Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Okularnica przyszła

Pytanie do okularnic

Polecane posty

Gość Okularnica przyszła

Drogie panie w okularach. Byłam ostatnio na badaniu wzroku i jako ze jestem programistka i strasznie męczą mi się oczy zaproponowano mi okulary do pracy przy monitorze. One jednak trochę powiększają a ja nie mam żadnej wady wzroku i na co dzien nie nosze okularów. Czy nie zepsuje sobie przez to wzroku??? Skoro nie mam wady wzroku a będę miała okulary powiększające plus 0.5 lub 1 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka

To zalezy ile masz lat... Jesli jestes mloda to sprobuj moze narazie jakies plyny/krople do oczu ktore, takie ktore eliminuja zmeczenie i pozwalaja oczy nawilzyc. 

Ja wlasnie tak zaczynalam. Tez pracuje caly dzien przy komputerze, ok 37 lat zaczelam odczuwac zmeczenie oczu po calym dniu pracy, w wieku 40 lat mialam pierwsze okulary do ekranu. Po 3 latach zrobilam pierwsze progresywne. Mysle ze okulary do ekranu nie mialy za duzo wspolnego z pogorszeniem mojego wzroku, po prostu po 40-tce oczy zaczynaja sie "sypac", tym bardziej jak sie od kilkunastu kilka godzin dziennie lat w ekran patrzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka

A, i okolarow do ekranu nie uzywalam caly czas, zakladalam je zazwyczaj pod koniec dnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okularnica przyszła
1 godzinę temu, Gość Jedynaczka napisał:

To zalezy ile masz lat... Jesli jestes mloda to sprobuj moze narazie jakies plyny/krople do oczu ktore, takie ktore eliminuja zmeczenie i pozwalaja oczy nawilzyc. 

Ja wlasnie tak zaczynalam. Tez pracuje caly dzien przy komputerze, ok 37 lat zaczelam odczuwac zmeczenie oczu po calym dniu pracy, w wieku 40 lat mialam pierwsze okulary do ekranu. Po 3 latach zrobilam pierwsze progresywne. Mysle ze okulary do ekranu nie mialy za duzo wspolnego z pogorszeniem mojego wzroku, po prostu po 40-tce oczy zaczynaja sie "sypac", tym bardziej jak sie od kilkunastu kilka godzin dziennie lat w ekran patrzy. 

Mam 32 lata ale są dni gdy pracuje nawet po 10 godzin przy monitorze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Skoro nie masz wady, dziwne, że nie zaproponował 0.25 - połówki to już dla wady

I tak jak piszą wyżej - próbuj może na początek krople do oczu. Jeśli masz możliwość, to warto też zawiesić za monitorem na ścianie wielką zieloną kartkę (taką A3 najbidniej) i raz na jakiś czas na nią popatrzeć, bo wtedy wzrok odpoczywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Gość Okularnica przyszła napisał:

Mam 32 lata ale są dni gdy pracuje nawet po 10 godzin przy monitorze . 

Idz do innego optyka, jak nie masz wady powinien zaproponować 0 z filtrem chroniacym plamke żółta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka

Wyprobuj narazie krople, sa w aptekach, mnie pomagaly. Okulary mozesz zrobic i zakladac je w razie koniecznosci, nie ma sensu cierpiec w imie idei 😉 Niestety jak praca takie schorzenia ; osobm pracujacym fizycznie wysiadaja nogi i kregoslup, tym przy komputerze psuje sie wzrok. 

Pracowac trzeba, wazne zeby poza praca nie narazac sie na dodatkowy, niepotrzebny i nadmierny kontakt z ekranem. Ja przez weekend komputera prawie nigdy nie odpalam a komorka lezy i bez potrzeby tez jej do reki nie biore 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Idź do okulisty to do niego powinno być pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×