Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alle

Czy wasi synkowie ukladaja czasem autka w rzedzie podczas zabawy? Moj tak robi

Polecane posty

Gość Alle

Moj ma 2,5 roku, ladnie sie bawi tymi autami, ale czasem ustawia w ten sposob auta. Wiem ze to objaw autyzmu. Oczywiscie nie diagnozuje jemu tej jednostki, bardziej pytam z ciekawosci, bo syn poza tym rozwija sie dobrze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariana

Moja corka autyska tak robi, uklada zabawki w rzędzie. Ale jak synek nie wykazuje innych autystycznych zachowań to nie ma czym sie martwić. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość mama

Mój syn tak się bawił, zaczął późno mówić. Afery z tego nie robiłam. Teraz rodzice mają tyle czasu, że analizują za bardzo zachowania dzieci. Moim zdaniem jakby dziecko miało jakieś zaburzenia to nie trzeba byłoby się zastanawiać tylko byłoby to bardzo widoczne w zachowaniu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To jest jakieś prowo, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alle

Nie, to nie prowo. Jesli czytasz jakikolwiek artykul o autyzmie, czy widzisz zdjecie dziecka autyst. to pewnie bedzie to chlopiec ukladajacy autka w rzedzie. Po prostu ciekawi mnie czy dzieci moga sie tak bawic czy moze to juz jakus niepokojacy sygnal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, układa, przekłada, składa i w rząd tez ustawia. Objawy autyzmu to odizolowanie, strach przed glosnymi dźwiękami, dziecko nie lubi sie przytulać, nie lubi zmian w otoczeniu, jest nerwowy i trudno sie uspokaja. Wolniej sie rozwija, nie mówi,nie komunikuje potrzeb,jest nieobecny, nie lubi kontaktu rówieśników ani obcych... to są oznaki autyzmu. A nie samo układanie zabawek w rząd. Każdy jak ma kilka sztuk czegokolwiek to odruchowo układa je w rzad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
33 minuty temu, Gość Alle napisał:

Nie, to nie prowo. Jesli czytasz jakikolwiek artykul o autyzmie, czy widzisz zdjecie dziecka autyst. to pewnie bedzie to chlopiec ukladajacy autka w rzedzie. Po prostu ciekawi mnie czy dzieci moga sie tak bawic czy moze to juz jakus niepokojacy sygnal. 

Nieźle po**bana jesteś.Wy to chyba chcecie mieć te dzieci z autyzmem bo by wam się za bardzo nudziło w życiu, tak się tego doszukujecie :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Nieźle po**bana jesteś.Wy to chyba chcecie mieć te dzieci z autyzmem bo by wam się za bardzo nudziło w życiu, tak się tego doszukujecie 😄

Nie jestem autorka ale powiem Ci,że teraz panuje sztucznie napędzana panika na autyzm. 1 na 10 dzieci ma coś zdiagnozowano. Ciągle słyszysz,że jak dziecko późno mowi, wolniej sie rozwija, układa klocki wg koloru to na bank ma autyzm. Dziecko do 2 lat nie mówi i już zaczynają go diagnozowac. Mój syn ma 2 i pół roku, mowi mało, ale zna literki, cyfry, kolory i już to pediatra zapisała na badania

 A ja po prostu z dzieckiem pracuje. Takze zamiast uspokajac rodzica, to sieja panike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Why?

Mój mąż ma autokomis, auta ustawia w rzędzie... kurła, czy stary mój lat 32 ma autyzm?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja córka w tym samym wieku robi to samo. Żetony z gry planszowej tak układa, klocki, różne figurki. Autyzmu aspargera nie ma. Jest zdrowym dzieckiem bez zaburzeń, myślę że to taki etap. Klocki często też układa w literę L 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Why? napisał:

Mój mąż ma autokomis, auta ustawia w rzędzie... kurła, czy stary mój lat 32 ma autyzm?:)

Tak, zacznij z nim chodzić na integrację sensoryczna i wygarnij teściowej że zaniedbała dziecko :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przecież to normalne, że dziecko w tym wieku ma czasami potrzebę porządkowania, zwykła zabawa. Moja też czasami ułoży w rządku i mówi, że to korek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Połowa youtuberem ma autyzm bo układają pomadki w rządku :D 

Doroi ludzie też układają tak rzeczy, normalna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Przecież to normalne, że dziecko w tym wieku ma czasami potrzebę porządkowania, zwykła zabawa. Moja też czasami ułoży w rządku i mówi, że to korek:)

