brzucha , robi to dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Boże dziewczyny gdzie Wy chodzicie do lekarza? Przecież to usg w 12 tyg jest zawsze, nikt nie sugeruje, że można je zrobić lub nie tylko jest to oczywiste.. Zasugerować można dodatkowe badania pod kątem wad czyli pappa lub testy nifty czy sanco z dna dziecka. Te robisz lub nie, jak chcesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087

Hej Dziewczyny

 

ja mam najprawdopodbniej termin na 3 maja. Mam do Was pytanie. To poczatek 6 tygodnia i czuje lekkie klucie w brzuchu. Raz mnie zabalalo przy kaszlu. Wizte u lekarza mam na poniedzialek 9 wrzesnia. Czekac czy isc juz ? Czy te bole sa normalne na poczatku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

jeśli chodzi o mnie to miałam takie same ,w dzień i w nocy ..i wciąż mam. pani dr. Mówiła mi , ze to dość normalne . Lepiej to sprawdzić..udaj się do swojego lekarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka

Ja za wizytę place... 250 zł

Chciałabym płacić tyle co Wy. 

A prenatalne robię bo chcę wiedzieć czy z dzieckiem wszystko ok, poza tym wiek - zaraz kończę 34 lata, jak urodze rocznikowo będę miała 35. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fuuu

Cześć dziewczyny! Dziś się dowiedziałam 😉ostatnia miesiączka 3.08. Kiedy radzicie iść do lekarza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula

Witaj Fuu ! Z doświadczenia radzę Ci iść dopiero w 7 tc. Ja byłam w 5 tc i nic nie było widać. Niepotrzebnie się stresowałam do kolejnej wizyty. A tak to łykaj witaminy i ciesz się ciążą 😉 gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fuuu

Dzięki Anula;) a miała któraś takie klucie? Ciągnięcia w podbrzusza? Np. Jak szybko wstanę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×