Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy przeszłybyście dla narzeczonego na judaizm?

Polecane posty

Gość Gosc

Matko jedyna, ej wy tak serio??? Temat zalozony dla beki, a wy elaboraty produkujecie. Nie macie co z wlasnym zyciem zrobic czy co? Jest sobota, lipiec, lato, a wy tracicie czas na zmyslone ...y.

Osoba ktora zalozyla temat nie ma bladego pojecia o judaizmie i jego sektach, ani stosunku ludzi przynaleznych do nich z urodzenia wzgledem obcych (goim) i ich ksenofobii (nawet wzgledem innych Zydow z innych grup, a co dopiero osob innego pochodzenia i wyznania). Wy tym bardziej, a produkujecie sie jak glupie w dyskusji bez sensu ani bez odniesienia do rzeczywistosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Matko jedyna, ej wy tak serio??? Temat zalozony dla beki, a wy elaboraty produkujecie. Nie macie co z wlasnym zyciem zrobic czy co? Jest sobota, lipiec, lato, a wy tracicie czas na zmyslone ...y.

Osoba ktora zalozyla temat nie ma bladego pojecia o judaizmie i jego sektach, ani stosunku ludzi przynaleznych do nich z urodzenia wzgledem obcych (goim) i ich ksenofobii (nawet wzgledem innych Zydow z innych grup, a co dopiero osob innego pochodzenia i wyznania). Wy tym bardziej, a produkujecie sie jak glupie w dyskusji bez sensu ani bez odniesienia do rzeczywistosci.

A tu ci tu robisz? Nie masz co ze swoim życiem robić? jest lipiec, lato a ty produkujesz się i elaborat piszesz, bo musisz wszystkich ludzi  pouczyć w internetach jacy to są durni... 

to jest dopiro strata czasu. To jest dopiero żałosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooop

Matko jedyna, ej wy tak serio??? Temat zalozony dla beki, a wy elaboraty produkujecie. Nie macie co z wlasnym zyciem zrobic czy co? Jest sobota, lipiec, lato, a wy tracicie czas na zmyslone ...y.

Osoba ktora zalozyla temat nie ma bladego pojecia o judaizmie i jego sektach, ani stosunku ludzi przynaleznych do nich z urodzenia wzgledem obcych (goim) i ich ksenofobii (nawet wzgledem innych Zydow z innych grup, a co dopiero osob innego pochodzenia i wyznania). Wy tym bardziej, a produkujecie sie jak glupie w dyskusji bez sensu ani bez odniesienia do rzeczywistosci.

x

 nie wiem, kto to załozył i w jakim celu, niemniej jednak, nie jest to tak rzadka sytuacja. np w USA na judaizm przechodzi w zwiazku ze slubem calkiem sporo ludzi, w tym znane osoby  z zycia publicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

"Pracuje" 😆 i serio nie moge sie doczekac wyjscia z budynku, bo pogoda piekna, dlatego tym badziej dziwi mnie ze ci co maga korzystac to napitalaja w klawiature o du-pie Stefy. Jeszcze bym zrozumiala jakby temat byl jakis realny, a poszace mialy jakiekolwiek pojecie, a tak to rece opadaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jasne "przechodza" ...tylko mimo wszystmo nigdy nie sa w pelni akceptowani przez swoich "nowych" wspolziomkow. Tak to realnie wyglada. Czolowka swiatowa pod wzgledem rasizmu, ksenofobii i segregacji, nawet wzgledem samych siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa
19 godzin temu, Gość gość napisał:

no ja chodzę do kościoła na wielkanoc, i tyle nigdy jakoś tego nie czułam i mnie to nie porywało, ani nie byłam przekonana, w sumie to ciekawi mnie żeby spróbować czegoś nowego, bardziej antycznego egzotycznego, z tego co widze to on nie jest też jakoś superpraktykujący więc nic mi nie "grozi" jeślibym się nie wkręciła, a do tego bym mu sprawiła mimo wszystko trochę radochy.

Teraz tak gadasz a jak przyjdzie ci wychowywać dzieci w tym duchu ze wszystkimi obrzadkami to dopiero się obudzisz, niech on sobie wierzy w co chce ale ty się nie wkręcaj, skoro nie jest jakoś szczególnie praktykujący to dlaczego złożył tobie taka propozycje. U nich dzieci maja takie pochodzenie , religie jak matka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 26.07.2019 o 16:07, Gość gość napisał:

hmm ale dla mnie nie ma w tym jakoś wielkiej filozofii wierzę sobię w siłę wyższą, a już mi wszystko jedna czy jestem żydówką czy hindustką, jeśli sprawiłabym mu tym radość to jestem gotowa to zrobić. w żadnej religii i tak bym nie praktykowałą jakoś mocno poza największymi swiętami, bo po prostu nie uznaje takiego zaciekłego praktykowania.

A co rownie wielkiego on dla ciebie zrobi?  Zgodzi sie wziasc cie za malzonke?  Do konca zycia bedziesz mu dziekowac, ze taka laska ci zrobil.  Baby to sa glupie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A po co? Bo jeśli nie wierzysz i masz to zrobić tylko dla męża to szkoda zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×