Mój robił identycznie, potem przesuwał do przodu jedno auto, potem następne itd, faktycznie zupełnie jak korek. Oprócz tego lubił układać kulki w fugach na podłodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn ma ponad 2 lata i też czasami układa auta w rzędzie. Nie doszukuje się niczego, a wręcz cieszę się, że nabywa kolejne umiejętności. Mówi coraz więcej z dnia na dzień, łączy wyrazy ale wcale dużo nie mówi. Jego rówieśniczka ostatnio przy mnie powiedziała "mamo tutaj jest ślimak", a mój syn tylko powie "mama tooo" i pokazuje tego ślimaka palcem. Za to jest bardzo otwarty na nowych ludzi, nie boi się (czasem o zgrozo), w żłobku nawet panie mówiły, że jak jest nowe dziecko to on pierwszy się wita gdzie reszta patrzy z dystansem. To samo jak któreś dziecko płaczę to on podchodzi i przytula je. Każde dziecko inaczej się rozwija i to jest właśnie fajne, a nie doszukiwanie się niepotrzebnie odchylenia od normy. Wykorzystuj to autorko do nauki sprzątania zabawek po zakończonej zabawie jeżeli potrafi ułożyć w rzędzie to również, niech potrafi wrzucić klocki do skrzynki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ręce opadają... Każdy człowiek ma w sobie zachowania, które można podciągnąć pod autyzm, ale nie każdy człowiek jest autystą. To nie jest tak, że każde autystyczne dziecko ma ten sam zestaw zachowań. Moje dziecko nie układa aut w rządku, w ogóle się autkami nie bawi, a ma autyzm. Nikt normalny nie diagnozuje autyzmu na podstawie jednego zachowania, w autyźmie wiele rzeczy musi występować jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nie jestem autorka ale powiem Ci,że teraz panuje sztucznie napędzana panika na autyzm. 1 na 10 dzieci ma coś zdiagnozowano. Ciągle słyszysz,że jak dziecko późno mowi, wolniej sie rozwija, układa klocki wg koloru to na bank ma autyzm. Dziecko do 2 lat nie mówi i już zaczynają go diagnozowac. Mój syn ma 2 i pół roku, mowi mało, ale zna literki, cyfry, kolory i już to pediatra zapisała na badania

 A ja po prostu z dzieckiem pracuje. Takze zamiast uspokajac rodzica, to sieja panike

Akurat wolę jak ktoś jest przewrażliwiony niż przechył w drugą stronę. 2-latek, który nie mówi może i nie ma autyzmu, ale z całą pewnością nie rozwija się w normie w obszarze mowy i akurat nie ma na co czekać. Nie ma nic dziwnego w chodzeniu z niemówiącym 2-latkiem do logopedy, ale niektórzy uwielbiają dawać dziecku czas w nieskończoność, a potem płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frut

Wiesz, że większość dorosłych mężczyzn to autyści, bo w miastach wzdłuż ulicy parkują auta w rzędzie 🦌 jak łosie, zamiast na środku ulicy zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

kolejna wariatka panikara, jakby je podpalał czy coś w tym rodzaju to rozumiem obawy, ale zwykłą zabawa...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skittles
11 godzin temu, Gość Gosc napisał:

To jest jakieś prowo, prawda?

Mysle ze tak 😂, mam nadzieje ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
59 minut temu, Gość gość napisał:

Akurat wolę jak ktoś jest przewrażliwiony niż przechył w drugą stronę. 2-latek, który nie mówi może i nie ma autyzmu, ale z całą pewnością nie rozwija się w normie w obszarze mowy i akurat nie ma na co czekać. Nie ma nic dziwnego w chodzeniu z niemówiącym 2-latkiem do logopedy, ale niektórzy uwielbiają dawać dziecku czas w nieskończoność, a potem płacz.

A czy ja mówię,że nie chodzę? Chodzę. I syn mówi tylko mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co jest

Mój syn ma 2.5 robi tak od roku . Rowno w rzedzie jak od linijki. Jest normalnym zdrowym dzieckiem. . Może trochę nadpobudliwym ale żadnego autyzmu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alle

Jestem autorką tematu. Byłam z synem na obserwacji u psycholog zajmującej się na co dzień diagnostyką autyzmu. Stwierdziła, ze synek nie spełnia kryteriów diagnostycznych, "przyczepiła się" trochę że nie zawsze reagował na imię, ale wg mnie ale był pochłonięty nowym miejscem, gabinetem, a ja nie mam z tym problemów.

Jednak dalej nurtują mnie te rządki, ostatnio byliśmy u jego rówieśnika i ten chłopiec tego nie robił. 

U psychologa też ułożył rządek, ale poza tym bawił się w proponowane zabawy, prawidłowo reagował na wszystkie zadania i testy itp.Ta kobieta twierdziła, że póki ta czynność nie jest celem samym w sobie, a robi to tylko jakby przy okazji to na razie się nie czepiać.

Czy naprawdę znacie dzieci w tym wieku, które tak się bawią???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×